[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

uki_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 14, 2008 11:36
Lokalizacja: Ujazd

Post autor: uki_23 » wt sty 05, 2010 21:38

Znacie moze jakiegoś sprzedawce na allegro który sprzedaje te alarmy Top Safe?Czy można kupić tylko centralke do centralnego zamka i do tego wkładkę do scyzoryka-nie potrzebuje alarmu..



Awatar użytkownika
yank
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 613
Rejestracja: śr lut 15, 2006 09:25
Lokalizacja: Zebrzydów/Świdnica
Kontakt:

Post autor: yank » sob sty 09, 2010 08:45

uki_23, oni sprzedają alarmy firmy Top Safe i z tego co wiem bez problemu dokupisz samą wkładke do scyzoryka sprzedają sterowniki, w tej chwili nie mają nic wyustawione ale polecam ich są sprawdzeni



Awatar użytkownika
arturoo82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw lis 26, 2009 18:55
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Post autor: arturoo82 » czw mar 25, 2010 23:39

Witam mam prośbę o pomoc, oddałem auto mk4 do profesjonalnego zakładu z alarmami. Uzgodniłem że dostanę scyzoryk oryginalny z vw, z wbudowanym alarmem w środku. I tak dostałem, scyzoryk z alarmem. Centralne otwieranie, zamykanie zamka z scyzoryka działa, tak samo jak zazbrajanie alarmu, i otwieranie drzwi z scyzoryka dziala ... problem jest w tym że scyzoryk muszę bardzo blisko przyłożyć samochodu a dokładnie w rejonie lusterka zewnętrznego od strony kierowcy, jest to dla mnie bardzo dziwne? czy jest szansa żeby z dalszej odległości ten scyzoryk działał?
Dziękuje za pomoc, pozdrawiam:)


alvaroo

gademajster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 21:16
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: gademajster » pt mar 26, 2010 12:04

arturoo82, czy ten alarm jest firmy quasarelectronics :?:



Awatar użytkownika
arturoo82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw lis 26, 2009 18:55
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Post autor: arturoo82 » pt mar 26, 2010 13:08

Witaj ten alarm to TOP SAFE A-20 przynajmniej tak pisze na instrukcji obsługi, dzisiaj byłem u tego fachowca, ale dalej się nic nie da antene przekładał w różne miejsca efekt ten sam, z bliska łapie a z ciut dalsza nie, sam powiedział że tak nie może być, i być może to wina modułu... mówi że jakieś zakłócenia występują ale nie wie jakie, mam przyjechać w przyszłym tygodniu...

[ Dodano: 26 Mar 2010 12:31 ]
Gademajster jak poszperałem na necie jest to produkt właśnie z tej firmy czyli quasarelectronics dzwoniłem tam i podobno wina jest stacyjki trzeba ją wysłać razem z pilotem i podobno będzie działać jakiś błąd jest w tych egzemplarzach. Pan z tej firmy powiedział ze 20 metrów, to jest spokojnie jaki powinein być zasięg dla tego alarmu:) Pozdrawiam, a co chciałeś dodać?


alvaroo

gademajster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 21:16
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: gademajster » pt mar 26, 2010 13:36

arturoo82 pisze:Witaj ten alarm to TOP SAFE A-20 przynajmniej tak pisze na instrukcji obsługi, dzisiaj byłem u tego fachowca, ale dalej się nic nie da antene przekładał w różne miejsca efekt ten sam, z bliska łapie a z ciut dalsza nie, sam powiedział że tak nie może być, i być może to wina modułu... mówi że jakieś zakłócenia występują ale nie wie jakie, mam przyjechać w przyszłym tygodniu...
Ja mam u siebie A30 i tez miałem podobny problem. Pisałem do Quassar'a i poradzili mi zaekranować centralkę aluminiową folią (antene wypuścić poza folię) i włożyć do pilota scyzoryka 2 baterie 3V szeregowo lub w ostateczności 2 baterie 6V, ewentualnie jak by to nie pomogło to kazali odesłać centralkę i mieli coś tam przełożyć, żeby zasięg był większy.

Z bateriami 6V nie próbowałem eksperymentów, ale włożyłem 2x3V i zaekranowałem centralkę i zasięg się nieco poprawił (tzn nie muszę już dotykać pilota do szyby żeby otworzyć auto, działa w promieniu ok. 2-3m). Rewelacji nie ma, ale mnie wystarcza :chytry:



Awatar użytkownika
arturoo82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw lis 26, 2009 18:55
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Post autor: arturoo82 » pt mar 26, 2010 17:39

Dzięki serdeczne, w przyszłym tygodniu jade do gościa żeby to mi zrobił, jak mu mówiłem jakie mogą być przyczyny, wyżej napisane za bardzo w to niewierzył. Ale podobno wie co jest grane... o finale napiszę jak będę miał to jak należy:) Pozdrawiam, i dzięki serdeczne Gademajster.


alvaroo

marcin2707
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 13:52
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: marcin2707 » śr kwie 07, 2010 14:01

Witam jestem tu nowy.
mam w swoim autku alarm z takim pilotem

http://moto.allegro.pl/item979251481_kl ... ratis.html


ten kluczyk jest już trochę wyrobiony i zastanawiam się nad kupnem oryginalnego pilota VW

http://moto.allegro.pl/item979149134_kl ... mocja.html

tylko mam takie pytanie czy wejdzie mi tam płytka sterująca ze starego pilota taka jak na zdjęciu
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony śr kwie 07, 2010 14:11 przez marcin2707, łącznie zmieniany 1 raz.



gademajster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 21:16
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: gademajster » śr kwie 07, 2010 17:42

marcin2707 pisze:Witam jestem tu nowy.
mam w swoim autku alarm z takim pilotem

http://moto.allegro.pl/it..._vw_gratis.html


ten kluczyk jest już trochę wyrobiony i zastanawiam się nad kupnem oryginalnego pilota VW

http://moto.allegro.pl/it...y_promocja.html

tylko mam takie pytanie czy wejdzie mi tam płytka sterująca ze starego pilota taka jak na zdjęciu
Użytkownik W_I_T_E_K, przerabiał jakąś podobną wkładkę, info znajdziesz w tym temacie tylko, że stronę wcześniej :bigok:



vincent1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 12:15
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: vincent1987 » czw kwie 08, 2010 20:56

Witam, czy po zainstalowaniu tego sterownika w golf IV 1999 , przełożeniu imo i grota z orginalnego kluczyka do scyzoryka muszę jeszcze kodować kluczyk czy będzie bez problemu działać??
Ostatnio zmieniony czw kwie 08, 2010 20:57 przez vincent1987, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
adikpn
Wolfsburg Power
Posty: 420
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 14:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adikpn » czw kwie 08, 2010 23:17

A jest opcja żeby zrobić taki kluczyk do MK II


Obrazek

gademajster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 21:16
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: gademajster » pt kwie 09, 2010 00:04

adikpn pisze:A jest opcja żeby zrobić taki kluczyk do MK II
Jest, kupujesz alarm i wkładkę do pilota scyzoryka VW od quasar'a, kluczyk scyzoryk i grot kluczyka-surówkę do Mk2, dorabiasz i gotowe :bajer:
Ich strona http://www.quasarelectronics.pl/?co=products

[ Dodano: 09 Kwi 2010 00:05 ]
Co to jest z tym oczekiwaniem na akceptację po każdym napisaniu posta :?: :chytry:


takie są zasady na tym forum/Waluch
Ostatnio zmieniony pt kwie 09, 2010 09:44 przez gademajster, łącznie zmieniany 1 raz.



vincent1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 12:15
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: vincent1987 » sob kwie 10, 2010 15:48

Zna ktoś jakiś sposób na wyciągnięcie transpondera immo tego szklanego wklejonego do kluczyka, bo chciałem przełożyć do scyzoryka a nie chcę go uszkodzic.



dudoslaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 15:09
Lokalizacja: nie wiem

problem z CDU-2 od quasar electronics

Post autor: dudoslaw » sob kwie 17, 2010 20:36

Witam zakupilem od quasar-a modul sterowania zamkiem CDU-2 - podlaczylem jak nalezy (prawdopodobnie) i otwierajac drzwi z pilota otwiera mi tez szyby. Sprawdzilem miernikiem sygnal wysylany przez przekaznik i trwa on dluzej (2sek) niz napisali w instrukcji (0,5sek) i dlatego prawdopodobnie tak sie dzieje. Quasar nie odpisuje na maile (w sumie przedwczoraj wyslalem - poczekam jeszcze pare dni) a mnie ze tak powiem szlag trafia bo nie lubie niedokonczonych spraw :/
Moze ktos z forumowiczow mial z 'tym' do czynienia wczesniej i moze zapodac jakies wskazowki. Dodam ze otwieralem owu modul i nie widzialem zadnego potencjometru do regulacji czasu impulsu. Nie mam tez umiejetnosci/doswiadczenia w elektronice zeby montowac jakies plytki ktore skroca mi ten sygnal.

Z gory dzieki



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości