Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Vito1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 08:04
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: Vito1988 » pt paź 09, 2009 23:19

Witam, pewnie wielu z was ma centralny zamek w swoim autku, ale niestety nie ma zdalnego sterowania z pilota, ja postanowiłem sobie takowy założyć :food:
Kupujemy sterownik (polecam Stig) i zabieramy się do pracy (sorry za fotki, robione telefonem)

Uwaga: najlepiej wcześniej odłączyć akumulator!

1. Najpierw rozbieramy boczek drzwi kierowcy:

Obrazek

przy uchwycie ten plastik od środka trzeba podwadzić śrubokrętem

Obrazek

2. Po zdjęciu osłony należy odwinąć wiązkę kabli tak jak na zdjęciu i odnaleźć kable 0.75mm: żółto-niebieski, zielono-czerwony. Następnie usunąć z nich osłonę drutu tak aby nie rozcinać kabli (polecam do tego nóż do tapet). W moim sterowniku kabel biały odpowiada za zamknięcie zamka, więc lutujemy go z żółto-niebieskim kabelkiem z drzwi, a kabel biało-czarny (odpowiada za otwarcie) z zielono-czerwonym kabelkiem z drzwi.

Obrazek

UWAGA: jeżeli mamy moduł komfortu w naszym aucie i sterownik jest wyposażony w dodatkowy kabel od domykania e. szyb i szyberdachu (w moim sterowniku jest to kabelek zielony) to lutujemy go razem z żółto-niebieskim kablem z drzwi, tym co łączyliśmy z sygnałem zamykania drzwi ze sterownika.

Obrazek

3. Następnie łapiemy masę i +

Odkręcamy osłonę która jest nad nogami kierowcy i widzimy tam coś takiego:

Obrazek

Kabelki żółty, żółto-czarny, czarny ze sterownika skręcamy razem, lutujemy i przykręcamy do kawałka blachy który znajdziemy pod kierownica w kokpicie, czyli łapiemy masę, natomiast kabelek czerwony to +12V i jego przykręcamy do środkowej śrubki tak jak na zdjęciu. Dobrze dla pewności miernikiem sprawdzić gdzie mamy stałe 12V. Zaznaczam że ja tak sobie zrobiłem, możecie wg uznania łapać prąd np. z zapalniczki.

4. Pozostało nam podłączyć kabelki ze sterownika pod kierunkowskazy, aby po zablokowaniu drzwi ładnie nam to zasygnalizowały.
Od sterownika wychodzą dwa brązowe kabelki, jeden to kierunek prawy a drugi to lewy.
Zdejmujemy osłonę która jest między kierownicą a zegarami i po lewej stronie mamy fioletowo-czarną kostkę. Wypinamy ją i do czarno-białego kabelka mocujemy jeden brązowy, a do czarno-zielonego drugi brązowy kabelek ze sterownika.

UWAGA: jeżeli od sterownia wychodzi jeden brązowy kabelek wtedy trzeba go podłączyć do jednego z wymienionych wyżej kabli z kostki następnie zrobić połączenie krótkim kabelkiem do drugiego kabla z kostki, ale z zastosowaniem diody prostowniczej, po to aby przy włączeniu kierunku prawego nie zaświeciły się oba na raz (dioda przepuszcza prąd tylko w jednym kierunku).

Obrazek


Pozostaje nam tylko zabezpieczyć kable: pomarańczowy ,pomarańczowo-czarny ze sterownika, gdyż one do niczego nie służą.

Można wykorzystać kable różowy jako wolny kanał np. do otwierania wlewu paliwa z pilota.

Składamy wszystko w całość i cieszymy się ze zdalnego sterowania :bajer:


Das Auto.
[url=http://g.imagehost.org/view/0306/06062009_004][img]http://g.imagehost.org/t/0306/06062009_004.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
kodix13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: wt paź 06, 2009 07:35
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: kodix13 » czw gru 17, 2009 14:04

a co z zamkiem w bagażniku?


Kodix

Awatar użytkownika
RUMBA
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 174
Rejestracja: pt sty 09, 2009 18:34
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

Post autor: RUMBA » śr gru 30, 2009 01:31

kodix13 pisze:a co z zamkiem w bagażniku?
...zamek bagażnika w ori zamku w MK4 jest zamykany i otwierany równocześnie z resztą siłowników. Co do kolorów przewodów to są one różne, może zależy to od liczby drzwi i wyposażenia w aucie, u mnie sterowanie zamkiem w drzwiach kierowcy to przewody żółto-niebieski i żółto zielony natomiast kolory przewodów do kierunkowskazów są takie same mimo tego, że ja podpinałem się do instalacji w słupku przy klamce otwarcia maski... Chciałem podpiąć tam także sterowanie zamkiem, jednak w tym miejscu nic nie działało i kable były już zupełnie inne niż w drzwiach (mowa tu o kolorach i ilości) ...po spaleniu dwóch bezpieczników odpuściłem i podpiąłem się tak jak kolega wyżej, w wiązkę drzwi :P
Ostatnio zmieniony śr gru 30, 2009 01:33 przez RUMBA, łącznie zmieniany 2 razy.



werall
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 21, 2009 00:13
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: werall » pt maja 21, 2010 00:06

prosze o pilna odp.

podepne sie pod temat i zapytam od wtyczki kable do zaznaczonych stykow jakiego koloru ida?

Obrazek

jak widac chce zastapic mikroswitch zwyklym wylacznikiem jak montowano w fiatach itp ;)



Awatar użytkownika
Andrew89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw mar 18, 2010 21:06
Lokalizacja: Opole

Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: Andrew89 » czw mar 31, 2011 17:38

a jak się dostać do kabli migaczy? tylko przez ściągniecie osłony kierownicy? nie da rady inaczej?



Awatar użytkownika
boneksl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: sob sty 26, 2008 18:18
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: boneksl » czw mar 31, 2011 21:32

Ja wyciągnąłem plastikową listwę w progu ,tam idzie wiązka na tył.



Awatar użytkownika
liptoon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 17:50
Lokalizacja: Bieruń

Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: liptoon » ndz cze 26, 2011 20:00

Witam
Kupiłem moduł 050 od Stiga, w komplecie był pilot z możliwością otwarcia bagażnika. W sterowniku jest II kanał (zielony) - czy jest możliwość wykorzystać go aby otwierał tylko klapę bagażnika bez drzwi ? Jeżeli tak, to gdzie to podłączyć?



barca1212
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 23:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: barca1212 » ndz lip 24, 2011 18:36

Witam. Zakupiłem sterownik zamka centralnego noxon t3 i mam problem z jego podlaczeniem. Prosze o podpowiedz ktore kolory kabli w vw golf 4 z 2002r tdi odpowiadaja za dzialanie zamka. Próbowalem tak jak wyzej ale niema u mnie koloru kabla czerwono zielonego.Bardzo dziekuje za pomoc, i prosze o nie usuwanie mojego postu.



Awatar użytkownika
Jeżu
VW Baron
VW Baron
Posty: 3396
Rejestracja: wt sie 05, 2008 14:35
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Auto: VW Golf mk1 cabrio 91
Silnik: 2H

Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: Jeżu » sob lis 19, 2011 12:55

witam dobry ten twoj poradnik jest..ja bede prbował bez rozbierania drzwi się wpiać w okolice raczki od maski...i pytanie da sie ten kanał 2 zrobić żeby otworzyć tylnią klape bez otwierania auta ? ...pod wlew te dobry pomysł :grin:


Był vw golf Mk2 1,3 GT
Był JazzBlue 1,6 SR mk4 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=437292" onclick="window.open(this.href);return false;
Był Passat 3BG Black Magic 1,9 TDi
Był vw Golf mk4 cabrio 1.8 GT
Był Audi A6 c5 1.9 Tdi AVG
Był a4 b6 cabrio 1.8T BFB
Jest vw tiguan 2.0 tdi 140 4 motion
Jest vw Golf mk1 cabrio 91
Był vw sirocco mk2 White scala 87 JH
Jest VW Scirocco mk2 1.600 GTI 1981
Jest new beetle 1.9 TDI 99

Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: michalqqr » ndz lis 20, 2011 18:03

Jeżu pisze:witam dobry ten twoj poradnik jest..ja bede prbował bez rozbierania drzwi się wpiać w okolice raczki od maski...
jeżeli masz coś więcej niż sam centralny (czyt. elekryke szyb) to nie znajdziesz tam tego sygnału ;) idzie on cyfrowo do modułu komfortu



Awatar użytkownika
Jeżu
VW Baron
VW Baron
Posty: 3396
Rejestracja: wt sie 05, 2008 14:35
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Auto: VW Golf mk1 cabrio 91
Silnik: 2H

Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: Jeżu » ndz lis 20, 2011 19:29

michalqqr, mam elektryczne szyby z domykanie z kluczyka,lusterka podgrzewne i elektryczne...czyli nie znajde..lepiej sie pod drzwi wpiać ??
a co z tym drugim kanałem interesuje mnie jak ory alarm miał w mk4/passat b5 ze sam bagażnik otworzyć w razie w jest to wykonalne ? ?


Był vw golf Mk2 1,3 GT
Był JazzBlue 1,6 SR mk4 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=437292" onclick="window.open(this.href);return false;
Był Passat 3BG Black Magic 1,9 TDi
Był vw Golf mk4 cabrio 1.8 GT
Był Audi A6 c5 1.9 Tdi AVG
Był a4 b6 cabrio 1.8T BFB
Jest vw tiguan 2.0 tdi 140 4 motion
Jest vw Golf mk1 cabrio 91
Był vw sirocco mk2 White scala 87 JH
Jest VW Scirocco mk2 1.600 GTI 1981
Jest new beetle 1.9 TDI 99

Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: michalqqr » ndz lis 20, 2011 20:33

Jeżu pisze:lepiej sie pod drzwi wpiać ??
nie tyle lepiej a jedyne wyjście :P
Jeżu pisze:a co z tym drugim kanałem interesuje mnie jak ory alarm miał w mk4/passat b5 ze sam bagażnik otworzyć w razie w jest to wykonalne ? ?
samo otwarcie jest wykonalne kwestia tego jak to będzie widział alarm?



slowikbos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 01, 2011 16:20

Re: Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: slowikbos » czw gru 01, 2011 16:39

Panowie...

Mam passata b5 99r .Wszystko wiem prócz tego
jak podłączyć otwieranie samej klapy bagażnika.
Nie mam alarmu. Mam taką samą centralę jak
autor wątku.

Pozdrawiam



qmalin21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: wt sty 06, 2009 22:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: qmalin21 » ndz gru 04, 2011 15:15

domykanie ok a otwieranie szyb za pomocą pilota tez bedzie tak samo jak kluczykiem mozna było?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości