[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
bandit_600
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 26, 2008 04:14
Lokalizacja: żarów / dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: bandit_600 » wt lut 03, 2009 09:23

Spróbuj również podłączy na krótko tzn zewrzyj dwa kabelki w kostce i zobacz czy ci sie światełko zapala jak tak to walnięty mocro styk w zamku w klapie jak nie zapala się światełko to gdzieś na kablach trzeba szukać (na załamaniach,złączach).



Awatar użytkownika
daroVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 10:12
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Zamek klapy

Post autor: daroVW » pn lut 09, 2009 14:20

Rozebrałem zamek tylnej klapy i okazało sie ze płyn spryskiwacza rozpuścił styki w przełączniku. Zatem szukam pomocy gdzie taki przełącznik można zakupić szukałem w necie, allegro itp i niestety nie ma :( Może macie jakiś zamiennik albo inny sposób. Na przełączniku jest napisane: helag 048/1 070.767.22.2 HLN
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pn lut 09, 2009 14:31 przez daroVW, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » czw lut 19, 2009 16:13

A powiedzcie mi bo chcę założyć wyłącznik krańcowy dla tego mikrostyku. Tylko jak sa drzwi otwarte to podaje + a jak zakmnięte nie ? Czy na odwrót ?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Radas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 864
Rejestracja: pt lis 21, 2008 21:41
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Radas » czw lut 19, 2009 19:29

PvD, to jest na odwrót. Mikrowyłącznik steruje - minusem tylko idą do niego 3 kabelki i właśnie nie wiem do czego jest ten 3??? Moim zdaniem od centralnego, bo po podłączeniu w pewnej kombinacji nie rygluje klapy. A dlaczego zakładasz krańcówkę a nie mikrowyłącznik to jest na prawdę bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu, tylko dowiedzieć się jak podłączyć te kabelki i po sprawie. Z resztą z krańcowym będziesz miał tak samo.

[ Dodano: 19 Lut 2009 19:49 ]
PvD, tak jest jeżeli chodzi o tylną klapę, nie doczytałem twojego postu. W drzwiach są 2 kabelki do mikrostyku i zapewne steruje on podobnie minusem.



Awatar użytkownika
daroVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 10:12
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daroVW » pt lut 20, 2009 15:47

to jets tak:
sa trzy kable w tym dwa brazowę i jeden znich odpowiada za oświetlenie bagarznika a drugi brazowy za zamek czyli za swiecenie sie na desce otwrtych dzwi



Awatar użytkownika
Radas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 864
Rejestracja: pt lis 21, 2008 21:41
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Radas » ndz lut 22, 2009 22:02

daroVW, no tak tylko ze na desce nic mi się nie świeci nawet jak mam któres drzwi otwarte. Już kiedyś myślałem żeby się nad tym zastanowić ale nie wiem czy u mnie taka opcja jest??? Dodam że mam zegary z 1/2 FIS.



Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » czw mar 12, 2009 12:36

arthek pisze:Koledzy jest na to jakiś sposób ?
ja zeby otworzyc zablokowane drzwi korzystałem z porad na forum
oraz z tego linku.
http://www.taligentx.com/passat/mainten ... mechanism/
zeby to zrobic na zamknietych na amen drzwiach trzeba zdjac plastik
ktory jest na progu,
pod siedzeniem z tyłu jest taka nakretka ktora go trzyma a reszta na zatrzaskach, jak go zdejmiesz to odsłonia sie dwie sruby ktore sa na dole jak na pierwszym zdjeciu i potem trzeba tak jak jest na fotkach
W tym linku sa drzwi przednie z passata ale praktycznie wszystko jest tka samo, ja sie szarpałem z tym 3 godziny i w koncu i tak musiałem zamek poroskrecac na tyle ile sie dało i recznie przekrecic ten element http://www.taligentx.com/passat/images/ ... u=26|17|... to wieksze kólko i dopiero wtedy sie otworzyły

Ogolnie limit cierpliwości i przeklenstw wyczerpał mi sie juz po dwoch godzinach , wszystko robiłem leżac na fotelu wigiety z głowa w dól

Na forum był nawet gdzeis fotoporada jak odblokowac i inne sposoby poszukaj pod hasłem "zablokowane drzwi" troche tego jest



Awatar użytkownika
Radas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 864
Rejestracja: pt lis 21, 2008 21:41
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Radas » czw mar 12, 2009 20:44

gregoryb1, na 1 zdjęciu są 2 śruby ale w mk 4 są tam 3 śruby więc uważajcie!!!!



Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » pt mar 13, 2009 09:54

masz racje w przednich sa 3 , a w tylnych 2, ten link podałem tylko jako przykład bo kolega pytał o drzwi tylne
Pozdrawaim



Ciz 5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 19:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: Ciz 5 » śr kwie 01, 2009 19:41

Hej. Może mi ktoś powiedzieć jak zamocować nowy mokrostyk? Ja wymieniłem wczoraj i przykleiłem go na klej , konkretnie na Super glue bo nie wiedziałem jak go mam tam zamocować. Działał on po złożeniu całego boczka przez parę minut i potem znowu powtórka z rozrywki: nie świeci lampka w drzwiach kierowcy, nie działa brzęczek itp. Powiem że również nie sprawdziłem zimnych lutów! Proszę o poradę co i jak zrobić aby działało1 Konkretnie jak go zamocować normalnym i łatwym sposobem.



Awatar użytkownika
wójaszek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn paź 17, 2005 23:23
Lokalizacja: NIDZICA - brama na VWARMIĘ I MAZURY
Kontakt:

Post autor: wójaszek » śr maja 06, 2009 11:52

wszyscy piszą wymień mikrostyk a guzik prawda!!! wymieniłem mikrostyk i nadal lampka nie działa, brzeczek nie brzeczy, a auto jak sie samo zamykało tak sie samo zamyka

i co powiecie na to?? dodam że mikrostyk wsadziłem orgyinalny ze sprawnego zamka i nadal nici :grrr:

dobrze że chociaż działa wymieniony w tylnej klapie

jakieś pomysły?


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=217495][img]http://img516.imageshack.us/img516/3865/c6b24316065aee5c.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Post autor: stanislawski » śr maja 06, 2009 13:44

wójaszek pisze:i co powiecie na to?? dodam że mikrostyk wsadziłem orgyinalny ze sprawnego zamka i nadal nici
Ja bym wymienił cały zamek, bo jeśli chodzi o tę krańcówkę, to zdecydowanie wpierw lepiej się upewnić czy to aby ona...!
Ponieważ mikrowyłączników w zamku do MK4 jest chyba 3 na płytce i jeden na zewnątrz, ten zewnętrzny jest najbardziej krytyczny, ale można go sprawdzić w minutę bez rozbierania tapicerki, zamka itd. kawałkiem przewodu do masy. Po wyjęciu lampki z poszycia drzwi - tej świecącej po otwarciu w drzwiach, zmasować trzeba brązowy kabel od lampki. Jak się zapali ta lampka (kontrolka otwarcia drzwi na zegarach, ew. oświetlenie wewnątrz - jeśli też jest załączone a nie świeciło, itd) - to na 100% uszkodzony jest właśnie w tych drzwiach wyłacznik krańcowy zamka.
A kolejne spradzenie to cała wiązka z drzwi do kabiny - jest wiele opisów, że i tam mogą występować przerwy, skutkujące wieloma efektami.


Tato, a dlaczego ten samochód jest zepsuty?
Synku, on nie jest zepsuty. To diesel.

maly_bankowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 04, 2008 12:57
Lokalizacja: obecnie OP, na stałe ONY
Kontakt:

Post autor: maly_bankowy » śr maja 06, 2009 14:07

a jak miałeś to wszystko w rękach to sprawdziłeś jak to wszystko jest zlutowane (czy jak wymieniałeś ten mikrostyk to skręciłeś tylko kabelki i zabezpieczyłeś taśmą czy lutowałeś na płytce ??) jest tam sześć lutowań i to one najczęściej powodują że to wszystko nie działa ( u mnie tak było) i najlepsze że musisz się dobrze przyglądnąć bo czasami pęknięć nie widać.



Awatar użytkownika
wójaszek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn paź 17, 2005 23:23
Lokalizacja: NIDZICA - brama na VWARMIĘ I MAZURY
Kontakt:

Post autor: wójaszek » śr maja 06, 2009 16:34

wymieniłem mikrostyk z działającego zamka który najpierw podłaczyłem do wtyku by sprzedzić poprawność działania, nie robierałem tylko tych mnikrostyków wenętrznych


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=217495][img]http://img516.imageshack.us/img516/3865/c6b24316065aee5c.jpg[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości