Centralny zamek bagażnika w mk3.

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Centralny zamek bagażnika w mk3.

Post autor: mlody87 » sob gru 29, 2007 14:58

FAQ tyczy sie osób które chcą załozyc sobie centralny zamek do otwierania bagaznika w swoim mk3 gdy niemają orginalnego a mają juz zamontowany uniwersalny centralny na aucie ;) TZN jest to sposób dzieki któremu otwarcie nastąpi po nacisnieciu przycisku na klapie gdy otwarty jest samochód ,a gdy auto zamkniete przycisk klapy takze da sie nacisnąc ale to nie spowoduje otwarcia bagaznika.
FAQ od początku do konca wymyslony przeze mnie !!

Potrzebne nam bedą:
-uniwersalny siłownik centralnego zamka (slave= ma tylko 2 kabelki)
-2 kabelki długosci ok 4-5m (do przeciagniecia sygnału z centralki do bagażnika
-blaszka min 4x3 cm grubosci 2mm moze byc grubsza
- 2x srobki do zakontowania siłownika na klapie (to juz wedle własnego pomysłu) ja uzyłem 2x kołków rozporowych

Narzedzia młodego mechanika:
-wiertarka, szlifierka, kartka ,długopis, kombinetki, śrubokręty

No i tak po kolei co robimy:
1. Przeciągamy 2x kable od centralki centralnego zamka (mozna sie wpiąc pod któres z kabli z drzwi (przeważnie kable koloru niebieski,zielony) ),--> najlepiej poprowadzic progiem,--> później pod siedzeniami,--> pod wykładziną boczną lewą w bagażniku,__> pod słupkiem plastikowym do którego przymocowany jest pas bezpieczenstwa pasazera z tyłu,--> no i wyprowadzamy gumą którą idą inne kable go bagażnika-->no i teraz utrudnienie bo musimy przeprowadzic kable przez całą klape tak jak ida wszystkie ja do tego celu użyłem drutu. Jesli mamy juz przeciągniete kable połowa sukcesu :)
2. Demontujemy plastikową osłone klapy bagaznika (przymocowana jest na zatrzaski ale jest 1 srobka (krzyzak)w miejscu gdzie jest wyprofilowana rączka).
3. Demontujemy zamek bagaznika a dokładnie plastikową czesc która odpowiada za zamykanie i otwieranie tzn przy przekrecaniu kluczykiem w zamku.
4. odrysowukemy na kartce kształt zdemontowanej czesci i dorysowujemy,wydłuzamy blaszke w góre aby móc dodac miejsce w którym bedzie dziurka na pręt od siłownika.
Obrazek
Obrazek
5. wycinamy odrysowany element z kartki i przenosimy na blaszke,odrysowujemy go na blaszce no i wycinamy szlifierką taki element z blachy.
6. nawiercamy odpowiedniej grubości wiertłem dziurke w glaszce (chyba 6mm) no i drugą dziurke na pręt od siłownika małym wiertełkiem (2mm)
7 Gdy mamy juz gotową blaszke zakładamy na wczesniej zdemontowane miejsce plastikowej czesci zamka, zakładamy podkładke która była przy plastikowej czesci no i zabezpieczenie na koniec. CAŁA ZASADA DZIAŁANIA tkwi w tym ze plastikowa czesc miała wypustek który opierał sie na wkładce zamka i tym własnie był sterowany, zas nasza blaszka ma wykonywac swobodny obrót w tej chwili dopiero po zakontowaniu siłownika bedzie ten ruch ograniczony.
Obrazek
8. Montujemy siłownik do klapy w miejsca które juz sa w klapie tak jak widac na foto ja od spodu przyłozyłem kołek rozporowy a od góry wkręt (mozna innym sposobem za pomopcą blaszek dołaczonych do siłownika)
9. Przykładamy drut do siłownika i naszej BLASZKI i odmierzamy długość w dopowiednim miejscu zaginamy drut i ucinamy PAMIĘTAJMY o odpowiedniej długosci preta tzn SIŁOWNIK W POZYCJI ZAMKNIETEJ (SCHOWANY)TO WTEDY BLASZKA MA BYC W POZYCJIPRZECHYLONEJ W PRAWĄ STRONE TAK ABY NACHODZIŁA NA ELEMENT ODPOWIADAJĄCY ZA ODSKOCZENIE KLAPY, gdy zas siłownik sie otworzy blaszka przemiesci sie w strone lewą i wtedy gdy nacisniemy przycisk na klapie blaszka nic nie bedzie dotykac i wtedy nie spowoduje otwarcia bagaznika.
Obrazek
10. Gdy juz mamy załozony pręt przystepujemy do zabawy z prądem :P tzn podłączamy kable do siłownika i tu jest psikus bo musimy zamienic kable miejsami tzn do niebieskiego podłączamy zielony a do zielonego niebieski dlatego ze jesli auto jest zamkniete siłownik opada a w klapie ma byc odwrotnie bo przy zamknietym siłowniku blaszka bedzie przy nacisnieciu przycisku na klapie zaczepiac o element powodujący odskoczenie klapy.
11. Zakładamy plastikową osłone klapy, i składamy wszystkie wczesniej zdemolowane plastiki...znaczy zdemontowane i cieszymy sie centralnym z bagażnika (u mnie taka metoda sprawuje sie bdb juz ponad rok).

:bigok: Życze powodzenia w pracach !!


VW forever..

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » sob gru 29, 2007 15:19

Jestem pod wrazeniem, gratuluje :bigok:
Ja mam u siebie fabryczny centralny dzialajacy na tej zasadzie i jest to bardzo praktyczne bo nie trzeba pamietac o otwieraniu i zamykaniu bagaznika ;)
Zaloz jeszcze drugi silownik to otwierania klapy z pilota albo z kokpitu jak centralny jest otwarty :D



Awatar użytkownika
krzysiek82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: sob mar 24, 2007 22:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: krzysiek82 » wt sty 01, 2008 22:37

Ja nie będę podpinał się pod centralke zamka, chcę zamontować przycisk i wpiąć się w instalacje gniazda zapalniczki. Chyba że polecacie wpiąć się w inne miejsce?


[img]http://www.usersigs.com/site/data/media/10/Sans_titre-2.gif[/img]
[img]http://images4.fotosik.pl/170/6664f3af63388f0d.jpg[/img]
GSM: 600-827-446

Awatar użytkownika
Włochaty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1054
Rejestracja: pn sty 22, 2007 13:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Włochaty » śr sty 02, 2008 00:04

krzysiek82, ja bym sie podlaczyl bezposredno bod przewody idace od aku do bezpiecznikow, choc zapalicznka tez nie jest zla



zloty60
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zloty60 » śr sty 02, 2008 21:37

mlody a jak sie zachowuje wkladka zamka w klapie patrzac z tylu na samochod?
Nie obraca sie przeciez bo zapadki nie dają.Czy trzeba blokowac dziure w taki sposob ze nie mozna wlozyc kluczyka tak jak w orginalach?
W szwagra w fabrycznym zamku nie jest mozliwe obracanie kluczykiem w zamku klapy.Nie da sie go tam wlozyc.

Jak to jest u Ciebie bo ja kiedys tak wlasnie chcialem to rozwiazac ale sie zacialem na tym wlasnie problemie...

Zauwazylem jeszcze jedno.
Orginalna plastikowa zapadka ma w srodku otwor kwadratowy a Ty w tej blaszcze co pisales wywierciles otwor ( 6 mm) okraglu czyli krecenie kluczykiem w klapie nie powoduje obracania blaszki ( da sie blokowac i odblokowywac zamek klapy tylko centralnym tak? )

Jak rozwieją sie watpliwosci zabieram sie za montaz u siebie...
Ostatnio zmieniony śr sty 02, 2008 21:45 przez zloty60, łącznie zmieniany 1 raz.


CB :) BEZ TEGO SIE NIE RUSZAM !!!!!!!!!

Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » pt sty 04, 2008 13:03

zloty60, Jesli chodzi o wkładke podczas otwierania i zamykania centralnym to nic sie z nią nie dzieje nawet nie drgnie. Jesli chodzi o wkładanie i wyjmowanie kluczyka to niema z tym problemu bo z wkłądką nic nie robimy tylko z elementem który jest na jej koncu ,u mnie teraz jest to własnie ta blaszka. I tak jak napisałes otwieranie i zamykanie działa tylko przez centralny kluczykiem nieda sie nic zrobic mozesz nim krecic a i tak ani nie otworzysz ani nie zamkniesz bagaznika. Jeśli chodzi o ten otwór (6mm) to jest nawiercony po to zebyprzymocowac blaszke do "przycisku" z klapy--> bo ona bez siłownika ma sie swobodnie poruszac, tylko siłownik ma na celu ustawienie jej w odpowiedniej pozycji.


VW forever..

Pablo1421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt gru 04, 2007 23:12
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pablo1421 » śr sty 16, 2008 00:30

to ja ci powiem tyle ze ja robiłem u siebie centralny w klapie i pilnikiem zeszlifowałem ten malutki ząbek we wkładce i mogę otwierać kluczykiem i centralnym:) i nie musiałem sie bawić w dorabianie blaszek bo to jest zbędne



Awatar użytkownika
mivhal_f
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn lip 30, 2007 20:36
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: mivhal_f » pt sty 25, 2008 14:38

witam a ja sie zapytam tak czy warto montowac te silowniki specjalnie do klap...takie jak silniczki elektryczne na przysk one są...czy lepiej cos takiego zrobic?? mam na mysli to http://www.mastertrade.pl/product_info. ... cts_id=144



Pablo1421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt gru 04, 2007 23:12
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pablo1421 » pt sty 25, 2008 15:08

to już zależy od ciebie moim skromnym zdaniem to niezbyt wygodne jest za każdym razem wchodzenie do samochodu i naciskanie przycisku żeby podnieść klapę no chyba że masz pilot



Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » pn sty 28, 2008 14:10

mivhal_f pisze:witam a ja sie zapytam tak czy warto montowac te silowniki specjalnie do klap...takie jak silniczki elektryczne na przysk one są...czy lepiej cos takiego zrobic?? mam na mysli to http://www.mastertrade.pl...products_id=144
szczerze to moze mi ktos powiedziec jak taki siłownik elektryczny moze unieść klape do góry??zeby otworzył zamek to tak ale jak ją podniesie do tego momentu az same siłowniki zaczną ją podnosic??


VW forever..

Pablo1421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt gru 04, 2007 23:12
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pablo1421 » pn lut 25, 2008 23:44

ale zeszlifowałeś metalowy czy plastikowy ząbek??



Pablo1421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt gru 04, 2007 23:12
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pablo1421 » wt lut 26, 2008 23:00

niestety nie mam czym zdjęcia zrobić no ale jeśli spiłowałeś metalowy ząbek to musi dzialać



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości