Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

Re: Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym tema

Post autor: owies » ndz paź 21, 2012 16:11

Sammo pisze:Ok, a jak z czasem działania?
Dziś zmierzyłem, że stan lamp odświeża mi się po 30 sekundach..
Powiedziałbym, że to normalne i celowe.
Zapobiega nadmiernemu zużyciu silniczków regulacji, wyobraź sobie ile razy próbowałby nadążyć na wyboistej drodze za ciągle zmieniającymi się parametrami.


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

Awatar użytkownika
Sammo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 16, 2009 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym tema

Post autor: Sammo » pn paź 22, 2012 18:27

Wrzuciłem na forum swoją fotorelację z montażu ori xenonu z samopoziomowaniem, jest dostępna pod adresem:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=483639" onclick="window.open(this.href);return false;

Dzięki za odp, zmylił mnie właśnie ten filmik na YT, widocznie nie ori lub w innych autach działa to inaczej.



Awatar użytkownika
Frykas
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2704
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 14:40
Lokalizacja: Łęczyca Łódź
Kontakt:

Re: Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym tema

Post autor: Frykas » czw sty 10, 2013 16:34

a robił ktoś w ori xenonie kierunkowskazy jako postojówki ??


Mój Borowik
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2052734#2052734
[img]http://i131.photobucket.com/albums/p282/ruckus-kamil/PODPISGOLF.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Kamel » pt sty 11, 2013 10:05

Frykas ja robiłem, może nie tyle u siebie, bo nie zdążyłem, ale u kogoś.
Robiłem to przy wykorzystaniu gotowych modułów, które zapodałem przy lampach. Moduły miały dodatkowo przełącznik, za pomocą którego, można było powrócić do serii.
Coś tego typu: http://allegro.pl/modul-kierunki-jak-w- ... 33267.html" onclick="window.open(this.href);return false;


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: wron » ndz sty 20, 2013 16:30

Gdy auto jest oryginalnie z ksenonem to co jest w miejscu potencjometra do regulacji reflektorów bo chyba z kabiny w tedy nie ma już regulacji?



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Re: Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym tema

Post autor: Kamel » ndz sty 20, 2013 20:41

wron wtedy w kabinie masz pokrętło regulacji natężenia oświetlenia deski - pojedyncze pokrętło.
Przy zwykłych lampach masz podwójne pokrętło 1J0 941 333A, przy xenonach natomiast będziesz miał pojedyncze pokrętło o nr: 1J0 941 333B
Obrazek


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Andrzej4286
TYLKO VW
TYLKO VW
Posty: 662
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 19:48
Lokalizacja: Grudza

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Andrzej4286 » pt sty 25, 2013 16:14

witam wszystkich mam takie pytanie odnośnie regulacji lamp czy ktoś próbował naprawiać silniczki z lamp xenonowych bo mam 2 silniczki ktore porostu wydaja dźwięk jak by się zablokowały i nie wiem czy jest możliwa naprawa tego czy nie po rozłożeniu silniczka niby wszystko wygląda ok ale i tak po złożeniu wydaje dźwięk jak by tykania czy coś takiego i lampa się nie rusza wina instalacji jest wyluczona bo na innym silniczku z takiej lampy wszystko działa


Moje BYŁE Wozidło viewtopic.php?f=89&t=420620" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowy Nabytek Golf 6 Black Pearl viewtopic.php?f=94&t=600316" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Re: Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym tema

Post autor: Kavior » pt sty 25, 2013 16:44

A sa ze soba zamienne? Takie same gniazda? Mam u siebie dolozone ori xenony i chcialem jeszcze ten modul z regulacja pojedyncza zmienic jak przy ori xenonie tylko nie wiem czy sa p&p



Awatar użytkownika
Andrzej4286
TYLKO VW
TYLKO VW
Posty: 662
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 19:48
Lokalizacja: Grudza

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Andrzej4286 » pt sty 25, 2013 19:22

Kavior, te regulacje maja inne wtyczki ja u siebie zrobiłem przejściówkę w razie gdybym chciał zdemontować poziomowanie i założyć zwykle lampy


Moje BYŁE Wozidło viewtopic.php?f=89&t=420620" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowy Nabytek Golf 6 Black Pearl viewtopic.php?f=94&t=600316" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Kamel » pt sty 25, 2013 22:26

Andrzej4286 też miałem takie objawy na 2 czy 3 silniczkach, po rozbebeszeniu wszystko wyglądało ok, ale silniczki nie działały.
Odpuściłem sobie zabawę w elektronikę, zwłaszcza, że dorwałem kilka nowych ori silniczków po 20zł/szt.
Tu masz przykład nówek po 40zł/szt.: http://allegro.pl/silniczek-reflektora- ... 22798.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A przy poszukiwaniach patrz również na silniczki z Caddy, Octavii, Stilo i kilku innych aut.

Kavior jeśli nie masz samopoziomowania to wg mnie całkowite usunięcie regulatora wysokości świecenia nie będzie dobrym pomysłem. W sytuacji, kiedy będziesz miał prawidłowo ustawione lampy i załadujesz bagażnik będziesz oślepiał jadących z przeciwka.
Jeśli chcesz mieć regulator pod xena dla picu (policja czy przeglądy) to na Twoim miejscu zrobiłbym to z głową, tj. właściwy regulator przerzucił gdzieś indziej, chociażby od spodu nad nogami kierowcy, a regulator dla xena wrzucił w miejsce w kratce nawiewu i puścił do niego jedynie przewody do jego oświetlenia.
Takie rozwiązanie będzie 100 razy lepsze niż zupełne pozbycie się regulacji wysokości świecenia lamp.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Andrzej4286
TYLKO VW
TYLKO VW
Posty: 662
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 19:48
Lokalizacja: Grudza

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Andrzej4286 » sob sty 26, 2013 00:30

Kamel, ale te silniczki maja inna koncowke bo od xenonu maja nr 1j0941295E a te inne to 1j0941295A czy będą działać normalnie po podmianie zamiast orginalnych


Moje BYŁE Wozidło viewtopic.php?f=89&t=420620" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowy Nabytek Golf 6 Black Pearl viewtopic.php?f=94&t=600316" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Kamel » sob sty 26, 2013 01:08

Andrzej4286 jeśli nie masz ori samopoziomowania to wszystko na 100% działa jak należy (sprawdzone w praktyce).
Przy samopoziomowaniu nie miałem okazji sprawdzić, ale bebechy mają takie same, więc obstawiam, że również będzie wszystko działało.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Andrzej4286
TYLKO VW
TYLKO VW
Posty: 662
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 19:48
Lokalizacja: Grudza

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Andrzej4286 » sob sty 26, 2013 11:17

Kamel, ja założyłem oryginalne samo poziomowanie u mnie te silniczki trochę wnętrznościami sie różnią. wiec trzeb będzie chyba wypróbować i sie okaże czy będzie działać tak jak oryginalny


Moje BYŁE Wozidło viewtopic.php?f=89&t=420620" onclick="window.open(this.href);return false;

Nowy Nabytek Golf 6 Black Pearl viewtopic.php?f=94&t=600316" onclick="window.open(this.href);return false;

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: wron » pn lut 04, 2013 15:19

jak można na szybko sprawdzić czy samopoziomowanie działa prawidłowo?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości