[Golf MK2/MK3] Montaż obrotomierza.

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
premko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: czw paź 21, 2004 09:25
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: premko » pt paź 22, 2004 07:48

Mam pytanko odnośnie licznika. posiadam golfa 3 1.8 CL i mam zegarek zamiast obrotomierza ale nigdzie nie moge znalezc indeksu prędkosci (zakres predkości od 20 do 220)!!! Potrzebuje to wiedziec bo chce wymienic na zegary z obrotomierzem i nie wiem jaki indeks prędkości a wczoraj wymontowałem całe zegary i obejrzałem dokładnie ale nic nie znalazłem. POMOCY !!!



Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » pt paź 22, 2004 09:22

W Mk3 zegary nie są na linkę jak w mk2, a na impulsator, czyli nie powinno być problemów z indeksem prędkości. Zresztą i tak najwięcej zegarów do MK2 ma wyskalowanie właśnie do 220km/h ;)


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
premko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: czw paź 21, 2004 09:25
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: premko » pt paź 22, 2004 11:00

dzieki serdeczne bo myslałem że w liczniku w golfie 3 przy wymianie zegarów trzeba tez sprawdzac indeks predkosci ale spoko jak nie trzeba to musze sobie zamówić koles z niemiec mi przywiezie za 100 zł pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt paź 22, 2004 11:40

A ja mam większą zagadkę.Do golfa III 1.9 TD '92 założyłem licznik z obrotomierzem od TDI '93 i jak zapalam silnik to obrotomierz wędruje na max i już tam zostaje.Nie chcę zmieniać znowu liczników bo te są od wersji GT więc są w kolorze ładnego aluminium i troszeczke szkoda. Może więć ktoś wie w jaki sposób mogę zmienić odczyt obrotomierza na prawidłowy?



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » ndz paź 24, 2004 01:40

Witam, mam pytanko czy do golfa 1,8 CL ze skrzynia automatyczna da rade zalozyc obrotomierz i czy nie bedzie problemu ??



Awatar użytkownika
premko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: czw paź 21, 2004 09:25
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: premko » ndz paź 24, 2004 10:32

wydaje mi sie ze nie bedzie zadnego problemu najlepiej jak byś miał mozliwosć podłączenia jakiegoś licznika z obrotkiem i wtedy bedziesz mial pewnosc na 100% pozdrawiam :)



devro

Post autor: devro » ndz paź 24, 2004 14:43

witam ! ! ! Mam problem , kupilem sobie właśnie mk2 i jest problem, bo nie działa mi wskażnik ilości przejechanych kilometrów, czyli ile kilometrów przejechałem np. z katowic do warszawy, ale wskazówka predkości dziala dobrze. Jak ktoś wie jak mi pomóc to prosze o odpowiedz. Z góry bardzo dziekuje.



Gimadmin

Post autor: Gimadmin » wt paź 26, 2004 16:44

Leszek pisze:I tak ma być.
Na dużą śrubę plus z akumulatora, na małą śrubę kontrolka ładowania a na wsuwkę obrotomież.
No i posprawdzalem wszystko. Te trzy kable sa u mnie ja jednej wtyczce... sprawdzilem ile sie dalo i wyglada, z sa w porzadku, a obrotek dalej nie dziala... :(



Awatar użytkownika
zwirasek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw paź 21, 2004 11:24
Lokalizacja: Tychy

Wymiana tarcz w MK3 1,4

Post autor: zwirasek » ndz paź 31, 2004 00:24

Jak już gadamy o zegarach.Przy zmianie tarcz chciałem wypiąć wskazówkę z prędkościomierza i cosik ciężko szła więc na chama nie wyciągałem.Poza tym pozostałe (zegar, wskaźnik paliwa i temp) poszły łatwo.
Da się coś skopcić czy mam użyć siły?

Pozdro 4 all


Jakby co to mnie niema :)

Awatar użytkownika
andrew6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt paź 19, 2004 13:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: andrew6 » ndz paź 31, 2004 12:42

Witam Ciepło. Zmieściłem sie w tych 99,9 % :D ostatnio kupiłem sobie licznik z obrotkiem na 2 wtyki wszystko podłaczyłem :) i jest git zniknał ten bol :bigok: , z tym ze musze zmieniac obudowy liczników bo moj aktualnie zakupiony niema bocznych mocowań na sróby przy plastiku, uważajcie na to kupujac zegary, co z tego ze bedziecie mieli zegary jak obudowa bedzie wam latac i brzeczec a to jest nieprzyjemne :crazy: , przy okazji zdejojmowania obudowy deski zgubiłem kilka blaszek do mocowań sród gdzie mozna je dostać czy trzeba jedzieć na szrot , a moze jakis sklep wawa.
Po zamontowaniu zegarów nastepny problem podswietlanie nie działa, no cóz zamontuje sobie neona lub jakies ziemne katody, tylko gdzie najelpiej je podłaczyc pod wtyk 58| odpowiadajacy za napiecie dla podswietlania czy moze jest jakis inne miejsce ?
Dla wyjecia wskazówki trzeba urzyc wiecej siły, natomiast odpowiednia jej regulacja pozniej jest trudna najlepiej zdjac szybke tak by niepolamac umowic sie z kims kto ma w miare dokładne wskazania i ustawiac, trzeba tez zapamietac odpowiednia predkosc na danych tys/ obrotach. Nio i jescze taki off topic: ma ktos moze skany białych zegarów juz w odpowiedniej wielkosci do wydrukowania byłbym wdziezny za podesłanie andrzej1000@o2.pl Niech wasze silnik pracuja długo i sprawnie ;] Pozdrowka



Awatar użytkownika
driver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 19:34
Lokalizacja: pisz
Kontakt:

Post autor: driver » pn lis 01, 2004 08:40

wyslalem ci te liczniki, trzeba je troche poprawic ale mi sie udalo. jak by ktos chcial jeszcze to mam do bmw, fiata, forda, mazdy, nissana,opla, poloneza, skody favorit. niektore trzeba troche poprawic ale ogolnie moga byc.



Krizz

Post autor: Krizz » wt lis 02, 2004 17:41

Mam pytanko mam licznik z mk2 na dwie wtyczki z zegarkiem zwykłym i chce przełożyć obrotomierz zamiast zegarka!!! czy to jest realne??? I czy są jakies problemy???



kolo711
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 05, 2004 06:24

Post autor: kolo711 » pt lis 05, 2004 06:28

Czesc jestem nowy na forum :bigok:

Mam pytanie posiadam Golfa 3 1.8 GL i chce zalozyc obrotomierz zamiast tego zegarka ale niewiem jak sie za to zabrac czyli jaki kupic ,jak podlaczyc itd. Czytalem wasze posty wczesniej i wiem juz ze potrzeba mi obrotomierza na 7000 obr.Moze ktos ma ta wersje golfa i zalozony obrotomierz ?? Z gory dziekuje za odpowiedzi:) :pub:



Awatar użytkownika
Mistrzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 10, 2004 19:00
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: Mistrzu » śr lis 10, 2004 23:23

Czy w Mk2 do roku 89 byly tez zegary z obrotomierzem oczywiscie na dwie wtyczki????



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości