[MK2] Elektryczne szyby z Toledo MK1 do Golfa MK2

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

piotreksm
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: pt paź 05, 2007 22:40
Lokalizacja: leśna
Kontakt:

[MK2] Elektryczne szyby z Toledo MK1 do Golfa MK2

Post autor: piotreksm » wt paź 05, 2010 20:08

Panowie dawno mnie tu nie było i widze że temacik się troche rozkręcił :grin: , i chciałem dodać tylko jedno od kąd zrobiłem te podnośniki i napisałem porade u mnie wszystko lata bez problemu , ani razu linki się nie poplatały !!!! wszystko lużno i cicho chodzi !!! i zaznaczam jedno podnośniki od mk2 założyłem orginalne !!! od manualnie podnoszonych szyb tylko je przerobiłem pod silniczki od seata , bo te z allegro to miałem dwa razy założone jeszcze na korbkach i moge stwierdzić jedno nie chce ich za darmo !!!! :grrr: wole kupić na szrocie używki byle by były orginalne :jezor:


Zapraszam do oceny golf C na GTI
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=148605
auto buduje sie z pasją !!!

Awatar użytkownika
Pitterekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: czw lis 20, 2008 21:13
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

[MK2] Elektryczne szyby z Toledo MK1 do Golfa MK2

Post autor: Pitterekk » śr paź 06, 2010 11:59

hmm.. no ja sie wybawiłem i zepsułem jeden z podnośników w końcu - kupiłem w sklepie podnośnik firmy HART - nie będe komentował jakości plastików z których jest zrobiony - isottne jest to że nic nie pękło i działa - dokładnie go przesmarowałem - nie obcinałem linek, założyłem, i mocno naciągnołem. teraz mi też przestało sie plątać. Ważny jest dość spory naciąg. (działa to kosztem szybkości opuszczania i podnoszenia... ale póki co sie nie plącze)

co do plątania istotne są prowadnice na "szpulce" na którą nawijamy linki. jeżeli są już wytarte/popękane/pozaginane to szpulki z elektrycznych silników trzeba albo zreanimować jakoś i wyciąc to co nie pozwala lince układać się w rowkach.

jak ktoś ma problemy to polecam kupno nieorginalnych podnośników (dałem 15 zł za sztuke więc nei majątek!) - naciąg bez obcinania linki jest dość MOCNY i wydaje mi sie to pewniejsze jakieś.


co do obcinania pancerza w innych podnośnikach niz przód z żaglem - trzeba samemu zobaczyć ile trzeba obciąć - to widać na pierwszy rzut oka. - i lepiej obciąć mniej niż za dużo !! pamiętać o tym. bo bez mocnego naciągu linki podnośnik będzie można conajwyżej wyrzucić.

ja jestem zadowolony poza tym że prąd od elektryki sie "nie odłacza" w górnym położeniu i dolnym szyby. nawet na zapalonym silniku prąd na voltomierzu wtedy mi spada i światła ciemnieją. jak to było rozwiązane w toledo ?! bo mam fabryczną instalacje przełożoną z toledo... wiadomo że tego sie nei trzyma. ale wieczorem zamykam sobie szybe i mi światła przygasają na chwile - nie lubie takiego czegoś i spadki takie nie są zdrowe dla urządzeń.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=232139]Mój Biały mk2 GTD 86'[/url]

Awatar użytkownika
skazany88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [MK2] Elektryczne szyby z Toledo MK1 do Golfa MK2

Post autor: skazany88 » czw paź 07, 2010 22:33

zrob instalacje na przekaznikach defekt zniknie



Awatar użytkownika
Pitterekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: czw lis 20, 2008 21:13
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: [MK2] Elektryczne szyby z Toledo MK1 do Golfa MK2

Post autor: Pitterekk » ndz paź 10, 2010 05:00

Ja mam fabryczną instalację z seata toledo wyciągniętą i mam przekaźnik (załącza on prąd po przekręceniu kluczyka) - nie mam problemu żadnego z napięciem - szyby latają szybko i bez problemu. Więc chyba sie nie zrozumieliśmy. jedyne co mnie trapi to fakt gdy szyba jest na samym dole/na samej górze wtedy silnik dalej "nie kręci" i przechodzi przez niego prąd o dużym natężeniu - przez co dopóki nie puszcze przycisku jest spadek napięcia w instalacji.

zresztą u was jak jest ? sytacja taka - odpalone auto właczone światła szyba na samej górze - i wciskamy włącznik na 2 sekundy żeby podniesc szybe do góry - efekt - przez silnik elektryczny przechodzi dużo prądu - światła lekko przygasają.

Widziałęm w kilku autach elektryczne szyby i gdzy szyba jest opuszczona na full albo podniesiona przy włączaniu przyciskiem do góry albo do dołu na silnik nie jest podawane napięcie i nie ma takich spadków


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=232139]Mój Biały mk2 GTD 86'[/url]

Awatar użytkownika
superkasztan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn paź 22, 2007 13:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

[MK2] Elektryczne szyby z Toledo MK1 do Golfa MK2

Post autor: superkasztan » ndz paź 10, 2010 13:12

Widziałem na elektrodzie, jeden z forumowiczów wyprodukował układ elektroniczny, który rozwiązuje ten problem.
Ale to było dosyć skomplikowany układ elektroniczny.
Był tam chyba też taki system że szyby się same otwierały do końca i same się zamykały.
W momencie gdy szyba doszła do końca, elektronika odcinała napięcie,

Jak znajdę link to wkleję ;)

Pozdrawiam


Somewhere in Nowhere

Awatar użytkownika
skazany88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [MK2] Elektryczne szyby z Toledo MK1 do Golfa MK2

Post autor: skazany88 » ndz paź 10, 2010 20:39

superkasztan pisze:Widziałem na elektrodzie, jeden z forumowiczów wyprodukował układ elektroniczny, który rozwiązuje ten problem.
Ale to było dosyć skomplikowany układ elektroniczny.
Był tam chyba też taki system że szyby się same otwierały do końca i same się zamykały.
W momencie gdy szyba doszła do końca, elektronika odcinała napięcie,

Jak znajdę link to wkleję ;)

Pozdrawiam


poczytaj ten temat
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=335931" onclick="window.open(this.href);return false;

modul sterowania szyb z paska b3



miszczu39
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 12, 2010 14:28

[MK2] Elektryczne szyby z Toledo MK1 do Golfa MK2

Post autor: miszczu39 » wt paź 19, 2010 22:49

Panowie ja mam 5D z 91' to który mechanizm będzie lepszy, z senseja czy z toledo i którego modelu jeśli wolno spytać??? :helm:



Awatar użytkownika
superkasztan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn paź 22, 2007 13:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

[MK2] Elektryczne szyby z Toledo MK1 do Golfa MK2

Post autor: superkasztan » czw paź 21, 2010 10:43

Witam

Tak jak obiecałem wklejam link :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1 ... ml#8097059" onclick="window.open(this.href);return false;

Projektant się dużo napracował, ale system elektroniczny rozwiązuje problemy jakie ma Pitterekk
Nie mniej jednak, nie wydaj mi się żeby łatwo było go samemu wykonać .

Ja póki co usiłuje nabyć ori podnośniki,
najlepsze że były ostatnio ori do szyby z żaglem w elektryce, ale przegapiłem.
Kupione zamienniki manualne ciężko działają.
U mnie wszystko z innej parafii, drzwi, szyby,uszczelki i do tego jak zapiąłem nowy podnośnik to muszę się siłować z korbką żeby zamknąć szybę.
Nie wiem co tam nie pasi, czy prowadnica jest źle wyprofilowana ?? może trzeba by jakoś wymyślić przegubowe mocowanie szyby do podnośnika ??

pozdrawiam all ;)


Somewhere in Nowhere

Awatar użytkownika
superkasztan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn paź 22, 2007 13:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

[MK2] Elektryczne szyby z Toledo MK1 do Golfa MK2

Post autor: superkasztan » ndz paź 31, 2010 12:23

Witam

Udało mi się nabyć podnośniki, niestety jeden się nie nadawał, ale z drugiego się udało. Pięknie śmiga, nic się nie zacina i nic się nie męczy.
Niestety do tych przeróbek nadaje się tylko ori podnośnik. Z nowych zamienników się to nie udaje. Czemu ?? nie wiem.

Życzę powodzenia :D


Somewhere in Nowhere

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

[MK2] Elektryczne szyby z Toledo MK1 do Golfa MK2

Post autor: dogu18 » sob lis 06, 2010 00:59

a czy ten patent pasuje do drzwi z całą szybą po89'??



Awatar użytkownika
superkasztan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn paź 22, 2007 13:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

[MK2] Elektryczne szyby z Toledo MK1 do Golfa MK2

Post autor: superkasztan » sob lis 06, 2010 10:34

nie wiem

mam jeden podnośnik nowego typu i obiecałem kumplowi że mu coś takiego zrobię.
Jak się za to zabiorę to dam znać ;)
Póki co
sam jestem ciekaw


Somewhere in Nowhere

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Re: [MK2] Elektryczne szyby z Toledo MK1 do Golfa MK2

Post autor: dogu18 » sob lis 06, 2010 13:27

superkasztan pisze:nie wiem

mam jeden podnośnik nowego typu i obiecałem kumplowi że mu coś takiego zrobię.
Jak się za to zabiorę to dam znać ;)
Póki co
sam jestem ciekaw
ok czekam z niecierpliwością na realizacje:)



Awatar użytkownika
Pitterekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: czw lis 20, 2008 21:13
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: [MK2] Elektryczne szyby z Toledo MK1 do Golfa MK2

Post autor: Pitterekk » sob lis 20, 2010 00:22

superkasztan pisze: Niestety do tych przeróbek nadaje się tylko ori podnośnik. Z nowych zamienników się to nie udaje. Czemu ?? nie wiem.
no to dziwne. zamienniki u mnie sprawują sie póki co wyśmienicie. kupiłem za grosze firmy HART (...czyli najtańszy zamiennik...) pancerzy nie ucinałem w ogóle (!!) i to jest dość istotne - jak utnie sie to sie właśnie nie uda :) Pamiętajcie żeby ich nie obcinać. Zamienniki najłatwiej poznać po tym że są ocynkowane na taki żółtawy kolor. Obcinamy je tylko wtedy jak naprawde bez obcinania nie da sie tego poskładać.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=232139]Mój Biały mk2 GTD 86'[/url]

Awatar użytkownika
superkasztan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn paź 22, 2007 13:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

[MK2] Elektryczne szyby z Toledo MK1 do Golfa MK2

Post autor: superkasztan » sob lis 20, 2010 14:12

Nie wiem
ja to zrobiłem na zamiennikach i się rozwaliło przy próbach.
Oczywiście, nie należy nic przycinać przy zamiennikach. Ja obciąłem za pierwszym razem i poszedł do koszlina :kac:


Somewhere in Nowhere

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości