fotele Mk3 w mk2 bez rozbierania fotela :)

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
mishelswiat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn lis 26, 2007 21:32
Lokalizacja: Łańcut/ rzeszów
Kontakt:

fotele Mk3 w mk2 bez rozbierania fotela :)

Post autor: mishelswiat » wt kwie 29, 2008 19:38

Zacznę temat od tego iż w toledo szczególnie w tych wersjach nie za bogatych nie można być zadowolonym z wygody foteli przednich :(
Nie zapewniają trzymania bocznego i są do kitu.
Wiec postanowiłem włożyć coś innego, na początku szukałem siedzeń i kanapy z VW Corrado, ale ceny mnie przeraziły, wiec wybór padł na fotele z VW Golf III GTi.

Wybór foteli z MK3 lub passata B4 niesie za sobą pewne komplikacje gdyż rozstaw nóżek fotela jest większa niżeli w toledo lub Golfie MK2.
Czytałem na forach o różnych sposobach uporania się z tym problemem, każdy jednak miał swoje minusy i w większości przypadków trzeba było rozbierać fotel na części pierwsze. Ja wybrałem w sumie najprostszy sposób. Zaglądnołem do mojego fotela z VW Jetty wyposażonego w kołyskę i zauwazyłem że rurka jest zastąpiona grubą blachą, wiec zrobiłem tak samo.


Do przerobienia rozstawu fotela potrzebne są:

1. fotel z toledo bądz Golfa/Jetty Mk2 na wzór,
2. Szlifierka kontowa z tarczą do cięcia,
3. tarcza do szlifowania,
4. Poziomica (Waga),
5. Metr,
6. Spawarka wraz ze spawaczem :D
7. stare koszulki (szmaty) oraz wiadro z wodą,
8. Dużo zapału i ewentualnie jakiś browar.

Zaczynamy :) :

FOTEL KIEROWCY z KOŁYSKĄ:


Pierwsze co to musimy zabezpieczyć fotel przed spaleniem od iskier itd. z pomocą przyjdą nam namoczone wilgotne szmaty.

Następnie odcinamy "płozę" od nóżki jak na zdjęciu Obrazek

następnie odcinamy nóżkę fotela pamiętając o tym iż pożądana szerokośc całkowita konstrukcji powinna wynieść 47,6 cm.
Obrazek
następnie przygotowujemy blaszkę która zastąpi odcięty kawałek rurki. Ja wybrałem blachę o grubości 4 mm i ukształtowałem ją w ten sposób jak na zdjęciu
Obrazek

Bierzemy wymiar ze starego fotela u mnie rozstaw po zewnętrznych wyniósł 476 mm (47,6 cm) najlepiej jakoś połapać wszystko tymczasowo
i zmierzyć cy wymiar się zgadza z wymiarem z naszego starego fotela.
Obrazek


następnie wszystko dokładnie ustawiamy za pomocą wagi łapiemy poziom, najlepiej fotel ustawić na jakimś stole i złapać poziom przystawiając wagę do ramy fotela a następnie łapiąc ten sam poziom przy ustawianiu spawanej nogi.
Obrazek
Obrazek

Gdy szerokość i reszta nam gra łapiemy wszystko pojedyńczymi spawami, przymierzamy fotel w samochodzie zakładając uprzednio wszystkie plastiki na szyny. Nie zapominijcie że trzeba dobrze zwilżyć szmaty i obłożyć dokładnie fotel inaczej możemy popalić tapicerkę. Ze spawaniem też trzeba uważać, jeśli za bardzo rozgrzejemy materiał możemy potopić plastiki przy fotelu. Ja po spawaniu schładzałem konstrukcje mokrą szmatą.

Obrazek

po ostygnięciu lecimy całośc papierkiem i malujemy na czarno :)

Obrazek
Obrazek

Wynik :

Fotel z Golfa GT w toledo bądź golfie MK2
Obrazek


Fotel Pasażera:

Z fotelem pasażera sprawa jest dużo prostsza, nie trzeba wykonywać gięć itd, nie ma tu też kołyski i konstrukcja fotela jest dużo prostsza.

Najpierw odcinamy od nóżki tą "płozę" przygotowujemy blaszkę taką jak uprzednio ale bez żadnych gięć itd zwykłą prostą blaskę, mocujemy opaską badz taśmą "płozę" do blachy i bierzemy wymiar szerokości całkowitej u mnie wychodziło 46,7 cm biorąc wymiar zewnętrzny.

Obrazek

po wzięciu wymiaru odznaczamy na rurce ile trzeba ją obciąć i wykonujemy pionowe cięcie jak na zdjęciu

Obrazek

Następnie wszystko składamy tymczasowo, wymiarujemy ustawiamy poziom pion itd. tak żeby było dobrze :) :P
Obrazek

po ustawieniu wszystkiego łapiemy spawami wszystko do kupy i przymierzamy fotel w samochodzie :) (pamiętajcie o założeniu plastików na płozy) jak fotel chodzi spawamy wszystko na stałe. czyścimy papierkiem i malujemy.

Efekt końcowy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieje że pomogłem.
Jeżeli o czymś zapomniałem to wybaczcie


PoZdraWiam :okej:
Ostatnio zmieniony śr kwie 30, 2008 00:21 przez mishelswiat, łącznie zmieniany 1 raz.


MichaS

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images26.fotosik.pl/251/01b3c7c7985dc118.jpg[/img][/url]
Mój Tolo :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=160936

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości