Sposób na: Trzeszczenie Drzwi - Fotoporada [MK4]

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Vito1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 08:04
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Sposób na: Trzeszczenie Drzwi - Fotoporada [MK4]

Post autor: Vito1988 » czw paź 22, 2009 23:57

Witam, pewnie wielu z Was ma problemy z trzeszczeniem obicia drzwi tak jak ja.
Miałem chwilę wolnego czasu i postanowiłem się za to zabrać :food:

Najpierw demontujemy obicie w moim przypadku tylko od kierowcy (instrukcja zdejmowania obicia TU

1. potrzebne nam będą: nożyczki, wazelina techniczna, gąbka
2. gąbkę tniemy na prostokąciki
3. odpinamy spinki z obicia (jest ich łącznie 6 szt.) i owijamy środkowe wyżłobienie prostokątami z gąbki
4. nakładamy odrobinę wazeliny technicznej na mocowaniach spinek na obiciu
5. wpinamy przygotowane spinki owinięte gąbką na swoje miejsca
6. wycinamy kwadraciki
7. smarujemy całą spinkę wazeliną
8. mocujemy kwadraciki na spinkach

Obrazek

Obrazek

Składamy wszystko razem na drzwiach i cieszymy się ciszą w trakcie jazdy :smoke:
Satysfakcja gwarantowana :bajer:


Das Auto.
[url=http://g.imagehost.org/view/0306/06062009_004][img]http://g.imagehost.org/t/0306/06062009_004.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » pn sty 25, 2010 00:20

Vito1988 pisze:Witam, pewnie wielu z Was ma problemy z trzeszczeniem obicia drzwi tak jak ja.
To jest standard w MK4. U mnie nic nie trzeszczało w momencie jak go sprowadziłem z Niemiec. Po zrobieniu kilku tysięcy po Wrocławiu to się przeraziłem w ilu miejscach zaczęły mi trzeszczeć różne elementy tapicerki - VW ma jakościowo kiepskie plastiki i inne elementy wykończenia wnętrza. Ja u siebie już w wielu miejscach podkładałem różne gumeczki itp by mi jakiś plastik nie trzeszczał na dziurach. Kumpel miał wcześniej Audi a teraz ma VW MK4 i także potwierdza że w audi mu nic nie latało i nie trzeszczało w środku a w MK4 to wszystko. Inny mój kumpel ma Passata B6 2006r i także zauważyłem u niego trzeszczenie tapicerki a szczególnie zimą...


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

paco1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt maja 12, 2009 22:08
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Post autor: paco1988 » pn sty 25, 2010 22:05

Spoko porada. Napewno zastosuje gdy bede smianial boczki w swoim MKIV :) a mama takie pytanie wiesz ile moze i jakich spinek bede potrzeboal do 4 boczkow w 3 drzwiowym golfie ????



Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » wt sty 26, 2010 21:09

paco1988 pisze:a mama takie pytanie wiesz ile moze i jakich spinek bede potrzeboal do 4 boczkow w 3 drzwiowym golfie ????
jest ich po 6 sztuk na drzwi czyli w przypadku Trzydrzwiowego MK4 potrzebujesz 12 szt - reszta to wkręty

[ Dodano: 26 Sty 2010 20:19 ]
paco1988 pisze:4 boczkow w 3 drzwiowym golfie ????
Od kiedy MK4 trzy drzwiowy ma cztery boczki - chyba że chcesz jeszcze przy tylnej kanapie kombinować z tyłu to tak (jeśli Ci o nie chodzi). To już ci nie pomogę bo nigdy nie rozbierałem i nie mam pojęcia ale z przodu to na pewno to wygląda tak jak opisałem wyżej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wt sty 26, 2010 21:15 przez robertsobol1983, łącznie zmieniany 2 razy.


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

paco1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt maja 12, 2009 22:08
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Post autor: paco1988 » śr sty 27, 2010 14:43

he :) tak dokladnie o te z tylu mi chodzilo :) to nic jakos sie z nimi sam uporam ale wielkie dzieki za podpowiedz co do tych przednich. Pozdrawiam.

[ Dodano: 04 Lut 2010 11:55 ]
He i po zabiegu :) z tylu sa 4 kołeczki, zadnych srobek, jak by ktos sie bawil to polecam wyjecie calej kanapy co znacznie ulatwia montaz i demotaz boczkow :) a efekt ktory opisal kolega jest w 101% prawdziwy :) jak wczeniej wszystko trzeszczalo az krew mnie zalewala a teraz ja kreka odjol :) dziekuje jeszcze raz i pzodrawiam



Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » ndz lut 28, 2010 14:35

Mam zamiar się zabrać za totalną rozbiórkę (demolkę :hmm: ) całego kokpitu kierowcy. Będzie to nie lada wyzwanie bo tam to dopiero jest cała masa spinek, zatrzasków, kabelków z kostkami i wiele innych dupereli.Rozbiórka boczków drzwi to przedszkole w porównaniu do przedniego kokpitu :food: Muszę się w końcu do tego zabrać (tylko jeszcze nie wiem jak i kiedy bo na razie to czasu brak), bo krew mnie zalewa jeśli chodzi o latanie i trzeszczenie rożnych elementów - po prostu już sił nie mam. Dziś to ze złości zacząłem napierdzielać z pięści w kokpit bo coś mi tam wewnątrz trzeszczy i nie mogę tego zlokalizować i się pozbyć. Mam w sumie instrukcje jak rozebrać parę dupereli ale nie mam jak ściągnąć cały kokpit kierowcy z przodu łącznie z zegarami. Na zdjęciu widać do czego mam instrukcje demontażu. ma ktoś możne obszerniejszą taką gdzie w zasadzie rozbebeszamy cały przedni kokpit???
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony ndz lut 28, 2010 17:00 przez robertsobol1983, łącznie zmieniany 2 razy.


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

Awatar użytkownika
Arkadiush
Forum Master
Forum Master
Posty: 1672
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 16:39
Lokalizacja: Hamburg/Szczecin
Kontakt:

Post autor: Arkadiush » ndz lut 28, 2010 22:40

robertsobol1983 pisze:Mam zamiar się zabrać za totalną rozbiórkę (demolkę :hmm: ) całego kokpitu kierowcy. Będzie to nie lada wyzwanie bo tam to dopiero jest cała masa spinek, zatrzasków, kabelków z kostkami i wiele innych dupereli.Rozbiórka boczków drzwi to przedszkole w porównaniu do przedniego kokpitu :food: Muszę się w końcu do tego zabrać (tylko jeszcze nie wiem jak i kiedy bo na razie to czasu brak), bo krew mnie zalewa jeśli chodzi o latanie i trzeszczenie rożnych elementów - po prostu już sił nie mam. Dziś to ze złości zacząłem napierdzielać z pięści w kokpit bo coś mi tam wewnątrz trzeszczy i nie mogę tego zlokalizować i się pozbyć. Mam w sumie instrukcje jak rozebrać parę dupereli ale nie mam jak ściągnąć cały kokpit kierowcy z przodu łącznie z zegarami. Na zdjęciu widać do czego mam instrukcje demontażu. ma ktoś możne obszerniejszą taką gdzie w zasadzie rozbebeszamy cały przedni kokpit???

U mnie to samo, masakra jest, auto kupiłem w Hamburgu prawie 2 lata temu, wszystko było dobrze, od pół roku wszystko trzeszczy kokpit, boczki, i coś z tyłu:/ Wszystko przez te nasze drogi... Widziałem kiedyś taką instrukcje na jakimś niemieckim forum, szukam od tygodnia i nie ma, a była zrobiona cała fotorelacja tylko w języku Niemieckim.


MERCEDES BENZ SL 500 R129 V8
Obrazek
viewtopic.php?f=89&t=190930&start=0
[I][I][I][I][I][I][][][][] - 60% UKOŃCZONE MK4

patyk_86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 06, 2010 21:08
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: patyk_86 » sob mar 06, 2010 21:19

Witam,

udało się Wam rozwiązać problem? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » ndz mar 07, 2010 00:40

Jak dojdziecie co to trzeszczy w desce mniej więcej na środku to napiszcie.Bo i mnie trafia jasny gwint.Jak przywiozłem było wszystko ok a po pół roku zaczyna co raz więcej rzeczy trzeszczeć.Normalnie gorzej niż w moim mk3 na glebie :grrr:

Aaa u mnie trzeszczy przy obrotach ok 2200-2600 :grrr:



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » śr mar 17, 2010 10:42

robertsobol1983 pisze:ma ktoś możne obszerniejszą taką gdzie w zasadzie rozbebeszamy cały przedni kokpit???
Trochę późnawo, ale może się przyda takie coś:
Obrazek


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » sob mar 27, 2010 22:26

Kamel, No właśnie o to chodziło. Ale mam pytanie? Bo trzeba odpinać kostkę od zegarów i je wyciagnąć dlatego obawiam się czy nie wyjdzie coś takiego: 17978 - engine start blocked by immobilizer P1570 - 35-10 intermittent -
17978 - Engine Start Blo i blocked by Immobilizer. Wydaje mi się że kiedys kumplowi mojemu to się zdarzyło po zmianie zegarów - i czy po samym wypięciu zegarów nie moze to powstać a jak tak to jak sie przeprowadza procedurę odblokowywania Immo.


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » ndz mar 28, 2010 12:44

robertsobol1983 pisze:Kamel, No właśnie o to chodziło. Ale mam pytanie? Bo trzeba odpinać kostkę od zegarów i je wyciagnąć dlatego obawiam się czy nie wyjdzie coś takiego: 17978 - engine start blocked by immobilizer P1570 - 35-10 intermittent -
17978 - Engine Start Blo i blocked by Immobilizer. Wydaje mi się że kiedys kumplowi mojemu to się zdarzyło po zmianie zegarów - i czy po samym wypięciu zegarów nie moze to powstać a jak tak to jak sie przeprowadza procedurę odblokowywania Immo.
Ja odpinałem zegary bo naprawiałem podświetlenie tarcz nie odpinałem akumulatora oczywiście nie było kluczyka w stacyjce i żaden błąd nie wyskoczył.



Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » ndz kwie 25, 2010 10:58

No ja się w końcu zabrałem za rozbiórkę. Nie będę opisywał co i jak rozebrać i nie robiłem zdjęć do każdej dupereli bo to za dużo roboty a ja nie miałem czasu na to... Podam tylko kilka wskazówek i moich uwag.

Po całkowitym zdemontowaniu całej tapicerki zauważyłem tylko jedno co jest tandetnie zrobione i nie trzymało na zatrzaskach i telepało się szczególnie podczas jazdy po kostce i doprowadzało mnie do białej gorączki - reszta wygląda na solidnie wykonaną robotę. Otóż latała środkowa przedłużka nawiewu (nie wiem jak to inaczej nazwać) nasuwana i łącząca kanały ogrzewania ze środkowymi nawiewami tapicerki,co widać na zdjęciach.Wytopiłem w niej kilka dziurek i dosłownie przyszyłem cienkim drucikiem bo zatrzaski jej nie ma możliwości by trzymały dobrze nawet gdybym kupił nową (tandetnie to zrobione) a klejenie to także byłoby ciężkie bo ranty nie przylegały do siebie dobrze więc najlepiej złapać ją na jakieś zszywki czy drut w kilku miejscach i tyle (producenci VW założyli że gdy się tapicerkę zewnętrzną zamontuje to ona bedzie dociskać tą plastkiową przedłużkę ale tak nie jest bo sie telepie) To jeśli chodzi o telepanie się czegoś w srodku co nie szło zlokalizować.

Uwaga gdy będziecie demontować tapicerkę to zdemontujcie przed nią kierownicę bo nie da rady jej wyciągnąć gdy jest ona założona - chyba ze chcecie połamać manetki przy kierownicy.

Jesli chodzi o trzeszczenie to w zasadzie trzeszczą plastiki środkowej konsoli tam gdzie jest radio i regulacja nawiewów - oraz ocierające się o nią przedłużenie środkowej konsoli te w której znajdują sie(zapalniczka, popiołka gałka biegów) - ona trze o środkową konsole i trzeszczy. Trzeszczy również prawy schowek pasażera.Trzeba to zrobić po swojemu najlepiej. Popodkładać jakieś gąbki czy filcowe podkładki tak by po złożeniu nie były one widoczne.Boczki drzwi zrobiłem jak autor tego postu. Mam zamiar jeszcze rozebrać tylne przy kanapie i jeszcze raz rozebrać prawy schowek bo coś tam znowu delikatnie trzeszczy czasami wrrrrr. Trzeba także koniecznie odpiąć minus od akumulatora bo bedzie trzeba trochę rzeczy po odpinać, miedzy innymi poduszkę powietrzną z kierownicą więc by czasami nam coś nie zaiskrzyło i nie narobiło bidy to lepiej to zrobić - ja po złożeniu wszystkiego do kupy i podłączeniu minusa z powrotem zrobiłem pełen skan vagiem i żaden błąd sie nie pojawił i na desce również - auto normalnie odpaliło i hula .

Poniżej zdjęcia co tam latało w środku.Jakby ktoś potrzebował porady co i jak zdemontować to pisać bo już mam zaświadczonko...pozdrawiam i życzę miłej demolki auta...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 25, 2010 11:02 przez robertsobol1983, łącznie zmieniany 1 raz.


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

Awatar użytkownika
e_bober
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob paź 16, 2010 15:46
Lokalizacja: VWodzisław Śląski

Sposób na: Trzeszczenie Drzwi - Fotoporada [MK4]

Post autor: e_bober » pt gru 03, 2010 16:04

Mojego miałem rozebranego DOSŁOWNIE do ostatniej śrubeczki, więc jak coś to pisać, jak bd pamiętał to pomoge.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości