Polerowanie aluminium

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Krhid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 19, 2015 18:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: Krhid » czw mar 19, 2015 19:05

Witam.
Miałbym pytanko odnośnie polerowania felg - któryś rok już z tym walczę i nie jestem w stanie uzyskać satysfakcjonującego efektu :(

Felgi to RH TOPLINE 17" 7,5J - za kija nie chcą dać się wypolerować "do końca" :grrr: - próbowałem różnymi pastami z zerowym skutkiem.
W finale najmniej zamglone lustro udało się uzyskać za pomocą zielonej kostki i filcu... próbowałem używać jej na krążku bawełnianym co skutkowało powrotem do "mleka". Kierując się radami z tego działu, zakupiłem pastę Megs Hot Rims Mag and Aluminium Polish w nadziei że rozwiąże problem. Megs też robi mleko :( - oczywiście nakładany i polerowany ręcznie ściereczką z mikrofibry.
Moje pytanie jest takie - oprócz megsa - który faktycznie na wszystkim innym na czym go używałem robił baja lustro - jest jakaś alternatywa? Czy może ja robię coś źle?
Jeżeli felga jest czysta i od umycia nie była potraktowana żadną pastą - to czy przed samym polerowaniem trzeba ją jeszcze raz potraktować "Ludwikiem" ?
A no i jeżeli Megs robi mleko to czy jest sens wracać do Autosol`a ? Czy nie tego Megs`a kupiłem :banghead:
Oczywiście felga nie jest lakierowana - jest to czyste gołe alu :)

Poniżej zdjęcie felgi i uzyskanego efektu:

Obrazek



Awatar użytkownika
Banita95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 958
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 10:35
Lokalizacja: Pasłęk

Polerowanie aluminium

Post autor: Banita95 » czw mar 19, 2015 19:52

Krhid, Po pierwsze jesteś pewnie że to nie lakier ? i 2 pytanie czy szlifowałeś je papierami czy tylko pasta i ogień ? jeżeli nie szlifowałeś to nie osiągniesz takiego efektu



Awatar użytkownika
miko85
ONLY VW 3 GTI
ONLY VW 3 GTI
Posty: 1028
Rejestracja: pn paź 31, 2011 17:02
Lokalizacja: WLKP,MIĘDZYCHÓD
Auto: VW GOLF IV
Silnik: AQN

Polerowanie aluminium

Post autor: miko85 » czw mar 19, 2015 19:59

Von Ares
Czytales chociaż kilka stron w tym dziale ? :bajer:
Do polerowania się nie piaskuje ALU chyba ze chcesz e wtedy powodzenia z polerowaniem


Obrazek
było MEIN STORY OD ABU DO VW III GTI
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=459758
JEST AUDI A6 QUATTRO
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=589929
KTO BIEDNEMU ZABRONI ŻYĆ BOGATO

bakonfs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:00
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: bakonfs » czw mar 19, 2015 20:04

von AreS pisze:Powiedzcie mi, jak to jest z tym polerowaniem. Mam felge z wypolerowanym rantem i pomalowanym srodkiem. Lakier ze srodka odchodzi, wiec chce wypiaskowac koła (czyli zedrzec lakier). No i teraz moje wątpliwosci, jak to jest z tym lustrem?. Po piaskowaniu musze pomalowac czy moge polerowac samo aluminium?

Nie piaskowanie, a szkielkowanie.
Po piaskowaniu ciężko szlifować :crazy:



Krhid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 19, 2015 18:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: Krhid » czw mar 19, 2015 20:21

Banita95 pisze:Krhid, Po pierwsze jesteś pewnie że to nie lakier ? i 2 pytanie czy szlifowałeś je papierami czy tylko pasta i ogień ? jeżeli nie szlifowałeś to nie osiągniesz takiego efektu
Ano - golutkie aluminium - raz nawet zaliczyłem wtopę na myjni - dałem się na mówić na spryskanie felg super preparatem... zaraz po spryskaniu felgi zmieniły się z luster w biały mat :shock: musiałem wtedy od prawie zera zaczynać...

Fabrycznie te felgi mają kolor jakby półmatowego alu i na to jest tylko bezbarwny... lakier trzeba było zwalić a całość przeszlifować... zastanawiam się czy by nie powtórzyć ich jeszcze raz (chyba po raz 3) papierami 2000 i 2500 na mokro :banghead:

Na chwilę obecną jedyne co na pewno działa to zwilżony filc i zielona kostka - zastanawiam się czy by nie zaryzykować białą... :)



Awatar użytkownika
Banita95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 958
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 10:35
Lokalizacja: Pasłęk

Polerowanie aluminium

Post autor: Banita95 » czw mar 19, 2015 20:44

Krhid, musisz pewnie je przeszlifować papierami od 600-2500k inaczej nie osiągniesz takiego efektu



Krhid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 19, 2015 18:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Polerowanie aluminium

Post autor: Krhid » czw mar 19, 2015 21:09

Kurczę... czyli jeszcze raz szlifowanko i trzeba będzie się cofnąć aż do 600... słabo :(

Widzisz - myk jest taki że jak weźmiesz ja pod słońce lub pod jakimkolwiek kątem to nie widać na powierzchni żadnych rysek... myślałem że skoro ryski są rozszlifowane i spolerowane to będzie cacy... zgaduję że oprócz ponownego szlifowania może nie być innego "lekarstwa" ? ...



Awatar użytkownika
Banita95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 958
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 10:35
Lokalizacja: Pasłęk

Polerowanie aluminium

Post autor: Banita95 » czw mar 19, 2015 21:28

No to próbuj tym Mothersem aż do skutku ale raczej i tak będzie trzeba szlifować



Krhid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 19, 2015 18:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Polerowanie aluminium

Post autor: Krhid » czw mar 19, 2015 21:35

Chyba Megs`em.... tak czy inaczej jeśli po dłuższych próbach wciąż będzie robić się coraz większe mleko to jechane od nowa papierami i heya :) ...
Swoją drogą rotor jest idealnie płaski... szlifowanie musi być koniecznie ręczne czy można to zrobić okrągłą szlifierką mimośrodową - taką na powietrze?



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Polerowanie aluminium

Post autor: Fastener » czw mar 19, 2015 22:56

ja myślę, że jak masz ramiona bez zakrzywień to szlifierką papierami zjechać szybko potem filc na krążku - szybko to pójdzie jak to z płaskimi elementami... Jakby co to mam 2 krążki na zbyciu.
Takie pytanie: Po czym poznać zużyty filc ? poleruje drugą felgę a już mi 4 filce na stożkach poszły... tzn zrobiły się twarde i nie chce wyjść piękny efekt lustra... trzeba nowe czy można to jakoś wyczyścić ?



Awatar użytkownika
Banita95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 958
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 10:35
Lokalizacja: Pasłęk

Polerowanie aluminium

Post autor: Banita95 » czw mar 19, 2015 23:22

Fastener, one się lepią możliwe ze za duże obroty takich filców raczej się nie czyści



Krhid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 19, 2015 18:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Polerowanie aluminium

Post autor: Krhid » pt mar 20, 2015 13:25

Swoją drogą przekopalem kilka for w poszukiwaniu tych topline'ów w lustrze i wnioskując po zdjęciach znalezionych tu o cookies i na forach bmw e30, e36 i e32 to chyba bardziej ich się nie da wypolerować. Wiele osób narzekalo ze te felgi to twarde kute aluminium. Porównując do znalezionych zdjęć np cookies to moje miały mocniejsze lustro po samej zielonej kostce. Wieczorem wrzucę foto najlepszego efektu jaki miałem. Z bliska kozak ale z większej odległości obraz robił się rozmazany i mglisty. Faktycznie wina niedoszlifowania? Chyba dam sobie czas i spróbuje podciągnąć je nawet do 3000 na mokro, jak to nie pomoże to znaczy ze.to juz chyba maks :p

EDIT - sorry za błędy, ta autokorekta w tel mnie kiedyś wykończy.



Krhid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 19, 2015 18:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polerowanie aluminium

Post autor: Krhid » pt mar 20, 2015 19:54

Obiecane fotki - to jest najlepszy efekt jak udało mi się uzyskać i tylko przy pomocy zielonej kostki i filcu na wiertarkę. :) - wsio inne robi mgłę :(
Obrazek
Obrazek

Na zdjęciach wygląda to chyba dość przyzwoicie - element odbity jest dość wyraźny, a napisy na nim dość czytelne... ale po przekroczeniu jakieś tam odległości... powiedzmy 30cm obraz zaczyna się rozmywać... patrząc centralnie jednak widać mgiełkę i nawet Megs nie uratował sytuacji...
Przepraszam że tak powielam to pytanie - ale czy ten objaw faktycznie pasuje na nie doszlifowaną powierzchnię? Czy może z tych felg już nic lepszego się nie wyciągnie?
Pytam, ponieważ jak sobie przypomnę żeby jechać ponownie z nimi od P600, P800 itd. to mi się słabo robi :jezor:



Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

Polerowanie aluminium

Post autor: Yoo! » ndz mar 22, 2015 16:36

To i ja się pochwalę, dzisiaj skończyłem pierwszą felgę:

Obrazek

Pasta to K2 do alu felg, ale na ostateczne wykończenie kupię Meguiars'a.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości