Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: Tygrysq » pn maja 30, 2016 22:19

Numer oryginalnej krańcówki jaka była montowana w golfie 4 polo 6n i 6n2 i pewnie jeszcze wielu innych 6x0 947 569 ;)



esiek05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 10:40

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: esiek05 » pn lip 18, 2016 19:08

Podpinam się pod temat wklejać foty ,ten sam problem :elegant:



esiek05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 10:40

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: esiek05 » wt lip 19, 2016 12:22

Mikrostyk zamówiony http://allegro.pl/show_item.php?item=53 ... d00be2ff62" onclick="window.open(this.href);return false; nie lubię precyzyjnej roboty ,ale nie ma wyjścia.



driwer88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 14, 2013 21:23
Lokalizacja: Wołów k. Wrocławia

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: driwer88 » ndz sie 07, 2016 20:57

Oryginalna krańcówka w necie niemal ze nie osiągalna w sklepach tez się nie spotkałem jedynie to serwis VW ale tam krzyczą 70 zł sztuka.



vip250
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 31, 2015 07:52
Lokalizacja: Łódź

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: vip250 » pn sie 29, 2016 21:08

Wymieniłem mikrostyk bo oczywiście nie miałem światła w bagażniku w golfie iv kombi. Światło działa ale jest problem że po właczeniu zapłonu przy zamkniętej klapie świeci mi się kontrolka że klapa jest otwarta-chociaż jest fizycznie zamknięta i światełko wtedy w bagażniku nie świeci. Zaś jeżeli przesunę osłonę od lusterka w osłonie przeciwsłonecznej to nie zapala mi się ta mała lampka na podsufitce tylko jest sygnał i wyświetla mi że klapa jest otwarta i symbol klapy świeci się bardzo jasno. Zaś jeżeli nie ruszam tą osłoną lusterka to symbol klapy na liczniku pali się ciemniej, tzn żarzy się. Ktoś miał taki przypadek?
Brązowy kabel połączony z com, zaś dwa kolejne zwarte i podłączone do styku NC w mikrostyku.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: Qto » wt sie 30, 2016 10:46

vip250, oświetlenia na podsufitce ręcznie pewnie też nie da się włączyć? Problem w komforcie... poczytaj viewtopic.php?f=140&t=578143" onclick="window.open(this.href);return false;



vip250
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 31, 2015 07:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażn

Post autor: vip250 » wt sie 30, 2016 18:25

Oświetlenie w podsufitce przednie centralne da się włączyć przyciskiem, np żeby paliło się cały czas. Gorzej z podświetleniem pod osłoną przeciwsłoneczną.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: Qto » wt sie 30, 2016 18:49

to dziwne bo te lampki mają wspólne zasilanie :crazy:



vip250
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 31, 2015 07:52
Lokalizacja: Łódź

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: vip250 » wt sie 30, 2016 19:13

Hmm, to czyli coś tutaj jest popier bardziej.... Gdy otwieram przednie drzwi prawe lub lewe nie ma również potwierdzenia że są one otwarte(centralny zamek zamyka się po jakiś 30 sek), Jeżeli otwieram drzwi tylne prawe lub lewe to światło w podsufitce się świeci oraz centralny zamek jest otwarty ciągle czyli ma potwierdzenie otwarcia drzwi.



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażnika)

Post autor: joseph82 » sob sty 21, 2017 20:44

witam. Piszę nie w swoim imieniu a kuzyna. Pacjent Bora variant. Walnięty mikrostyk kalpy bagażnika. Objawy sam włączający się alarm, brak oświetlenia bagażnika, wariująca kontrolka na zegarach o otwartym-zamkniętym bagażniku. Po odpięciu zasilania do mikrostyka objawy minęły prócz oświetlenia bagażnika. Teraz pytanie. Czy ten mikrostyk z linku będzie odpowiedni. Z tego co się dowiedziałem to w klapie bagażnika mikrostyk jest przesuwany. http://allegro.pl/wlacznik-przelacznik- ... 17060.html" onclick="window.open(this.href);return false;


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

cezarg1410
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 16:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażn

Post autor: cezarg1410 » wt sty 24, 2017 23:48

Panowie i co ten mikrostyk z allegro daje? Można nim zastąpić stary? Bp gdzieś czytałem że starego się raczej nie da wyjac...



GrandCross
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 00:03
Lokalizacja: Radom

Re: Uszkodzony mikrostyk bagażnika (brak oświetlenia bagażn

Post autor: GrandCross » ndz mar 19, 2017 22:33

Witam

Pacjent: [VW Golf 4]
rocznik: [2000]
wersja nadwozia: [HB]

Z tego co udało mi się zdiagnozować uszkodzony mam mikrostyk w zamku klapy. Nie działa oświetlenie bagażnika. Po zwarciu, we wtyku, środkowego i jednego skrajnego kabla zapala się oświetlenie ( wiec kable całe) Przy drugiej parze zero reakcji. W gnieździe mikrostyku po pomiarach multimetrem między skrajnymi pinami występuje zwarcie, bądź nie w zależności od ustawienia potencjometru. Pomiary miedzy środkowym pinem, a skrajnymi wykazuje przerwę. Mikrostyk do wymiany.

Za co poza oświetleniem odpowiedzialny jest ten mikrostyk ?? Klapa otwarta/zamknięta ?? W moim wypadku nic na tablicy się nie wyświetla. Istnieje możliwość kupienia oryginalnego bądź zamiennika ?? Czy zostaje rzeźbiarstwo ??

W samochodzie posiadam zamek centralny, który z pilota raz działa raz nie. ( z kluczyka jest ok) W tym wypadku również obstawiam mikrostyki. ( Nie działa buzer i oświetlenie reaguje tylko po otwarciu tylnych drzwi ) Mam natomiast pytanie odnośnie klapy. W klapie posiadam w/w uszkodzony mikrostyk zamka i niereagujący siłownik na próby zamknięcia samochodu z drzwi kierowcy. ( pozostałe drzwi zamykają się ) Pomiar napięcia na wtyku siłownika podczas zamykania samochodu z kluczyka wynosi 0 V.
Moje pytanie brzmi czy w klapie bagażnika również znajduje się zamek centralny?? Dodam, że do wkładki kluczyka nie mam doprowadzonych żądnych kabli.

Jeśli wychodzi na to, że bez wkładki z kablem czyli pewnie mikrostykami nie mam centralnego to czy jest możliwość jego założenia ??


Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości