[Mk4] Montaż haka holowniczego wraz z instalacją

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

maly_brat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 05, 2021 14:47
Auto: Golf mk4 1J4
Silnik: 1.9

Re: [Mk4] Montaż haka holowniczego wraz z instalacją

Post autor: maly_brat » pn lut 12, 2024 15:25

Witam,
Wiem że temat dosyć stary, ale czy ktoś może ma te fotki jak została ogarnięta elektryka? Konkretnie schematy i "jak to wygląda po zrobieniu" z oryginalnego posta? Albo ma u siebie podpięte takie wtyczki/gniazda i byłby wstanie zrobić i wrzucić - chodzi mi o sam "sposób" połączenia kabli w wiązce nie kolejność.
Z góry dzięki,
Przemo



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 846
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Re: [Mk4] Montaż haka holowniczego wraz z instalacją

Post autor: Bednarus » wt lut 13, 2024 00:32

Instalacja od modułu Westfalia ma specjalne adaptery. Z jednej strony jest wtyczka taka sama jak w instalacji samochodu, w drugiej kable zakończone są gniazdem jak w lampie. Podłączenie odbywa się bez żadnego cięcia. Po prostu odłącza się kostkę od lampy i między poodłącza się złącza Westfalia. Jak chcesz bardzo schludnie, to szukaj wtyczki i gniazda na chińskim portalu sprzedażowym Aliexperess po numerze części 1j0972706 i zbuduj instalacją od nowa. Możesz kupić z kawałkami przewodów do lutowania, lub jeszcze lepiej zacisnąć styki na przewody.
ObrazekObrazek

Coś takiego możesz sobie zrobić mając dodatkowe kostki odcięte z instalacji innego auto oraz stare oprawy żarówek tylnych lamp, z których wytniesz gniazda. Potem tylko lutowanie i jak się postarasz, to też to będzie jako tako wyglądało, a przynajmniej nie naruszysz fabrycznej instalacji samochodu.



maly_brat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 05, 2021 14:47
Auto: Golf mk4 1J4
Silnik: 1.9

Re: [Mk4] Montaż haka holowniczego wraz z instalacją

Post autor: maly_brat » śr lut 14, 2024 00:21

Ooo dziękować!! :pub:
Właśnie to mam już wszystko skompletowane (albo tak mi się przynajmniej wydaje). Wtyczki tak jak mówisz - kawałkami kabla do lutowania (używki odcięte z kablami) a gniazda - sam byłem trochę w szoku, udało się znaleźć w sklepie we Wrocławiu po 7PLN :D do tego blaszki itp. (generalnie wszystko jak oryginalnym poście grg474.
Z czym mam problem to coś nie mogę ogarnąć już samego połączenia w tej nowej wtyczce jak to połączyć do kupy (tak tak wiem...ale kurna zaćma jakaś chyba).
Dobrze myślę że na początek po prostu robię jakby "przedłużkę" (wszystko to co wychodzi z oryginalnej wtyczki w aucie, musi iść 1 do 1 do gniazda w lampie) i dodatkowo, z tego nowego gniazda powinny jeszcze wychodzić (oczywiście rozdzielone na prawe i lewe) kable kierunki, stop itp. do 7-pinowego gniazda przyczepy?? Coś jak fotka poniżej? Oczywiście na razie kolejność i kolory kabli przypadkowa bo do lutowania jeszcze daleko...



maly_brat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 05, 2021 14:47
Auto: Golf mk4 1J4
Silnik: 1.9

Re: [Mk4] Montaż haka holowniczego wraz z instalacją

Post autor: maly_brat » pn lut 19, 2024 18:14

Że tak zacytuje z kilku postów wstecz:
Bednarus pisze:
sob lip 22, 2023 18:45
Gdyby była poczta browarowa
udało się namierzyć tą pocztę? Bo teraz ten kontener browarów pasuje odesłać :pub: Dziękować raz jeszcze kolego! Z taką pomocą to przyjemność się zabierać za jakąkolwiek robotę!



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości