[MK3] Naprawa pękniętej prowadnicy szyberdachu

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

puziom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 12:58
Lokalizacja: głogów

Post autor: puziom » sob lip 03, 2010 12:23

bo jak skleilem to mi peklo
najwiecej rovoty jest z wycinaniem masakra..



Awatar użytkownika
Tomcat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sie 07, 2009 14:01
Lokalizacja: łódź

[MK3] Naprawa pękniętej prowadnicy szyberdachu

Post autor: Tomcat » sob lut 12, 2011 12:17

porada super dziala we wszystkie strony. bylo troche problemu z tym że miałem wylamany jeden element jeszcze ale sie udalo poskładąc to wszystko jakoś:)


VWszystko bedzie latało:)

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

[MK3] Naprawa pękniętej prowadnicy szyberdachu

Post autor: KamilP » sob lut 12, 2011 23:49

No to niech tylko się ociepli i będzie troche czasu, to biore się za robotę :) Jak to się uda to będzie super. Oczywiście pochwała poleci :)



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

[MK3] Naprawa pękniętej prowadnicy szyberdachu

Post autor: ciachotdi » ndz lut 13, 2011 20:22

wystarczy wiertełko malutkie i drucik miedziany i wsunąć w szyne dziła na 100% u mnie chula pozdro



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

[MK3] Naprawa pękniętej prowadnicy szyberdachu

Post autor: KamilP » ndz lut 13, 2011 22:17

Ja chyba jednak najpierw spróbuję metodą blaszki, wystarczy szybę zdjąć i już jest dostęp do prowadnicy więc wiertełko 2 gwozdki blaszka i dobry klej, a oto mój plan:
Obrazek
Jak się nie uda będe próbował czegoś innego, ale zacznę od tego bo przy tym najmniej roboty, nie trzeba wyciągać szybera, wystarczy wyjąć szybę, i ewentualnie tą górną prowadnice do którego przykręcona jest szyba żeby był lepszy dostęp. Mam nadzieję że się uda :)



Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

[MK3] Naprawa pękniętej prowadnicy szyberdachu

Post autor: untaztood » ndz mar 25, 2012 00:44

KamilP pisze:Ja chyba jednak najpierw spróbuję metodą blaszki, wystarczy szybę zdjąć i już jest dostęp do prowadnicy więc wiertełko 2 gwozdki blaszka i dobry klej, a oto mój plan:
Obrazek
Jak się nie uda będe próbował czegoś innego, ale zacznę od tego bo przy tym najmniej roboty, nie trzeba wyciągać szybera, wystarczy wyjąć szybę, i ewentualnie tą górną prowadnice do którego przykręcona jest szyba żeby był lepszy dostęp. Mam nadzieję że się uda :)
I jak efekty?



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

[MK3] Naprawa pękniętej prowadnicy szyberdachu

Post autor: KamilP » ndz mar 25, 2012 23:08

untaztood, trochę się zmieniło :P A efekty masz tutaj w ostatnim poście tematu :)



Makaron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt maja 28, 2013 14:12

[MK3] Naprawa pękniętej prowadnicy szyberdachu

Post autor: Makaron » śr lip 03, 2013 19:06

Super sposób. Działa jak należy, część - prowadnicą którą przerabialiśmy chodzi leciutko bez żadnego smarowania. Trochę trzeba było się namęczyć, ale nadal nie jets idealnie. Szyber uchyla się, zamyka, ale o odsunięciu do tyłu nie ma mowy. Piesek z lewej strony nie wchodzi w prowadnicę (przerabianą część)-trzeba pomóc mu palcem. Wystarczą koszulki termokurczliwe czy raczej nie? Dodam, że część która jest za prowadnicą ma odłamaną jedną nóżkę od wewnątrz (tę dłuższą ).
Pzdr.



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

[MK3] Naprawa pękniętej prowadnicy szyberdachu

Post autor: KamilP » czw lip 04, 2013 10:39

Makaron pisze:Wystarczą koszulki termokurczliwe czy raczej nie?
Wystarczą. Ale najpewniej nie na długo. To nie jest fina tego "pieska", czy kółeczka tylko w środku się taka nóżka pewnie odłamała i pod obciążeniem cała ta część się wygina. Gdzieś w jakimś temacie widziałem foto jak znajdę to wrzucę. Wydaje mi się że to jest tego wina. Ja sobie na razie walkę z tym odpuściłem, na razie uchyla mi się do góry i nie jest źle :)



h/k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 27, 2013 17:52

[MK3] Naprawa pękniętej prowadnicy szyberdachu

Post autor: h/k » pt wrz 27, 2013 18:22

Witam pierwszy raz na forum
Dzięki za poradę. Uratowałem w ten sposób kupiony tanio szyberdach, który miał być w stanie bardzo dobrym... Nie dość, że lewa prowadnica pęknięta wraz z wyłamanymi kilkoma prowadzącymi plastikami i wygiętym kawałkiem ramy o który opiera się piesek to jeszcze na dodatek padnięta elektronika silnika. :-x Z racji, że przesyłka z powrotem się nie opłacała to mi tato wkomponował elementy, silnik wziąłem z poprzedniego szyerdachu i jakoś zadziałał, ale zasuwanie coś z oporem szło - jak wyżej pisałem kilka plasticzków się zmieliło. Z biegiem czasu prowadnice się rozruszały i teraz u mnie śmiga aż miło. Polecam!
A jak komuś po zrobieniu szwankuje szyber - najpierw zacząć od dobrego ustawienia. Gdzieś na necie i chyba tu na forum też krąży kilkunastostronicowy PDF z dokładnym opisem wszystkich regulacji szyberdachu w Golfie III i w podobnych szybrach.

Co do piesków - lekko podgięliśmy fragmenciki ramy stanowiące dla nich oparcie i włożyliśmy grubsze, a jednocześnie ciaśniejsze O-ringi zamiast tych luźnych gumek oryginalnych - w sumie jednej, bo po padniętej stronie już tego odboju nie było. Wywnioskowaliśmy, że chyba te szyberdachy padają przez to, że właśnie wypadają te gumy... Więc warto tam zajrzeć, póki szyber działa.



Awatar użytkownika
ziabka89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 16:27
Lokalizacja: Annopol

[MK3] Naprawa pękniętej prowadnicy szyberdachu

Post autor: ziabka89 » wt cze 09, 2015 21:57

a czy klej do aluminium pomoże coś z pękniętą prowadnicą ? widziałem na allegro taki



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości