Polerowanie aluminium

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
pilu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 05, 2005 20:34
Lokalizacja: Blisko Pszczyny i Tychów
Kontakt:

Post autor: pilu » pn kwie 24, 2006 15:18

passy widze ze mamy te same felgi :okej: ...ja polerke skonczylem tydzien temu ale narazie nie moge wrzucic fotek :crazy: ...po formacie kompa napewno zamieszcze ich kilka



passy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 14:33
Lokalizacja: Czewa City
Kontakt:

Post autor: passy » pn kwie 24, 2006 21:05

jutro zakładam dwie felgi i zobacze jak będą się zachowywać, tzn czy będą matowieć, jak tak to trzebabędzie je pomalować piecowo. Jedną felgę pomalowałem piecowo i niestety zmatowiała trochę i jest różnica jak się obok postawi świeżowypolerowaną. Jak się "kręci" (bo zakładałem ją na przednie koło) to niema zbyt dużej różnicy. Jak założyłem felgę niepokrytą farbą to, moim skromnym zdaniem efekt miażdży. Nie jest to chrom, ale naprawdę efekt jest. Jak pojeżdżę trochę i porównam jak sprawują się felgi (pomalowana i niepomalowana) to dam znać.
Pozdro
PS. A mam takie pytanko, czy ktoś wie jak można usunąć piecową farbę ? Jakieś chemikalia czy cóś. Tak na przyszłość pytam.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pn kwie 24, 2006 22:34

środek bemixsol lub skansol


TUTENHAMON

passy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 14:33
Lokalizacja: Czewa City
Kontakt:

Post autor: passy » pt kwie 28, 2006 07:24

Dzięki TUTENHAMON. Użyłem jakiegoś środka podobnego do skansolu. Lakier schodzi rewelacyjnie. W końcu mogę się cieszyć swoimi felgami.

[ Dodano: Nie Kwi 30, 2006 15:45 ]
Jeżdże piąty dzień z felgami wypolerowanymi, niepokryte są żadną farbą. Jak jest sucho to efekt jest, ale jak popada trochę to felgi "matowieją" od brudu oczywiście. Po umyciu wodą efekt wraca. Zastanawiam się czy nie pomalować ich klarem (tak mi powiedział szef sklepu z oponami). Jak się pryśnie felgi klarem, to podejrzewam, że wytrzymają przynajmniej jeden sezon. A na następną wiosnę będę mógł użyć skansolu, ściągnąć stary klar i pomalować świeżym lakierem. Co Wy na to ? Z tego co się orientuję to klar nie zmatowi felg.



Awatar użytkownika
4maly
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt gru 14, 2004 01:45
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: 4maly » śr maja 03, 2006 23:09

Klar na bank zmatowi fele no moze nie zmatowi ale straci jest lutro. Zbedny wydatek i szkoda roboty. O kryciu klarem bylo juz masa zapytan. Myj tylko co tydzin fele woda z plynem i nic im nie bedzie i efekt ciagle bedzie gut



Awatar użytkownika
voodoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lip 18, 2005 22:25
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Post autor: voodoo » śr maja 10, 2006 11:00

Witam ....

Mam pytanie, każdy z was, kto polerował fele, to używał papierów ściernych - wodnych.
Robiliście to ręcznie ? prawda ?
Byłem dzisiaj w sklepie z farbami i powoedziano mi że nie istnieją papiery wodne pomiędzy 200-2000 na rzepie na wiertare. Czyli pozostaje zakupić arkusze papieru wodnego i szlifować ręcznie ??


PozdraVWiam
.:: VooDoo ::.
Piotrek

Awatar użytkownika
pilu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 05, 2005 20:34
Lokalizacja: Blisko Pszczyny i Tychów
Kontakt:

Post autor: pilu » śr maja 10, 2006 16:08

ja jechalem recznie a o papiery na rzep nawet nie pytalem :helm:



Awatar użytkownika
cabriofun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 23:06
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: cabriofun » pt maja 19, 2006 18:45

A ja ponawiam wczesniejsze pytanie(duzo) co zrobić jak felga ma ubytki ?? wypełnić zeszlifować czy w ogole sie nie nadaje do polerki


cabrio fun

Awatar użytkownika
pilu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw maja 05, 2005 20:34
Lokalizacja: Blisko Pszczyny i Tychów
Kontakt:

Post autor: pilu » pt maja 19, 2006 22:40

zalezy jakie i gdzie masz te ubytki bo jak np. na rancie od obic o kraweznik to spokojnie mozesz je potraktowac papierem...ja mialem felge powaznie krzywa i ztarty spory kawalek aluminium z rantu od uderzenia wlasnie w kraweznik ale felge wyproscili, aluminium nadlali, spolerowalem to i felgi sa jak nowe...tutaj pare fotek robionych telefonem niestety(dwie ostatnie robione po ciemku :/) :satan:

http://img137.imageshack.us/my.php?imag ... ipo0xj.jpg

http://img234.imageshack.us/my.php?image=felgi5eh.jpg

http://img234.imageshack.us/my.php?image=rant2dh.jpg
Ostatnio zmieniony ndz cze 04, 2006 13:39 przez pilu, łącznie zmieniany 1 raz.



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt maja 19, 2006 23:52

cabriofun pisze:A ja ponawiam wczesniejsze pytanie(duzo) co zrobić jak felga ma ubytki ?? wypełnić zeszlifować czy w ogole sie nie nadaje do polerki
musisz zawiesc do jakiegos zakąłdu gdzie napawaja Ci troche alu

[ Dodano: 19-05-06, 23:53 ]
voodoo pisze:Witam ....

Mam pytanie, każdy z was, kto polerował fele, to używał papierów ściernych - wodnych.
Robiliście to ręcznie ? prawda ?
Byłem dzisiaj w sklepie z farbami i powoedziano mi że nie istnieją papiery wodne pomiędzy 200-2000 na rzepie na wiertare. Czyli pozostaje zakupić arkusze papieru wodnego i szlifować ręcznie ??
wiertarką nie doszedł bys nawet w rózne zakamarki...



Awatar użytkownika
toffi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:01
Lokalizacja: lublin

Post autor: toffi » sob maja 20, 2006 15:10

moich niestety nie da sie wypolerowac bo maja niecodzieny kształt:/ szkoda bo tez bym sie pomeczył


[img]http://images2.fotosik.pl/183/0795be97b173c65b.jpg[/img]

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob maja 20, 2006 22:10

toffi pisze:moich niestety nie da sie wypolerowac bo maja niecodzieny kształt:/ szkoda bo tez bym sie pomeczył
pokaż je, kazde fele da sie wypolerowac tylko to kwestia czasu....



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » czw sie 03, 2006 20:48

Ja też mam małe pytanko , bo dziś moim rantem przytarłem w krawężnik i troszke się z boku ztarł , więc postanowiłem coś z tym zrobić i na myśl przyszła mi polerka , tylko u mnie na rancie czuć palcem takie rowki , i zastanawiam się czy uda mi się tego wogóle pozbyć , żeby to potem miesiąc nie trwało , a do tego czy jak jest minimalny ubytek , czy moge go spokojnie papierem grubszym zetrzeć czy mimo wszystko trzeba nadlewać ?
Acha , ma ktoś może felgi z takimi pseudo śrubkami wewnątrz , bo przez n ie nie dojde palacami do samego końca rantu i tez myśle jak sobie z tym poradzić ?
:(


No cóż , na sprzedaż
:(

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt sie 04, 2006 07:36

marceliii pisze:Ja też mam małe pytanko , bo dziś moim rantem przytarłem w krawężnik i troszke się z boku ztarł , więc postanowiłem coś z tym zrobić i na myśl przyszła mi polerka , tylko u mnie na rancie czuć palcem takie rowki , i zastanawiam się czy uda mi się tego wogóle pozbyć , żeby to potem miesiąc nie trwało , a do tego czy jak jest minimalny ubytek , czy moge go spokojnie papierem grubszym zetrzeć czy mimo wszystko trzeba nadlewać ?
Acha , ma ktoś może felgi z takimi pseudo śrubkami wewnątrz , bo przez n ie nie dojde palacami do samego końca rantu i tez myśle jak sobie z tym poradzić ?
:(
zrob zdjecia i pokaz te felgi



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości