Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz Bis » ndz sty 31, 2010 09:13



Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » ndz sty 31, 2010 10:15

pietka_86 pisze:kurde za cholere nie moge wymyslic sposobu jak prztkleic do tej klapki ta gabke pod panele...kupilem klej do styropianu polimerowy i wykonalem probe i nie za bardzo chce sie to zlapac do blachy na tym kleju....
ja zrobiłem identycznie, gąbka pod panele, klej polimerowy - TO BYŁ BŁĄD !

Chwyciło ładnie... lecz po kilku miesiącach gąbka zrobiła się sztywna albo "przygniotła" się i słychać było piski, lekkie trzaskanie w obudowie. Najlepiej kupić cienką gąbke wygłuszeniową w sklepach Car Audio, albo na allegro :
http://www.allegro.pl/search.php?string ... lla-search
pietka_86 pisze:doradzili mi silikon uniwersalny do klejenia pisze,ze do 180 stopni wytrzymuje wiec kupilem.
a jeszcze jedna sprawa tu chlopaki doradzaja,ze ta gabka co idzie pod panele nadaje sie do tego celu tylko ze ona nie przepuszcza powietrza wogole a tamta co byla oryginalnie wydaje mi sie ze przepuszczala...
nie wiem wlasnie czy te dziury okragle w tej klapce maja jakis sens,zeby przepuszczac powietrze czy poprostu sa bo sa...
Dziury są po to zeby zredukować wagę... nie mają wpływu na przepływ powietrza. Gąbka musi być grubsza troszke - tak z 5mm, bo inaczej będą ci klapy obijać się o ścianki przy zamykaniu - spróbuj po usunięciu gąbki ruszać klapami - okropny dźwięk jak dochodza, a na dziurach możesz mieć tak cały czas :)
Ostatnio zmieniony ndz sty 31, 2010 10:17 przez djmatys, łącznie zmieniany 1 raz.



esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: esio10 » śr lut 03, 2010 14:01

panowie, a ja wlasnie wczoraj wyminilem nagrzewnice w jetce z klimatyzacja, troche wiecej roboty niz bez klimy ale efekt jest :) czyli leci cieple powietzre, zakupilem nagrzewnice oryginalna ale uzywke z Valeo i z ciekawosci na wage elektroniczna dalem jedna i druga by sprawdzic , okazalo sie ze ta stara co ledwo mi cieplo leciało wazyła 940 gram ta nowa 700 wiec kamienia troche było.. ale teraz do rzeczy.. wiec obkleiłem te klapki i mam sterowanie nimy podcisnieniowo a nie na linki i zauwazyłem ze poprostuu ta klapka co steruje nawiewem na nogi /szyby sie poprostu bo oklejeniu jej nie otwiera calkowicie , co w wziazku z tym powoduje ze gdy dam nadmuch na max to dopiero leci powietrze - dziwne jest ze akurat tylko w pozycji na wnetrze auta słabo wieje z kratek , z kolei na nogi i na szyby wieje ok, jest jakas rada na to ? gdyz na sucho jak te klapke do oporu otworzylem to wiało mocno, z kolei jak poprzez sterowanie z panelu wykowywałem zmiany nawiewu z szyby na wnetrze to ta klapka sie tak do 1/3 swojej maksymalnego otwarcia otworzyła..


a nie wiem jak wy panowie - ale mnie w jetce wkurza z tymi nawiewami ze nie ma mozliwosci by rownoczesnie byl nawiew na nogi , i szybe , badz na wnetrze auta i szybe , wiec wymysliłem ze jakby w tej klapce od nawiewu sterowania zrobic jak są te kółka ( otwory) wyciecia- to wtedy mimo ze ustawie nawiew na szyby to i tak cos leci na wnetzre auta , to samo z ustawieniem na nogi - to na wnetrze auta tez cos poleci :P, wyciecie otworow wiąze sie z tym ze caly czas bedzie wiało na wnetrze auta - wiec jakby komu to przeszkadzało i chciał by tylko na szyby wiało, to w kratkach moze zamknąc dolot i problem z głowy



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: Tomasz Bis » śr wrz 22, 2010 21:59

esio10 pisze:gdyz na sucho jak te klapke do oporu otworzylem to wiało mocno, z kolei jak poprzez sterowanie z panelu wykowywałem zmiany nawiewu z szyby na wnetrze to ta klapka sie tak do 1/3 swojej maksymalnego otwarcia otworzyła..
Sterowanie tą klapką jest poprzez przekładnię zębatą /o ile dobrze pamiętam /i przeskoczenie o jeden ząbek może powodować kłopoty . Ręcznie ją domkniesz a mechanizm nie daje rady.


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
damiann1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn paź 19, 2009 20:45
Lokalizacja: recz

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: damiann1990 » wt gru 07, 2010 19:47

tak kolego jesli paruja ci szyby to nagrzewnica sie roszczelniła
i czeka ciebie wymiana,
sprawdź jeszcze czy nie ubywa ci plynu chlodniczego,
i czy nie masz mokrych dywanikow pod nogami


Model Golf 2 CL
Silnik 1.6
zagazowowany :P)
Czerwony 5 drzwiowy bez tuningu zewnetrznego ani wewnetrznego
Nie kreci mnie to :P)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9f48c2397d0131ee.html

Awatar użytkownika
pilotozyrysa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 09:02
Lokalizacja: ZoRy

Re: Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: pilotozyrysa » pn sty 10, 2011 23:15

W zeszłym tygodniu zapaliłem moją starą dwóję 1.6D z 91 roku a tak żeby się zagrzała trochę. Poszedłem do domu wcinać naleśniki, po piętnastu minutach wyszedłem do niej golfa by sprawdzić czy się już dobrze zagrzał. Otwierając drzwi z golfa, zdziwienie me nie miało końca. Kurcze ciepło ale dziwnie wilgotno i strasznie ciężko przez ten dym w ogóle coś dostrzec. Z nawiewów leci biała para lub dym trudno określić. Sprawdziłem na forum i dowiedziałem się, że to prawdopodobnie nagrzewnica. Dzięki temu super foto poradnikowi postanowiłem sam podjąć to ciężkie wyzwanie. Cóż udało mi się zdemontować ją dziś, choć nie obyło się bez dużej ilości znanego wszystkim słowa na K... Jutro montuje ... mocy przybywaj !



Awatar użytkownika
pilotozyrysa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 09:02
Lokalizacja: ZoRy

Re: Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: pilotozyrysa » pn sty 10, 2011 23:17

W zeszłym tygodniu zapaliłem moją starą dwóję 1.6D z 91 roku a tak żeby się zagrzała trochę. Poszedłem do domu wcinać naleśniki, po piętnastu minutach wyszedłem do niej golfa by sprawdzić czy się już dobrze zagrzał. Otwierając drzwi z golfa, zdziwienie me nie miało końca. Kurcze ciepło ale dziwnie wilgotno i strasznie ciężko przez ten dym w ogóle coś dostrzec. Z nawiewów leci biała para lub dym trudno określić. Sprawdziłem na forum i dowiedziałem się, że to prawdopodobnie nagrzewnica. Dzięki temu super foto poradnikowi postanowiłem sam podjąć to ciężkie wyzwanie. Cóż udało mi się zdemontować ją dziś, choć nie obyło się bez dużej ilości znanego wszystkim słowa na K... Jutro montuje ... mocy przybywaj !



Awatar użytkownika
Piterr9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: czw maja 21, 2009 19:25
Lokalizacja: Biesiekierz/Koszalin
Kontakt:

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: Piterr9 » ndz sty 30, 2011 22:32

Witam! Ja mam taki problem że auto już normalnie łapie 90 stopni na 1 leci ciepłe powietrze na 2 ani ciepłe ani zimne a na 3 zimne.Przymierzam się do wymiany nagrzewnicy ale słyszałem że takie objawy to są jakieś termostatki i weże wywalić czy jakoś tak mógł by ktoś podesłać zdjęcia o co chodzi?? To są te dwa przewody?? pozdrawiam!


Moja dziewczyna jest zazdrosna o mojego mkII :) Uważa ,że poświęcam mu wiecęj czasu niż jej :)

SebM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn mar 03, 2008 20:46
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: SebM » pn sty 31, 2011 22:22

Witam,
a jak wygląda sprawa wymiany w Bora 1.9 TDi?
Jakoś podobnie? mogę to zrobić bez zdejmowania deski?
Jakie klucze są potrzebne i ile browara?



piotrek111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lut 02, 2006 20:29
Lokalizacja: Nowa Sól

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: piotrek111 » pn lut 07, 2011 00:05

Witam. Podepnę się pod temat. Zawory zastąpione rurkami, nagrzewnica wymieniona, klapka uszczelniona nową gąbką, termostat wymieniony i sprawny. Pompa wodna wymieniona 2 lata temu (przy wymianie rozrządu) i grzeje ledwo ciepłe powietrze. Jaka może być przyczyna bo brakuje mi pomysłu?



piterlbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: śr lut 17, 2010 21:44
Lokalizacja: Lublin

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: piterlbn » wt mar 29, 2011 22:40

a ja mam pytanie czy jak złącze dwa przewody od nagrzewnicy to czy mogę jeździć samochodem nie obawiając się ze się zagotuje?



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: Tomasz Bis » śr mar 30, 2011 00:31

piterlbn pisze:a ja mam pytanie czy jak złącze dwa przewody od nagrzewnicy to czy mogę jeździć samochodem nie obawiając się ze się zagotuje?
nie powinno być problemu , tak się robi jak nagrzewnica cieknie ale to nie jest normalne więc trzeba wymienić :D


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

piterlbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: śr lut 17, 2010 21:44
Lokalizacja: Lublin

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: piterlbn » śr mar 30, 2011 08:11

Wiem ze trzeba wymienic. Narzewnica juz lezy w domu ale nie wiem jak sie do tego zabrac bo boje sie ze potem tego wszystkiego nie poskładam :( Moze ktos mi doradzi jak sie do tego zabrac?



piterlbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: śr lut 17, 2010 21:44
Lokalizacja: Lublin

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: piterlbn » czw mar 31, 2011 22:15

Rozebrałem i złożyłem sam :) Tylko mam takie pytanie dlaczego nie leci cieple powietrze nawet jak silnik jest ciepły?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości