[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: locarno_old » pn lip 09, 2018 20:50

Być może masz rację. Słychać jak przełącznik klika, ale może być zabrudzony. Zamówiłem ten niby oryginał 3BD998786 i będę go zakładać w wolnej chwili. W drzwiach kierowcy sprawuje się bez problemu.



wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: wicekdw » wt lip 10, 2018 10:35

Jak wyciągniesz już zamek to potestuj z przełącznikiem. Możliwe też, że jest zimny lut w miejscu wlutowania kabli od microswitcha do płytki. Ale zacząłbym od microswitcha bo to chyba najłatwiejsze i najmniej inwazyjne, no i też chyba najbardziej prawdopodobne.



Awatar użytkownika
Ebola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lut 15, 2016 22:47

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Ebola » wt lip 10, 2018 13:26

Szybkie pytanie czy można "programowo" wyłączyć tą funkcję ?
tzn jak otwieram przednie drzwi (kierowca i pasażer) to nie świeci podsufitka i na zegarach nie ma informacji, natomiast świeci się lampka w drzwiach (czerwona i dolna) aaaa i brak piszczenia informującego że światła niewyłączone po wyjęciu kluczyka.
Natomiast tylne drzwi gdy są otwarte to świecą podsufitki oraz informacja na zegarach.



Trendekf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt lut 17, 2015 23:15

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Trendekf » ndz wrz 23, 2018 19:14

Ostatnio wymieniłem zamek kierowcy potem zagladałem do modułu komfortu bo nie świeci mi lampka przy otwarciu drzwi ( mikrostyki sprawne) niestety tego problemu nie rozwiązalem. Dziś włączam vag by skasować błąd drzwi A tu mi mówi że drzwi pasażera tył też szwankuja błąd 00931 . Sprawdzam faktycznie nie da się otworzyć zamek w pozycji safe. Czy moje grzebanie mogło być przyczyną tej awarii. No i czy ktoś wie jak teraz otworzyć te drzwi bo mi na myśl przychodzi tylko rozbiórka



milan240
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 11, 2016 08:34

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: milan240 » czw paź 18, 2018 11:40

Panowie potrzebuje porady: Golf 4 3d 98r po otwarciu drzwi nie zapalają się lampki brzeczek nie działa a po chwili zamek zamyka się bo nie wie ze są drzwi otwarte od pasażera to samo. Jedynie jak klapę bagażnika otworze to już zamek nie zamyka się (lampka w bagażniku świeci).
1. Czy jest na to szybki sposób mianowicie w któryś kabel wchodzący do drzwi wpiać się z krancowka?
2. Najbardziej zależy mi na tym by zamek się nie zamykał podświetlanie drugorzędne są.



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: ROBAL_26 » czw paź 18, 2018 19:18

Za oba problemy odpowiada mikrostyk w zamku niestety .


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

milan240
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 11, 2016 08:34

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: milan240 » pt paź 19, 2018 08:41

Ok, ale skoro jest to mikro styk to muszą iść kable do tego żeby zwierać i rozwierać, i pytanie czy wiadomo które to są i czy można między nie wstawić poprostu krancowke?



Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Tygrysq » pt paź 19, 2018 18:05

Mikrostyk jest na zamku na zewnątrz przewody 2 niebieski i czerwony. Używaj opcji szukaj miliony razy na forum opisywane...



Freso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 11:07
Auto: Volkswagen Golf

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Freso » pt paź 19, 2018 20:22

Takie szybkie pytanie, bo zgłupiałem - poza mikrostykiem który widoczny jest gołym okiem (dochodzą do niego przewody w kolorze czerwonym oraz niebieskim) jest w zamku jeszcze jakiś inny mikrostyk?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: grg474 » pt paź 19, 2018 21:02

mikrostyk który widzisz ten z przewodami jest od krańcówki drzwi, a jakbyś rozebrał zamek w środku to do elektroniki odpowiadającej za centralny zamek masz dolutowane 4 mikrostyki jak kojarzę


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

milan240
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 11, 2016 08:34

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: milan240 » pt paź 19, 2018 21:56

Tygrysq Ok tylko chodzi mi czy bez rozbierać drzwi mam dojście dobrych 2 kabli. Czy wychodzą one z drzwi?



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: indyczes » sob paź 20, 2018 08:55

Napraw zamek-wymień mikrostyk, a nie kombinujesz jak koń pod górkę :hmm: :hmm: . Krańcówki w drzwiach to sie robiło w maluchu lub Polonezie.



milan240
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 11, 2016 08:34

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: milan240 » sob paź 20, 2018 16:56

"Indyczes "Jak bym chciał rozbierać drzwi i naprawiać zamek to bym się nie pytał. Jak nie wiesz jak pomóc to nie komentuj nie potrzebnie.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: grg474 » sob paź 20, 2018 17:50

indyczes pisze:
sob paź 20, 2018 08:55
Napraw zamek-wymień mikrostyk, a nie kombinujesz jak koń pod górkę :hmm: :hmm: . Krańcówki w drzwiach to sie robiło w maluchu lub Polonezie.
krańcówka - urządzenie zwierno/rozwierne celem celem zasygnalizowania otwarcia = mikrostyk zamka celem zasygnalizowania otwarcia drzwi. Więc tak naprawdę - pytając o krańcówkę czy o mikrostyk zamka pyta o ten sam element. Jeśli natomiast kolega pyta czy w zamku/ elktronice jest jeszcze jakiś mikrostyk to już nie pyta o zewnętrzny mikrosty z widocznymi 2 przewodami tylko czy są w środku jeszcze jakieś inne. Więc odpowiedź brzmi - tak są też inne ale odpowiadają np za zamknięcie zamka przy pomocy kluczyka (bo już jest to urządzenie elektryczne a nie mechaniczne jak w golfie mk4 bez centralnego zamka)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości