Wymiana tylnych i przednich amorów MK3

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
kamillotop
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 22:23
Lokalizacja: centralna Polsza
Kontakt:

Wymiana tylnych i przednich amorów MK3

Post autor: kamillotop » wt sie 31, 2010 08:55

Czy zerknal by ktos na rozmiar sruby z dolnego mocowania tylniego amortyzatora w mkII z ETKI?



Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Wymiana tylnych i przednich amorów MK3

Post autor: RoBaL84 » wt paź 05, 2010 09:10

Pozwole sobie podpiac sie pod temat poniewaz mam problem ze swoim przednim zawieszeniem. Mam golfa 1.6 Gt Special z 07.96 roku. Walcze ze swoimi poduszkami amorow juz ponad rok i zadnej poprawy, co wyjade od mechanika to caly czas mi napier...a (gluchy dzwiek ewidentnie dobiegajacy z gory amorow). Nie wiem czy mam zle poduchy czy moze czegos mi tam brakuje. Ostatnio mechanik stwierdzil ze to wina tych talerzykow wiec kupilem nowe - po wymianie zadnej poprawy. Sprezyny mam z wezszym gornym zwojem. Juz mi rece opadaja i nie mam pomyslow.

Patrzac na schemat wynika ze mam wszystko tak jak jest zaznaczone na czerwono z jednym ale... czy numer 27 to lozysko a 36 to jakas nakretka? Jezeli tak to wydaje mi sie ze nie ma u mnie tej nakretki.



Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Wymiana tylnych i przednich amorów MK3

Post autor: RoBaL84 » wt paź 05, 2010 09:15

Pozwole sobie podpiac sie pod temat poniewaz tez mam problem ze swoim przednim zawieszeniem. Mam golfa 1.6 Gt Special z 07.96 roku. Walcze ze swoimi poduszkami amorow juz ponad rok i zadnej poprawy, co wyjade od mechanika to caly czas mi napier...a (gluchy dzwiek ewidentnie dobiegajacy z gory amorow). Nie wiem czy mam zle poduchy czy moze czegos mi tam brakuje. Ostatnio mechanik stwierdzil ze to wina tych talerzykow wiec kupilem nowe - po wymianie zadnej poprawy. Sprezyny mam z wezszym gornym zwojem. Juz mi rece opadaja i nie mam pomyslow. Patrzac na schemat wynika ze mam wszystko tak jak jest zaznaczone na czerwono z jednym ale... czy numer 27 to lozysko a 36 to jakas nakretka? Jezeli tak to wydaje mi sie ze nie ma u mnie tej nakretki. Czy z ta tulejka i guma jest tak jak pisze kolega dement, ze przez nia przechodzi?

Obrazek



Awatar użytkownika
bocian19
Łowca Rarytasów
Łowca Rarytasów
Posty: 2278
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 23:07
Lokalizacja: Bruksela/Podlasie-BBI
Kontakt:

Wymiana tylnych i przednich amorów MK3

Post autor: bocian19 » pn lis 07, 2011 02:25

Witam Was wszystkich Panowie
Pytanko do Was:
Zakupilem springi przod/tyl -40/-40 i mialem sie zabierac za wymiene i lukam a tu amorek przedni cieknie,wiec chwilowo zostawilem. Po tygodniu jazdy na wysepkach zaczelo mi cos grzechotac,amorek :banghead: . Final taki ze musze zmienic amorki na przod :banghead: . I teraz moje pytanie: czy kupic seryjne i zalozyc na nie te springi -40 czy jednak zakupic mts zolte o skroconym skoku pracy??? Ja osobiscie bym wolal ori bo podobno na mts zejdze jeszcze nizej niz 40 ale po to zadalem pytanie aby sie dowiedziec jak bedzie lepiej jesli chodzi o uzytkowanie.
Z gory dzieki
Pozdrawiam


Moj mk3 VARIA(N)T
viewtopic.php?f=88&t=297338" onclick="window.open(this.href);return false;
BBI Squad :-)

Na rozstaju dróg stoi zwalniający próg :) on złamie Ci dokładkę :)

tomkun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 18:15
Lokalizacja: Wodzisław Ślaski

Wymiana tylnych i przednich amorów MK3

Post autor: tomkun » pt mar 30, 2012 20:58

Witam. Co warto wymienić przy wymianie amorkow na tyle?? dodam ze bede zakładam Gwinty. Pozdrawiam


Pan Bóg stworzył VW, bo wiedział co to prawdziwe piękno ! ! !

hary5019
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 16, 2016 19:52

Wymiana tylnych i przednich amorów MK3

Post autor: hary5019 » pn mar 07, 2016 22:21

W razie niejasności co do wymiany tylnych amortyzatorów poniższy filmik powinien je rozwiać:
https://youtu.be/8yZySRbUWfI" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości