[MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: [MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Post autor: marcin7x5 » wt cze 30, 2020 16:24

Bo to są wykrętaki pod uchwyt do osadzenia gwintowników... możesz użyć zwykłego klucza płaskiego. Jak już masz obrobione gniazdo w śrubce to trudno będzie to wykręcić kluczem typu torx. Nieraz jeszcze kluczem typu spline się uda.



Awatar użytkownika
michelus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt cze 06, 2008 15:00
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV 1.9 TDI
Silnik: ALH

Re: [MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Post autor: michelus » sob lis 07, 2020 14:16

Witam potrzebuję porady Chciałem wymienić w swoim Golfie 4 lampy przednie ponieważ te co mam to świecą także praktycznie nic nie widać i planowałem założyć do niego lampy z żarówką H3 czyli halogenowe a w tym momencie mam zwykłe wiem że potrzebuję innych lamp plus do tego przełącznik do świateł i teraz pytanie czy do tej instalacji którą mam bez problemu to podejdzie czy coś trzeba zmieniać Jeżeli tak to co bo jedni mówią że trzeba jakieś instalacje No wyprowadzić drudzy mówią że nie potrzeba Wystarczy że tylko coś zmienić w komputerze a ja nie mam pojęcia o tym i chciałbym wiedzieć czy mi się to opłaca czy nie Bo tak szczerze na tych starych lampach to niewiele widać a nowe myślę żeby polepszyły trochę widoczność Dzięki za każdą sugestie



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: [MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Post autor: marcin7x5 » sob lis 07, 2020 21:00

Może wystarczy je tylko wypolerować. Na forum znajdziesz opis jak to zrobić lub oddać tym co się tym zajmują zawodowo. Co do instalacji to sprawdź ile masz przewodów we wtyczce do lamp.



Awatar użytkownika
michelus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt cze 06, 2008 15:00
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV 1.9 TDI
Silnik: ALH

Re: [MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Post autor: michelus » sob lis 07, 2020 21:11

Pilarka nie wystarczy napewno gdyż pewien mechanik wymieniał mi te lampy i nie wiem co za cudo kupił ale raczej niewiele dał bo lampy nie są stare i świecą na swój sposób dobrze ale niestety nie koniecznie na drogę widoczni z odbłyśnikiem coś nie tak a mi potrzebne coś co dobrze swieci dlatego chciałem się zdecydować na te które opisuje tylko potrzeba mi porady jak jest z tym dokładnie



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: [MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Post autor: marcin7x5 » ndz lis 08, 2020 11:55

To poszukaj oryginalnych lamp może....z pewnością będą lepiej rozkładać strumień światła niż te zamienniki.



Awatar użytkownika
michelus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt cze 06, 2008 15:00
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV 1.9 TDI
Silnik: ALH

Re: [MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Post autor: michelus » ndz lis 08, 2020 13:30

Oryginalne lampy z żarówkami H1+H7 znalazlem bez problemu tylko to nie są halogenowe a myślałem żeby właśnie takie założyć czyli H1+H3+H7 tylko kwestia tego czy i jak to podłączyć bo jeżeli trzeba dużej modyfikacji to moze sie to mijać z celem a zawsze to dodatkowe światełko



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: [MK4]Demontaż zderzaka przód Golf IV - wymiana lampy - foto

Post autor: Qto » ndz lis 08, 2020 14:03

Co te H3 mają dać skoro są to światła przeciwmgielne?
H1 i H7 to też światła halogenowe...A o podłączeniu H3 było na forum sporo



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości