Polerowanie aluminium

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pt sie 04, 2006 12:56

A więc tak wyglądały felgi jak je kupiłem .
Obrazek
Tak wyglądają teraz .
Obrazek
A tak wygląda te lekkie uszkodzenie z którym nie wiem co zrobić ?
Obrazek
Czekam na wasze opinie , czy polerować te felgi , czy tylko auyomax-em je przejechać , bo w sumie to kiedyś źle nie wyglądały , tylko troche sie zabrudziły a te rowki to chyba będzie masakra zpolerować .
:(


No cóż , na sprzedaż
:(

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt sie 04, 2006 17:55

jasne da sie to spolerowac, roboty bardzo duzo, nie wiem czy sobie zdajesz z tego sprawe, ale kilka pełnych dni może Ci zając polerka 1 felgi....



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pt sie 04, 2006 19:37

No to sobie jednak odpuszcze , i tylko je wyczyszcze i przejade tym 2000 żeby lekkie ryski zlikwidować i potem polerke , a jak uzbieram kase to dam do jakiegoś warsztatu , 70 zł od felgi to nie majątek .
Powiedzcie mi żeby je nabłyszczyć będzie dobra pasta K2 zamiast tej automax , specjalna do felg ?
I czy moge je nabłyszczyć ta pastą zwykłą szmatą czy jednak musze się zaopatrzyć w ten filc ?
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt sie 04, 2006 19:41

co kosztuje 70 zł od felgi? bo napewno nie polerka.



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pt sie 04, 2006 20:56

Sorki , polerka samego rantu , 70-80 zł , byłem dzisiaj pytać w katowicach u kolesia , który to robi od 16 lat , więc się nie myle .
O całą felge nie pytałem .
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt sie 04, 2006 21:21

marceliii pisze:Sorki , polerka samego rantu , 70-80 zł , byłem dzisiaj pytać w katowicach u kolesia , który to robi od 16 lat , więc się nie myle .
O całą felge nie pytałem .
:)
tak polerka rantu w tej cenie jest mozliwa :D :bigok:



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pn sie 07, 2006 18:13

A nie jest tak źle , u mnie jest ten rant w taki sposób zrobiony , że spokojnie moge wrzucić auto na lewarek , zapalić silnik , wbić dwójke , łape w felge i idzie jak masło , po dwóch godzinach jedna felga jest tak wypolreowana , że aż się cche dalej robić , ale będe musiał troche dłużej zdzierać papierem 180 żeby się całkowicie pozbyć tych rowków , ale da rade .
:)
Jutro może wrzuce fotke jak wygląda felga po 2 godzinach polerki , tylko jeszcze nie mam filcu , i teraz nie wiem czy ta pasta moja taka ***** , czy to fakt że na końcu poleruje pasta na szmatce .
:(
Ostatnio zmieniony pn sie 07, 2006 18:17 przez marceliii, łącznie zmieniany 1 raz.


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
4maly
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt gru 14, 2004 01:45
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: 4maly » ndz wrz 03, 2006 14:45

marceliii pisze:Powiedzcie mi żeby je nabłyszczyć będzie dobra pasta K2 zamiast tej automax , specjalna do felg ?
:)
Za preparaty K2 zaplacisz 10zł za tubke jak sie nie myle a automax kosztuje 4zl za tubke i jest naprawde lepszy. ja chyba wyprobowalem wszystkie pasty z k2 i po wszystkich bylo "szronione" lustro :P takie jakbys je mlekiem polal dopiero po automaxie wychodzi lustro.



Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » ndz wrz 03, 2006 14:59

automax też najlepszy nie jest, polecam autosol ;)


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » wt wrz 26, 2006 16:57

kurce wrzuciłem auto na lewarek , drugi bieg i heja z polerką , po pół godziny przeleciałem wszystkimi papierami od 180 do 2500 ( 11 różnych ) i potem automaxem i filcem , i efekt rantu jest extra , widać miękkie aluminium , ale jest inny problem , nie umie dojść do samego końca rantu i został mi taki 1 cm pasek porysowanej felgi , nie iwem jak sobie z tym poradzić ,
:(
Ma ktos jakis pomysł , bo jak nie to będe chyba zmuszony jednak oddać felgi do jakiegos warszatu i niech oni się z tym męczą , pewnie mają na to jakies sposoby .


No cóż , na sprzedaż
:(

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt wrz 26, 2006 18:11

dlatego polerowanie felg jest takie pracochłonne, bez specjalistycznego sprzetu musisz polerowac wszystko ręcznie. tam gdzie nie mozesz dojsc musisz poprostu polerowac ręcznie - pol dnia spedzisz min. na 1 feldze :jezor:



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » wt wrz 26, 2006 19:44

No fakt , sam się przekonałem , ale jednka po 2 h pracy ręcznie efekt jest jak dla mnie extra i motywuje do dalszej pracy .
:)
Obrazek
Zdjęcie neistety robione noca więc troszke ciemne , ale myśle że doskonale widać efekt .
;)


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
bigozz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw sty 20, 2005 11:58
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: bigozz » sob gru 30, 2006 17:58

To może ja tez się pochwalę!
Przedwczoraj udało mi się zakupić komplet przepięknych :) (jak dla mnie) ATS 15".
Polowałem na nie od dłuższego czasu więc tym bardziej byłem zaskoczony że udało mi się je dopaść. Jako że mam białego golfa VARIATA to właśnie te fele wyglądają przy nim najładniej (wedłóg mnie). Opony jeszcze na dwa sezony więc cena była dla mnie extra. Tylko jedno mi się niepodobało. ICH STAN.
Super proste żadnego bicia ale leżakowanie przez rok niestety nie umyte z pyłem chamulcowym i innymi takimi dało sie we znaki.
Ale dosyć tego gadania. Fele podobaja mi się tak bardzo ze to nie było przeszkodą.
Oto fotki :
W takim stanie były:
Obrazek Obrazek
A tak jedna z nich wygląda już dzisiaj.
Kosztowało mnie to jakieś 6 godzin roboty.
Obrazek



[ Dodano: Nie Gru 31, 2006 04:03 ]
Poradźcie tylko jak odświeżyź ramiona felgi gdyz chcę by były czarne. Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 30, 2006 18:13 przez bigozz, łącznie zmieniany 1 raz.


VW w sercu
na co dzień MB W210 3.2 CDI
od święta MB W123
doszedł Golf mk2 USA

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob gru 30, 2006 18:12

szybko Ci to poszło, ale nie swieci jeszcze chyba tak jak trzeba, pasta juz robiles?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 14 gości