[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: Qto » śr maja 01, 2013 05:40

Matifcb, przecież tam masz regulację...igła w łapki i ustawiasz tak jak Ci pasuje



Michau
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: wt gru 28, 2004 16:17
Lokalizacja: SK
Auto: mk4 variant
Silnik: axr

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: Michau » śr maja 01, 2013 09:22

Qto, blaszki pod niebieską zębatką są OK.

Niebieska zębatka ustawia się zawsze w tej samej pozycji po daniu zapłonu. Później mechanizm robi tylko 1/3 swojego ruchu po szybie, ustawiałem go już na wiele sposobów i zawsze tak samo.

Problem rozwiązany. Na ośce ma się sztywno trzymać pół- zębatka a nie blaszki pod i nad nią.


mk1 1.6D->mk2 GT special->mk3 1.6->mk3 1.8aam->mk2 GT special->mk3 GTD->mk3 GT adz->astra II->mk3 TD-> passat B4 1.8->mk3 GT TDI->mk2 GT special>mk4 SDI

Michau
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: wt gru 28, 2004 16:17
Lokalizacja: SK
Auto: mk4 variant
Silnik: axr

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: Michau » pt maja 31, 2013 15:38

Panowie, po całej naprawie i kilku dniach mechanizm zaczął głośno chodzić-uszy urywa. Nasmarowałem wszystko jeszcze raz- dalej to samo. Zauważyłem, że to niebieskie koło wydaje taki dźwięk, w momencie jak się "dźwignie" w obudowie to jest ciszej, ale na założonym ramieniu jest po prostu dociśnięte na stałe. Dodam, że nie ma niczego ułamanego, podejrzanego itp. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Samo działanie wycieraczki jest OK.


mk1 1.6D->mk2 GT special->mk3 1.6->mk3 1.8aam->mk2 GT special->mk3 GTD->mk3 GT adz->astra II->mk3 TD-> passat B4 1.8->mk3 GT TDI->mk2 GT special>mk4 SDI

Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: artur_n » czw lip 18, 2013 19:59

U mnie również zaistniał omawiany problem lecz zdecydowałem się na kupno całego nowego silnika. U mnie jest silnik marki Valeo i pytanie brzmi czy Bosch podejdzie czym różnił się czymś od tego z Valeo.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

lukasz16sr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 23:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: lukasz16sr » pt lip 26, 2013 14:47

Ja stanąłem bo pominąłeś jeden fakt, na tym że nie mogę sciągnąć ramienia wycieraczki by moc wyciągnąć mechanizm od srodka.. ;/
Jak wyjąć to ramię... na siłe wyjść nie chce... ;/nawet nie drgnie...
a nie chce też urwać zeby jaj nie bylo wtedy...



Awatar użytkownika
xxxPALUCHxxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 967
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 19:24
Lokalizacja: POLSKA

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: xxxPALUCHxxx » sob lip 27, 2013 13:15

lukasz16sr pisze:Jak wyjąć to ramię... na siłe wyjść nie chce... ;/nawet nie drgnie...
ja uzywalem takiego sciagacza..koszt niewielki ;)

http://allegro.pl/sciagacz-do-wycieracz ... 89842.html" onclick="window.open(this.href);return false;


______LET's GOLF______
Obrazek

MIGAJACA KONTROLKA AKUMULATORA / ALTERNATORA -> potrzebuje pomocy :
viewtopic.php?f=140&t=398583

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: Matifcb » sob lip 27, 2013 14:06

u mnie to bardzo mocno trzymalo nie ma zadnego patentu poprostu wd40 zeby cos odpuscilo i krecenie mocno lopatka wycieraczki prawo lewo zeby troche trzepien odpuscil od wycieraczkii wyjac wycieraczke do gory - ale ja to dzien robilem wd40 ruszanie wd40 ruszanie i tak w kolko z uzyciem sily tam nie ma co rozwalic wiec sie nie boj..


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: artur_n » ndz wrz 01, 2013 18:55

Panowie. Mój silniczek 1J6 955 711F jak większość dopadła bolączka spryskiwacza. Jest to silnik Valeo i tu pytanie zestawy naprawcze są sprzedawane do 1J6 955 711G. I tu pytanie czy ten zestaw będzie kompatybilny z moim silniczkiem? Oraz ewentualnie czy mogę zakupić inny cały silniczek zamiast istniejącego np. Bosch?


Bez dymu nie ma ognia... TDI

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: Qto » pn wrz 02, 2013 13:23

artur_n, przejrzyj temat, na pewno znajdziesz odpowiedź, która Ci pomoże :bajer:



Awatar użytkownika
Tukan12
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob mar 17, 2012 15:03
Lokalizacja: Żory

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: Tukan12 » pn paź 07, 2013 20:53

witam kolegow.

Ja w swoim golfie mam znowu silnik i elektryke Bosch'a. Spryskiwacz juz naprawiony i reszta przesmarowana.
Problem jest taki, o podlaczeniu pod kostke (przy przekreconej stacyjce) silnik rusza, chwile sie kreci i staje w dowolnej pozycji, po kazdym wylaczeniu i wlaczeniu zaplonu znowu rusza i staje w dowolnej uzduranej pozycji, nie reaguje na dzwignie spryskiwacza tylniego. Ani po spryskaniu, ani w pozycji ON.

Napięcia są prawidlowe na kablach. Przepialem swoj silniczek do Ibizy II FL 00rok kumpla i zwariowaly u niego wycieraczki przednie ... jego silniczek tylniej wycieraczki dziala poprawnie. Na roznych forach juz bylem i drogą dedukcji wywnioskowalem ze uszkodzony mam któryś z tranzystorów silniczka wycieraczki...

Teraz pytanie, czy ktos moze wie gdzie dostane zamienniki owych tranzystorow ?

To moja plytka i chodzi o te dwa czarne tranzystory.
Obrazek

Pomocy...


Coś powoli sie dzieje ;) Tukan Customs.
SWAP 1.6 SR -> 2.3v5 AGZ
Zapraszam ! -> https://www.facebook.com/mk4bytukan

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: -michau- » pt sty 03, 2014 23:54

Wybaczcie, że odkopuję temat.

Przewertowałem forum i przeczytałem że silnik wycieraczki tylnej Valeo można zamiennie montować z Boschem.

Mam silnik Valeo, próbowałem reanimować. Prawie się udało, ale uszkodziłem metalową rurkę, w której jest dysza. Zestaw naprawczy 181 - 189 złotych natomiast nowy silnik Boscha około 190 złotych.

Wolałbym kupić nowy silnik Boscha niż zestaw naprawczy Valeo bo cena taka sama, dlatego proszę o potwierdzenie tej informacji czy silnik Bosch pasuje zamiennie P&P z silnikiem Valeo.


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: Qto » sob sty 04, 2014 11:48

pasuje



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: [MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: Waqa » ndz sty 05, 2014 16:10

Tukan12 pisze:witam kolegow.

Ja w swoim golfie mam znowu silnik i elektryke Bosch'a. Spryskiwacz juz naprawiony i reszta przesmarowana.
Problem jest taki, o podlaczeniu pod kostke (przy przekreconej stacyjce) silnik rusza, chwile sie kreci i staje w dowolnej pozycji, po kazdym wylaczeniu i wlaczeniu zaplonu znowu rusza i staje w dowolnej uzduranej pozycji, nie reaguje na dzwignie spryskiwacza tylniego. Ani po spryskaniu, ani w pozycji ON.

Napięcia są prawidlowe na kablach. Przepialem swoj silniczek do Ibizy II FL 00rok kumpla i zwariowaly u niego wycieraczki przednie ... jego silniczek tylniej wycieraczki dziala poprawnie. Na roznych forach juz bylem i drogą dedukcji wywnioskowalem ze uszkodzony mam któryś z tranzystorów silniczka wycieraczki...

Teraz pytanie, czy ktos moze wie gdzie dostane zamienniki owych tranzystorow ?

To moja plytka i chodzi o te dwa czarne tranzystory.
Obrazek

Pomocy...

miałem identyczne objawy. dotkliwa analiza z multimetrem wykazała uszkodzenie ścieżki na płytce. wlutowanie przewodu rozwiązało problem...


Obrazek



Awatar użytkownika
Tukan12
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob mar 17, 2012 15:03
Lokalizacja: Żory

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: Tukan12 » śr sty 15, 2014 08:31

Super Waqa, spróbuje u siebie i dam znać. :pub:


Coś powoli sie dzieje ;) Tukan Customs.
SWAP 1.6 SR -> 2.3v5 AGZ
Zapraszam ! -> https://www.facebook.com/mk4bytukan

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości