Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: killah » pn sie 06, 2012 10:50

bez pomiarów się nie obędzie. Jak na moje to cały czas przełącznik podaje masę na silniczek na pinie nr 11.

najlepiej będzie jak zrobisz tak:

- wyjmujesz wtyczkę od przełącznika szyb
- w kostc przełącznika zwierasz kable 2 i 3 - spowoduje to podanie 12v na silniczek - zamykanie
- potem jak już szyba się trochę podniesie (oby) to 2 i 4 - powinna zacząć się opuszczać.

Jeśli to zadziała to przełącznik do kosza.


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
Zi0lek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn lut 19, 2007 02:03
Lokalizacja: SkArLaNd
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Zi0lek » pt sie 10, 2012 01:16

PANOWIE wiem jak wszystko prawie podlaczyc ale ta wtyczka to czarna magia :) moze ktos mnie oswieci

Obrazek
By zi0lek at 2012-08-09
Obrazek
By zi0lek at 2012-08-09
Obrazek
By zi0lek at 2012-08-09


Ziolek

kurzi5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 17:32
Lokalizacja: ZSZ

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: kurzi5 » czw sie 30, 2012 17:26

Ta wtyczka (2x3pin) o ile dobrze pamiętam służyła do podpięcia instalacji drzwi do wiązki głównej idącej na tył samochodu. Wtyczka występuje w instalacji po 95 roku. Ja co prawda montowałem w 93 ale miałem też główną wiązkę z samochodu "dawcy".

Wtyczka 2x4pin jest do przełącznika szyb tylnych montowanego pod panelem klimatyzacji/nawiewu.



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: kuba_p » pt sie 31, 2012 17:08

Pierwsze foto - pierwszy raz widzę :-(
Trzecie foto - 6 pin - instalacja głosników w drzwiach .



Awatar użytkownika
berys83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw lut 28, 2008 20:51
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: berys83 » czw wrz 13, 2012 21:23

Nie odpisywałem bo mało czasu nawet nie brałem się za temat ponownie, poza tym ze pytałem gościa od alarmów stwierdził: "w tym modelu nie ma żadnych krańcówek w silniczku jest wbudowany moduł który sam liczy ilość obrotów do zamknięcia i otwarcia mógł się rozprogramowac"
Polecił kilka patentów może być to prawda bo po założeniu na odwrót podnośników (lewy na prawom) nadal podnosiła się szyba po czym zjazd na dol( killah co raczej wyklucza przełącznik)
Patentem na zakodowanie jest "podnieć do góry przytrzymać po czym odrazu przycisk na dol przytrzymać "czynność powtórzyć parokrotnie :)
Napisze co z tego wyszło w sobotę bo będę mieć czas i pogoda się zapowiada ładna .Pozdrawiam


Lepsze jest wrogiem dobrego
Bylo1,8 abs
ObrazekJest 2,0 abf

Awatar użytkownika
berys83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw lut 28, 2008 20:51
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: berys83 » sob wrz 15, 2012 15:13

Wygląda na to ze problem rozwiązany popiołem odwrotnie wiązki z drzwi lewe na prawe prawe na lewe :D :D :jaja:


Lepsze jest wrogiem dobrego
Bylo1,8 abs
ObrazekJest 2,0 abf

Awatar użytkownika
CHLASTA92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 19:52
Lokalizacja: Żywocice/Krapkowice

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: CHLASTA92 » czw sty 24, 2013 18:05

Witam natknełem sie na mały problem a mianowicie
Golfik wyszedł z fabryki w roku 96 z centralnym i elektrycznymi lusterkami ja dokładam teraz elektryczne szyby
Wiązkę główną z ele szyb miałem kompletną (lusterka zamek itp)
Postanowiłem dołożyć do siebie tylko wiązke z ele szyb dlatego też oczyściłem wiązke ze zbędnych kabli i teraz mam problem bo w dokładanej wiązce jest kostka od tylnych szyb pod przełącznik w konsoli ale jest tez kostka którą ja już mam w wiązce z samochodu
Teraz obie wtyczki pasują w to samo gniazdo a ja nie wiem co z nimi zrobić


Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 2#p6128422" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
golfgolf123
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 510
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 16:18
Lokalizacja: Płock\Okolice

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: golfgolf123 » pn sty 28, 2013 11:17

Witam Panowie mam takie pytanie czy łatwo jest przeciągnąć tą wiązkę główną szyb pod deską???



Awatar użytkownika
CHLASTA92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 19:52
Lokalizacja: Żywocice/Krapkowice

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: CHLASTA92 » pn sty 28, 2013 13:53

Ja powiem tak że wiązkę puściłem pod deską bez jej zdejmowania i jest :bigok:
Do tego celu trzeba ściągnąć plastik pod kierownicą oraz w moim przypadku schowek no i przy okazji wyleciał tunel


Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 2#p6128422" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
golfgolf123
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 510
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 16:18
Lokalizacja: Płock\Okolice

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: golfgolf123 » wt sty 29, 2013 19:59

Koledzy mam problem ponieważ,chce założyć ori podnośniki elektrycznych szyb do swojego mk3 ,ale muszę wyjąć je z drzwi które mam w garażu,teraz mam pytanie do was jak mogę opuścić szybę aby zdjąć ten ślizg z szyby potem wyjąć te prowadnice??Jak szybe jest podniesiona do góry to nie mam dostępu do tego ślizgu



Awatar użytkownika
CHLASTA92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 19:52
Lokalizacja: Żywocice/Krapkowice

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: CHLASTA92 » pn lut 04, 2013 23:34

Panowie mam takie pytanie
Zamontowałem wszystko jak należy i działa kolorki wpięte do kolorków ale z jednym minusem bo działają tylko gdy jesz zapłon,jak auto nie jest na zapłonie to nie działa


Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 2#p6128422" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: kuba_p » czw lut 07, 2013 11:55

CHLASTA92 pisze:jak auto nie jest na zapłonie to nie działa
Gruby czerwony na którym jest bezpiecznik termiczny wpiety nie w to gniazdo co trzeba.
Wepnij w gniazdo w którym jest zawsze plus bez względu na kluczyk.



Awatar użytkownika
CHLASTA92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 19:52
Lokalizacja: Żywocice/Krapkowice

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: CHLASTA92 » czw lut 07, 2013 15:31

kuba_p,
Już tak miałem ale pojawił sie wtedy problem z otwieraniem auta z pilota i jak otwierałem auto to szyby automatycznie w dół


Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 2#p6128422" onclick="window.open(this.href);return false;

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: killah » czw lut 07, 2013 22:50

CHLASTA92 pisze:kuba_p,
Już tak miałem ale pojawił sie wtedy problem z otwieraniem auta z pilota i jak otwierałem auto to szyby automatycznie w dół
bo sygnał z centralki na pilota ustawiony na podawanie przez 3.5 sekundy. Ustawisz 0.5 to będzie OK.

A szyby w oryginale nie działają na wyłączonym zapłonie. Jedynie po wyłączeniu silnika i nie otworzeniu drzwi działają jeszcze przez jakiś czas.


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości