[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

milan240
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 11, 2016 08:34

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: milan240 » ndz paź 21, 2018 08:49

W skrócie: czy w wiazcse przewodów które idą przez drzwi do kabiny znajdują się kable które można przeciąć i dać krancowke bądź inne rozwiązanie (bez rozbierania drzwi) ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: grg474 » ndz paź 21, 2018 09:08

milan240 pisze:
ndz paź 21, 2018 08:49
W skrócie: czy w wiazcse przewodów które idą przez drzwi do kabiny znajdują się kable które można przeciąć i dać krancowke bądź inne rozwiązanie (bez rozbierania drzwi) ?
nie - mikrostyk zamka - krańcówka załącza światełko w drzwiach + podaje sygnał do silniczka szyby a stamtąd idzie info do modułu komfort ale już skrętką 2 przewodów High-bus i Low-bus. Że tak powiem Volkswagen uniemożliwił robienie wiochy :rotfl:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Tygrysq » ndz paź 21, 2018 09:49

Nie da się naprawić szybko najlepiej bezdotykowy A jak już trzeba coś zainwestować to najlepiej od światła że starej lodówki włącznik 😂



milan240
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 11, 2016 08:34

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: milan240 » ndz paź 21, 2018 10:13

grg474 dzięki za wyjaśnienie juz wszystko jasne.
A jak by przy otwarciu drzwi podać masę na kabel od lampki w drzwiach i po zaswieceniu się lampki zamek się automatycznie nie będzie zamykał?



Awatar użytkownika
Ebola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lut 15, 2016 22:47

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Ebola » ndz paź 21, 2018 18:20

Oj, to ja czegoś nie rozumiem
światełko w drzwiach mam, szyby działają - nie mam na zegarach informacji o drzwiach i nie zapala się światło w kabinie. I coś mi mówi że poprzedni właściciel to przerobił, że tak powiem "obszedł" to co VW przewidział



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: grg474 » ndz paź 21, 2018 22:44

milan240 pisze:
ndz paź 21, 2018 10:13
grg474 dzięki za wyjaśnienie juz wszystko jasne.
A jak by przy otwarciu drzwi podać masę na kabel od lampki w drzwiach i po zaswieceniu się lampki zamek się automatycznie nie będzie zamykał?
bez rozbierania tapicerki czyli drzwi jak masz zamiar puścić przewód do lampki? Wierzchem tapicerki?
Ebola pisze:
ndz paź 21, 2018 18:20
Oj, to ja czegoś nie rozumiem
światełko w drzwiach mam, szyby działają - nie mam na zegarach informacji o drzwiach i nie zapala się światło w kabinie. I coś mi mówi że poprzedni właściciel to przerobił, że tak powiem "obszedł" to co VW przewidział
skoro nie działa światło w kabinie i nie działa info w zegarach to co nazywasz obejściem - zapalanie się lampki w drzwiach??


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Ebola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lut 15, 2016 22:47

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Ebola » ndz paź 21, 2018 23:05

zapomniałem napisac, że zamek również działa normalnie
no tak, lampki w drzwiach się świecą.

Jakie są orientacyjne koszty naprawy tych mikrostyków (aby był komunikat na zegarach i światło w kabinie)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: wesol » pn paź 22, 2018 06:36

Lampka w drzwiach nie ma powiązania z lampką w suficie. Jak zgasimy auto i wyciągniemy kluczyk ze stacyjki to zapala się lampka w suficie a ta w drzwiach już nie. Nawet otwarcie pilotem auta zapala sufit.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Ebola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lut 15, 2016 22:47

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Ebola » pn paź 22, 2018 10:01

Chyba na odwrót.
Od początku, biorę pilota "klik" i odblokowuje się zamek i zapala się "podsufitka" otwieram drzwi i zapalają się lampki w drzwiach, wsiadam, zamykam drzwi, wkładam kluczyk do stacyjki - tu gaśnie podsufitka - odpalam. (podsufitka gaśnie również po upływie jakiegoś czasu - nie mierzyłem).
W drugą stronę:
Gaszę silnik (wyciągam kluczyk)- zapala się "podsufitka", otwieram drzwi - zapalają się lampki w drzwiach (kluczyka już nie ma w stacyjce).
Na zegarach nie ma informacji o otwarciu drzwi nie ma sygnału dźwiękowego informującego o zapalonych światłach itp..

Już wiem że Golf to pomyłka - nauczyłem się tego i żyję z tą wiedzą. Jak pozbędę się tego jeździdła, to wracam do "Japończyka". Takiej ilości drobnych problemów nie miałem w żadnym japońskim aucie, a tu ciągle "coś typowego dla VW".
Ale to nie temat na takie deklaracje.

Wiem MUSZĘ wytargać zamek z drzwi i sprawdzić mikrostyk i diodę.

Czy ktoś jest w stanie "ożywić" fotki i/lub zaktualizować linki z tutoriala który jest na początku tego tematu?



milan240
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 11, 2016 08:34

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: milan240 » pn paź 22, 2018 10:45

Grg474 myślałem o przewodach od lampki



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: joseph82 » pn paź 22, 2018 13:19

Ebola wejdź w ten link. Kilka stron wstecz i wszystko jest jak na dłoni viewtopic.php?f=14&t=122053&start=476#p6983619


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Trendekf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt lut 17, 2015 23:15

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Trendekf » pt lis 02, 2018 16:09

Moj problem
Mk4 2003 mikrostyki dzialaja kopertowki w drzwiach tez diody prosrowniczej nie znalazlem w wiazce i przy kopertowce tez jej nie ma, a ppdswietlenie wnetrza dziala tylko gdy sam wlacze przyciskiem. Nie dziala przy otwarciu drzwi otwieraniu pilotem czy gdy zgasze silnik



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: marcin7x5 » pt lis 02, 2018 16:38

A sprawdziłeś połoźenie przełącznika przy lampce czy jest we właściwej pozycji?



Trendekf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt lut 17, 2015 23:15

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Trendekf » sob lis 03, 2018 00:53

Pozycja zero - nie swieci wlaczone- swieci pozycja przy otwarciu drzwi- brak jakiej kolwiek reakcji zarowno w przedniej jak i tych z tylu . Bezpieczniki tez przejrzane



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości