Wybór instalacji gazowej...

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

limak_syncro

Post autor: limak_syncro » wt lis 30, 2004 11:45

Na jakim poziemie kształtuja się ceny takich instalek, i gdzie dobrze zakładają w 3-mieście?



Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » wt lis 30, 2004 12:19

O to juz pytaj ludzi z 3-miasta :chytry: W każdym mieście inaczej ;)


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz sty 23, 2005 01:20

ygd pisze:Moim zdaniem firma jakaś mało znana, cena wysoka, do takiego silnika, to 1500 max, więcej bym nie dał, poszukaj innego gazownika.
Świece kup NGK zalecane dla twojego silnika, na pewno nie będziesz żałował. Sprawdź też stan przewodów WN kopułki, palca.
ja wychodze z zalozenia ze tanie mieso psy jedza i tyczy sie to wszystkiego instalacja do wielopunktu powinna byc dobra a nie tania czyli posiadac emulator komputer odpowiednie nieawaryjne podzespoly a nie tansze o 100 ale za to w czasie gwarancji dwa razy zmieniane tak wiec instalacja nie jest wygorowana no chyba ze sie tomasetto reduktor montuje na stagu efekt znany co nie ktorym mniejsza moc godziny u gazownika spedzone i pare "ton miesa wyrzucone z ust uzytkownika"
tak wiec powiem jak to mniej wiecej wyglada u mnie
gaznik 1300pln
mono wtrysk 1400 pln
wielopunkt 1600 pln
powyzsze z sonda +400 pln
zbiornik toroidalny+100pln
sa to instalacje podstawowe
a teraz dla chetnych
mikser soniczny +300 pln
mikser do turbo + 700 do +800 pln*

jezeli jest to turbo na k jetronicu bez sondy dochodzi koszt sondy lambda okolo 100 pln
wtrysk gazu opisany na innym forum 1100 od cylindra w tym takze do turbo
nie montuje tanich instalacji bo same problemy z nimi sa

co do systemu k jetronic zalecam montaz instalacji do tych systemow na komputerze z zabudowaniem sondy lambda w uklad wydechowy czyli koszt +100 pln za sonde wiecej
montaz na LOVATO AUTRONIC STAKO(zbiornik) TOMASETTO (wielozawor)


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Pietkad

Post autor: Pietkad » ndz maja 15, 2005 13:29

witam w tym tyg jade zakladac gaz do mojego golfa 2 rocznik 85 na gazniku jaka instalacje wybrac BRC czy Laveto ? zebym sie nie wkopal ;) golf ma 177 tys przebiegu co wy na to? zakladac czy odpuscic sobie?



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » śr maja 18, 2005 11:33

Ja mam taki problemik. Mam plastikowy kolektor ssacy, auto 1.6 AEE na wielopunkcie.
Mam propozycje wymiany kolektora na metalowy. Calosc instalacji bedzie kosztowala 2200 lacznie z wymiana kolektora. Instalacja LOVATO.
Za sekwencyjny nie chce przeplacac.

Czy moze znajdzie sie jakis kolektor ssacy metalowy do wielopunktowego wtrysku?? Wiem ze pasuje jeszcze kolektor z silnika 1.4 AEX. Czy to jest plastik czy metal??


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » czw maja 26, 2005 23:00

pkirylcz pisze:Ja mam taki problemik. Mam plastikowy kolektor ssacy, auto 1.6 AEE na wielopunkcie.
Mam propozycje wymiany kolektora na metalowy. Calosc instalacji bedzie kosztowala 2200 lacznie z wymiana kolektora. Instalacja LOVATO.
Za sekwencyjny nie chce przeplacac.

Czy moze znajdzie sie jakis kolektor ssacy metalowy do wielopunktowego wtrysku?? Wiem ze pasuje jeszcze kolektor z silnika 1.4 AEX. Czy to jest plastik czy metal??
daj sobie spokój z kolektorami robionymi u kowala"" raz ze sposób wykonania jest daleki od idealu drugi raz konstruktor silnika opracowujac seryjny kolektor czyms sie musial kierowac a w tych podróbach jest wszystko inne i silniki maja ciezko


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Pwl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 23:58
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Pwl » ndz maja 29, 2005 19:21

Przeczytałem o instalacjach to i owo ale nie zauważyłem nic jak wygląda sprawa montażu gazu w automacie. Chodzi mi o to czy nie trzeba tam coś jeszcze dodatkowego montować.

Pozatym mam takie pytanko. Załużmy że teraz nie chodzi o koszta. Zakładamy że kasa jest.

Co daje instalacja III generacji ?
Z tego co mi wiadomo spalanie takie samo jak będzyna, ta sama moc. Ale czy sprawdza sie to w każdym samochodzie?

Dla porównania Golf II 1.8 i Ford Eskort 1.6 16V (z plastikowym kolektorem)

Czy moc i spalanie będzie take same jak było w tych samochodach?
O ile teraz kojaże w Golfie jak i w tym eskorcie mają po 90KM

Z góry dzięki za odpowiedz

Pozdrawiam


Gofl II 1.8 Automat - 13s do 100km/h :okej:
Obrazek

Awatar użytkownika
Lukbro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pn maja 23, 2005 09:13
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Lukbro » sob cze 04, 2005 23:53

co do zakladania w 3miescie jest jeden zaklad ktory wszyscy sobie chwalą, obok klifu w gdyni, po tej samej stronie, w te uliczke co na parking do klifu > jedzie sie dalej i troche w prawo. jest oczywiscie szyld

kilku moich znajomych wychwala ich pod niebiosa, ja niestety u nich nie zakladalem ale chyba wybiore sie do nich na regulacje bo nie jestem w 100% zadowolony....



Kamcio

Post autor: Kamcio » śr cze 15, 2005 23:42

a ja zalozylem do swojego golfa gaz ten bodajze peirwszej generacji (co reguluje sie go ta srubka na wezyku) i dziala elegancko...rowniutko... ubytku mocy jak go sobie okdrece za bardzo nie czuje jest OK.... a i mam jedna rzecz zamontowana , mianowicie jak jezdze na gazie to po kilku chwilach mi sie wylacza pompka paliwa



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » śr sie 03, 2005 15:05

bartm pisze:
Agamek12 pisze:Ale wybór należy do Ciebie (ja mam już drugi samochód z "kółkiem" i wszyscy posiadacze walca patrzą na moje bagażniki z zazdrością!!!)
Montaz w golfie w kolo jest bez sensu bo nie da sie zamontowac duzej butli, a kolo trzeba wozic i tak w bagazniku.

Mialem butle w kole w cc i teraz zamontowalem normalny walec i jestem b. zadowolony.
U mnie jest krótka butla postawiona wzdłuż auta z prawej strony bagażnika. Poprzedni właściciel zakładał butle i tak już zostało. Wchodzi tam 28 literków (przy 80% pojemności) i zawsze można przwieźć coś dłuższego.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob sie 20, 2005 10:24

Bartek powiedział:
Bartek pisze:Kumplowi powiedzieli że tą tańszą z nono przerabiają na tą do wieliwtrysku, chciał przyoszczędzić i ... po kolektorze
To prawda ,że tak się dzieje, ale można tego uniknąć.Jak? Trzeba zmieniać świece co 10 000km. Kumpel też nie zmienił i ....po kolektorze. Teraz zmienia i jest ok.



Awatar użytkownika
hellweaver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 16:48
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: hellweaver » czw wrz 08, 2005 20:56

hmmm czyżby i mnie dorwało fatum LPG-kolektor ??? jak rozkręce to zobaczę... co dokładnie dzieje się z tym kolektorem ? wypala się uszczelka ? bo ja mam traktor nie samochód ostatnio ;(


[url=http://imageshack.us][img]http://img160.imageshack.us/img160/4043/img6ga.jpg[/img][/url]

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt wrz 09, 2005 06:05

hellweaver kolektor to raczej masz metalowy więc nie powinno być problemów.
II generację można montować do wielowtrysku. Problem kolektora to możliwość, że może go rozerwać.Koszty spore. Wyjść jest kilka- gdzieś już o tym pisano.
1)Założyć metalowy kolektor zamiast plastyku-ale korzyść podobno jest dość wątpliwa-kolektor jest dość drogi- zaoszczędza się ok. 700zeta, ale inst. III generacji jest lepsza i ta oszczędność jest złudna.
2) Wymiana świec co 10 000km.
I rzecz ciekawa.Mam silnik 1.8 RV-wielopunkt,moc ok. 104KM (wersja amerykańska) i kolektor jest metalowy. Wydaje mi się, że plastyki zostały wprowadzone stosunkowo niedawno.



zorgx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 07, 2005 20:06
Lokalizacja: okolice Gliwic

Post autor: zorgx » pt wrz 09, 2005 15:07

[quote="pkirylcz"]Ja mam taki problemik. Mam plastikowy kolektor ssacy, auto 1.6 AEE na wielopunkcie.
Mam propozycje wymiany kolektora na metalowy. Calosc instalacji bedzie kosztowala 2200 lacznie z wymiana kolektora. Instalacja LOVATO.
Za sekwencyjny nie chce przeplacac.


Ja mam dokładnie ten sam silnik tyle że z zakupem i wymianą kolektora na metal (do czego nie jestem przekonany) miałbym zapłacić 3200 tj 700zeta mniej niż instalka sekwencyjna. Moje zdanie jest takie oszczędność niewielka efekty nieprzewidywalne.
Gdybym miał kolektor metalowy inst. kosztowała by max 1850 BRC



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości