RDS na full FISie Sprostowanie

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5935
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

RDS na full FISie prośba o sprostowanie

Post autor: grg474 » śr mar 16, 2016 00:09

G0 Karcio pisze:To za co ten PIN odpowiada skoro go nie miałeś?
spalanie w 32, wybrany bieg automatycznej skrzyni biegów 31, w CANowskich zegarach idzie po CAN


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

RDS na full FISie prośba o sprostowanie

Post autor: Stanley777 » sob mar 19, 2016 08:59

Takie pytanie mam jeszcze :jezor: bo po stronie miniiso tej kostce zielonej przy radiu wtyczkę zarabia się poprzez te konektory N10335807 a jak wygląda sprawa po stronie zielonej wtyczki zegarów? :bajer:

Skoro PINy 30,31,32 są teoretycznie puste, więc czy też trzeba dokupić jakieś konektory? Jak to najlepiej zarobić aby miało ręce i nogi :jezor:


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

RDS na full FISie prośba o sprostowanie

Post autor: G0 Karcio » sob mar 19, 2016 09:40

Czy takie konektorki nie znajdują się przypadkiem w kostce od elektrycznych szyb? Jeśli tak, to kilka pustych, niewykorzystanych tam są umieszczone. A właściwie to w zielonej wtyczce też są te konektorki. Chyba, że nie wiem o co chodzi.



Awatar użytkownika
Jaroslaw.b
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 24, 2015 13:16
Lokalizacja: ZGY

Re: RDS na full FISie prośba o sprostowanie

Post autor: Jaroslaw.b » sob mar 19, 2016 11:39

Stanley777 pisze:Takie pytanie mam jeszcze :jezor: bo po stronie miniiso tej kostce zielonej przy radiu wtyczkę zarabia się poprzez te konektory N10335807 a jak wygląda sprawa po stronie zielonej wtyczki zegarów? :bajer:

Skoro PINy 30,31,32 są teoretycznie puste, więc czy też trzeba dokupić jakieś konektory? Jak to najlepiej zarobić aby miało ręce i nogi :jezor:
http://allegro.pl/show_item.php?item=5570292739
To chyba te piny


"Xenofobia - Strach przed xenonem" :D

Obrazek
Kupię:
- Samopoziomowanie do xenonu, pełny komplet
- Lotka 25th
- Pomarańczowe obrysy us

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

RDS na full FISie prośba o sprostowanie

Post autor: riccardoa » sob mar 19, 2016 13:58

Stanley777 pisze:Skoro PINy 30,31,32 są teoretycznie puste, więc czy też trzeba dokupić jakieś konektory?
W niektórych samochodach są we wtyczkach licznika w niewykorzystanych pinach same konektory,ale dopóki nie zajrzysz,to nie będziesz wiedział czy u ciebie są czy musisz się w nie zaopatrzyć np.tu http://allegro.pl/pin-zenski-konektor-0 ... 86615.html" onclick="window.open(this.href);return false; .



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

RDS na full FISie prośba o sprostowanie

Post autor: Stanley777 » czw mar 31, 2016 13:53

ObrazekDobra korzystając z fajnej motywującej pogody i odrobiny czasu postanowiłem ogarnąć ten RDS na FISie.

Wspomniane wczesniej PINy w przypadku CAN jak najbardziej się zgadzają.

Rzeczy niezbędne to:

PINy rzeńskie N10335807 - 3 sztuki
Wiązka 3 zyłowa długość ok 35cm/35cm (najlepiej o odmiennych kolorach)
Taśma izolacyjna tzw "Meszek" ewentualnie taśma izolacyjna zwykła

No to UOGIEŃ :jezor: :dol:

Obrazek

Na początku zarobiłem PINy do zielonej kostki ISO odpowiednio PIN 8,9,10 :dol:

Obrazek

Kolejno zdemontowałem zegary, radio półkę nad radiem, aby ogólnie mieć dobry dostęp.
Daruje opis jak to zrobić bo kazdy laik wydaje mi się ze powinien o tym wiedzieć :jezor:
Przepuściłem wiązkę od pozycji radia do okolic wtyczki zegarów :dol:

Obrazek

Po stronie radia wszystko elegancko spiąłem i zaizolowałem, aby to wyglądało tak jak się nalezy :D :dol:

Obrazek

Po stronie zegarów we wtyczce jak się okazało były juz wolne PINy co znacznie ułatwiło wpięcie się w kostke :bajer: :dol:

Obrazek

Wpiąłem PINy kolejno wg ustalonych przeze mnie kolorów tak aby PIN 8 MiniIso był w PINie 30 zielonej wtyczki licznika, PIN 9 w 31 PINie i PIN 10 w 32 PINie
Całość elegancko zabezpieczyłem tak jak było UORYGINALNIE czyli trytyrką :jezor: i zaizolowałem taśmą :dol:

Obrazek

Zamontowałem zegary. Poskręcałem wszystko do kupy.
Sprawdziłem jeszcze raz czy kodowanie się zgadza. (Do naszego wyposazenia nalezy dodać 16)
17 Instruments (Licznik)
07 Coding (kodowanie)

Czyli np jak mamy 05XXX dodajemy 16 i mamy 21XXX (X dalszy ciąg liczb)
Wychodzimy z programu, gasimy zapon, uruchamiamy ponownie i mamy ten oto widok :bigok:

Tak dla Radia :dol:
Obrazek

Tak dla Zmieniarki CD :dol:

Obrazek

:bigok:

Obrazek

Zdaje sobie sprawę ze wszystko to co opisane wyżej nowością nie jest, ale mam nadzieje ze zdołam komuś naświetlić sprawę i pomóc. :pub:

PS: ADMIN Wisisz mi PIWO :pub:
Za aktualizacje tematu!
Ostatnio zmieniony sob lis 16, 2019 18:01 przez Stanley777, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

RDS na full FISie prośba o sprostowanie

Post autor: G0 Karcio » czw mar 31, 2016 15:57

Przyda się jak najbardziej dla potomnych :pub: .



Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

RDS na full FISie Sprostowanie

Post autor: Baryla » wt kwie 12, 2016 18:09

Panowie poddaje sie :kac:
Mam licznik 1j0 920 841 B czyli z can. Auto fabrycznie mialo navi, ale jak je kupilem to byla zwykla gamma czy tam beta. Kupilem navi ver. D podlaczylem i dziala wszystko procz wyswietlania na fis. Wyjalem licznik, mialem czerwona wtyczke, wyjalem z niej piny i wedlug instrukcji z forum przepiolem do zielonej wtyki. Nadal nie dziala :/ kodowanie mam na 23, ustawialem tez na 21 zero zmian(mam kontrolke klockow i plynu spryskiwaczy). Wyswietlacz jest napewno ok bo brak klockow, plynu do spryskiwaczy itp pokazuje w gornej czesc. Gdy zapala sie service tez podswietla gorna czesc. Cos robie zle? Radio mam zakodowane na 03404.



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

RDS na full FISie Sprostowanie

Post autor: Stanley777 » wt kwie 12, 2016 18:47

Baryla, pod MiniIso radia (kostka zielona) też wszystko podpięte zgodnie z instrukcją?


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: RDS na full FISie Sprostowanie

Post autor: Baryla » wt kwie 12, 2016 19:21

Stanley777 pisze:Baryla, pod MiniIso radia (kostka zielona) też wszystko podpięte zgodnie z instrukcją?
Tam nic nie dotykalem, zostalo tak jak bylo oryginalnie podpiete.



Awatar użytkownika
Stanley777
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 952
Rejestracja: pn lip 18, 2011 11:09
Lokalizacja: Brzesko

RDS na full FISie Sprostowanie

Post autor: Stanley777 » wt kwie 12, 2016 22:08

Baryla, ale to masz zegary z CAN i mimo wszystko była obecna czerwona wtyczka ta po środku co jest?

A próbowałeś czy może działa gdy PINy były podłączone z MiniIso radia do czerwonej wtyczki licznika?


Mój Były Golfik :kwiatek:

ARL+, SkóryRecaro, CzarnyŚrodek,Tempomat, FotochromAmbient, KratkiBora, PodstopnicaNakładkiAudiTT, LamkaW8, ModułyLed6000k, DekoryAlu, FullFIS + HypeFIS, CarAudio + MFD/TV/Yatour, CzarnyFront, PrzódTyłV6, GładkaListwa, PrzelotKwas2.5", SwapHebli312/256, ZawieszenieKWv3, PoliuretanStrongFlex, TomasonTN1


Obrazek Obrazek

Także Teeegooo... ;]]] :hmm: :food: :satan: :ass:

https://naforum.zapodaj.net/images/ba7c6910c46c.jpg

Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: RDS na full FISie Sprostowanie

Post autor: Baryla » wt kwie 12, 2016 22:35

Stanley777 pisze:Baryla, ale to masz zegary z CAN i mimo wszystko była obecna czerwona wtyczka ta po środku co jest?

A próbowałeś czy może działa gdy PINy były podłączone z MiniIso radia do czerwonej wtyczki licznika?


Numer zegarow taki sam wyswietla sie po podpieciu vcds i na naklejce na obudowie. 920 oznacza ze zegary maja can. Na czerwonej wtyczce czasami potrafila sie gorna czesc wyswietlacza zalaczyc, ale info wyswietlane ze tak powiem zawieszalo sie. Mialem np wlaczone radio zet, wyswietlilo to na fis zmienilem na rmf a tam caly czas pokazywalo zet. Jak zgasilem i zapalilem auto to ginela gorna czesc wyswietlacza. Niestety przez jakis rok i kolo 20tys km zalaczylo mi sie to z 5 razy tylko. A mfd mialem dwie przez ten czas, jedna wersja A a teraz wersja D.



Awatar użytkownika
Jaroslaw.b
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 24, 2015 13:16
Lokalizacja: ZGY

RDS na full FISie Sprostowanie

Post autor: Jaroslaw.b » wt kwie 12, 2016 22:41

jaki rocznik auta? Może masz moduł TMC ( MFD wer.G)


"Xenofobia - Strach przed xenonem" :D

Obrazek
Kupię:
- Samopoziomowanie do xenonu, pełny komplet
- Lotka 25th
- Pomarańczowe obrysy us

Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: RDS na full FISie Sprostowanie

Post autor: Baryla » śr kwie 13, 2016 06:17

Jaroslaw.b pisze:jaki rocznik auta? Może masz moduł TMC ( MFD wer.G)
99r chyba lipiec wiec raczej g tam nie bylo fabrycznie. Mfd dokupilem, na koncu numeru na obudowie jest d, tak samo po polaczeniu vcds tez na koncu nr jest d. Pozatym ma polskie menu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości