Termometr w desce rozdzielczej MKII

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Termometr w desce rozdzielczej MKII

Post autor: TheBiSHoP » pt sty 20, 2006 01:33

Skoro kolega dał opis termometru do MKIII to ja dam swój opis do MKII =]]


Co nam będzie potrzebne:

- Termometr z czujką zewnętrzną i podświetleniem z gniazda zapalniczki. (Ja kupiłem na allegro za 30 zeta)

- przewód dwu żyłowy do przedłużenia przewodu czujki

- szpachla

- poxipol

- czarna farba (matowa)

- konektorki męskie i żeńskie po 3 szt każdy



Zakupiony termometr musimy trochę dostosować do naszych potrzeb:



W miejsce bateryjki wlutowujemy przewody około 20 cm.

Obcinamy przewód do czujki i od podświetlenia termometru też w odległości około 20 cm od termometru

Następnie

- Wymontowujemy konsolę środkową.

- Przyklejamy czujkę temperatury wewnątrz zderzaka i przeciągamy przewód przez komorę silnika w miejsce konsoli środkowej najlepiej aby starczał tak daleko jak starczają przewody od zapalniczki.

- Przewód zakańczamy konektorkami żeńskimi

- Do przewodu podświetlenia gniazda zapalniczki dołączamy przewód również zakończony konektorkiem żeńskim


W konsoli środkowej w półce nad popielniczką robimy otwór.

Następnie przeciągamy przez niego przewody z termometru a termometr wklejamy w półkę poxipolem

Czekamy aż klej wyschnie i szpary pomiędzy półką a obudową termometru wypełniamy szpachlą

Szlifujemy szpachlę i malujemy całość na czarno

Na końcu przewodów od baterii przylutowujemy baterie. Możemy przylutować oprawkę do bateri odpowiadającej napięciu bateri orginalnej

Następnie

Przewód masowy od podświetlenia łączymy w masą zapalniczki a do +12V i przewodów od czujki przyczepiamy konektorki męskie

Pozostaje nam tylko wszystko skręcić w samochodzie łączymy konektorki +12V podświetlenia do przewodu który przyczepiliśmy to przewodu podświetlenia zapalniczki i przewody od czujek

Po skręceniu wszystkiego termometr będzie podświetlał się razem z resztą tablicy rozdzielczej


Ja u siebie schrzaniłem trochę sprawę z dokładnym oszlifowaniem i potem malowaniem (błyszcząca farba) tak więc mam jeszcze do poprawy ale może wam się uda za pierwszym razem=]]]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości