Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: ciachotdi » sob kwie 26, 2014 18:29

mam pytanie wszystko zrobiłem jak kolega, gentlemann nawet podłączenie tak samo i krancówka taka sama a światełko raz świec drugi raz nie. Krańcówka działa poprawnie - co jeszcze pozostało do sprawdzenia.


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

Awatar użytkownika
KoMaR245
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: wt kwie 14, 2009 17:26
Lokalizacja: Brzesko

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: KoMaR245 » pt maja 02, 2014 15:18

Po podłączeniu mikro światełko działa, na zegarach też pojawia się informacja o otwartej klapie. Natomiast jest problem przy zamykaniu, nie mruga kierunkami, alarm się uzbraja.Odłączając zegary wszystko wraca do normy. Macie jakieś pomysły co może być nie tak ?



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: KoJ@K » ndz maja 04, 2014 00:02

Moze Sprawdz pozostale drzwi. :chytry:


Obrazek

sokol27je
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 18:50

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: sokol27je » czw wrz 18, 2014 15:45

Witam, jakby co jest mozliwosc naprawienia mikrostyku w zamku by było swiatło w bagazniku, oczywiscie powodem tego jest sad i rdza trzeba rozebrać i oczyscić.Najpierw trochę wyciełem blachy :bigok: a potem mamy niezły dostep do mikrostyku który jest na "preciku" wszystko wyjełem wyczycsciłem i złozyłem(z tym jest mały problem wcelowac precik na swoje miejsce, dla cierpliwych)Obrazek



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: piotrb79 » śr paź 15, 2014 18:02

Mam pytanie czy mogę wykorzystać taki mikrostyk http://allegro.pl/mikroprzelacznik-mikr ... 18530.html, czy jednak musi być taki bez rolki bo w sklepie takich jak podał autor postu nie mają, a z kolei na allegro widzę że są różne wielkości i który wtedy wybrać z jaką długością blaszki?


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: bjoern » czw paź 16, 2014 16:09

z rolką nie wejdzie ale możesz ją uciąć


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

Awatar użytkownika
nick1000000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr paź 26, 2011 16:06
Lokalizacja: Starachowice

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: nick1000000 » wt paź 21, 2014 00:08

Rozebrałem klape, wydłubałem zamek, zaaplikowalem chęmię :los2: (polałem rozpuszczalnikiem, zamoczylem w denaturacie, wysuszyłem i obficie wd-40 opryskałem) 3mc działa jak nowy, a nie działał wcale :D


– Jak pan sądzi, czy skutek może wyprzedzać przyczynę?
– Może – odparł Einstein – na przykład taczki popychane są przez człowieka.

Albert Einstein

Kubek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn sty 12, 2015 20:51

Re: Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażn

Post autor: Kubek1 » śr mar 02, 2016 21:15

Mam taki problem, przepraszam za odkop, ale myślę z komuś może się to przydać :)
Założyłem mikrostyk na plastiku od zamka, z tego powodu, że niedzialala mi żarówka w bagażniku, centralny nie zamykał bagażnika i po trzecie gdy bagażnik nie był zamknięty qlbo był niedomkniety nie pokazywalo kontrolki niezamknietychbdrzwi.
Po założeniu mikrostyku wszystko dziala-centralny i żarówka w bagażniku jak powinny, ale kontrolka świeci wtedy gdy klapa jest zamknięta, gdy ja otworze-nie świeci... Jakbym coś odwrotnie połączył, ale co? Były 3 przewody i mikrostyk na 3 złącza więc nie wiem co mogłem pomylić :/ ma ktoś jakiś pomysł, sugestie?
Dodam że zanim zaczął działać centralny (kilka razy coś poprawialem zanim zaczął działać normalnie) kontrolka działa w sposób poprawny



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: Qto » czw mar 03, 2016 17:34

Kubek1, a sprawdzałeś jak działają te styki? pewnie dwa są zwarte w pozycji otwartej np 2 i 3...a w pozycji zamkniętej 1 i 2... to że są trzy styki nie znaczy że mikro działa tak samo jak ten fabryczny.



Kubek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn sty 12, 2015 20:51

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: Kubek1 » czw mar 03, 2016 20:12

Eee, może tak być, jestem baardzo słaby z elektryki, wybacz moje błędy :D



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: Qto » czw mar 03, 2016 20:45

wiesz co trzeba zrobić?
Miernik w łapki i patrzysz który styk jest cały czas zwarty z którymś z pozostałych - raz w pozycji otwartej, raz w zamkniętej. Na ten styk dajesz masę - kabelek brązowy. Pozostałe dwa kabelki łączysz i dajesz do styku który zwiera z masą (stykiem opisanym wyżej) w pozycji otwartej.



driwer88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 14, 2013 21:23
Lokalizacja: Wołów k. Wrocławia

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: driwer88 » pt mar 04, 2016 21:52

Ja dzisiaj skończyłem właśnie wymianę mikro w zamku klapy i nie odciąłem originalnej wtyczki na wypadek jakbym kiedyś wymieniał cały nowy zamek zrobiłem prowizoryczną wtyczkę wziąłem 3 kable miedziane druty nie linkę zeszlifowalem je tak że pasowały do originalnej wtyczki później skleiłem je razem klejem na gorąco na drugą stronę dałem kostkę elektryczną którą podłączyłem do mikro w zamku a zeszlifowane druty wcisnelem do oryginalnej wtyczki całość zabezpieczyłem taśmą izolacyjna i wszystko działa jak trzeba



Kubek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn sty 12, 2015 20:51

Re: Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażn

Post autor: Kubek1 » wt mar 08, 2016 22:10

Sprawdziłem kiedy ten styk zwiera, i podłączyłem masę do styku C, a dwa pozostałe kable do ostatniego chyba NC(środkowy pozostał wolny) i w ten sposób, centralny otwiera i zamyka bagażnik, kontrolka świeci się po otwarciu klapy, światełko w bagażniku także :) więc wszystko jest jak powinno :)



MarynarzX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 31, 2016 19:13

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: MarynarzX » śr kwie 27, 2016 19:04

Witam, a czy ktoś mogłby wrzcić schemat, albo fotkę jak wygląda podłączana wtyczka do tego mikrostyku, ponieważ u mnie wyleciały kable z wtyczki a mikrostyk działa, tylko teraz nie wiem który kabel gdzie podłączyć



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości