Wymiana żarówki oświetlenia nawiewu

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Davilo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 11, 2010 14:02

Wymiana żarówki oświetlenia nawiewu

Post autor: Davilo » śr wrz 22, 2010 16:21

Witam, dzisiaj właśnie musiałem wymienić żaróweczkę oświetlenia nawiewu w Moim Golfiku :) szukałem trochę w necie i niby opisy są, ale wiadomo, od przybytku głowa nie boli...

Żaróweczka znajduję się pod pokrętłem środkowym (regulacja siły nawiewu).
Obrazek

Aby wyciągnąć pokrętło należy złapać kombinerkami uchwyt i powoli ciągnąć... Nie potrzeba używać dużej siły... pokrętło wyjdzie samo. Radzę użyć jakiejś cienkiej gumy, lub szmatki, aby nie uszkodzić plastiku pokrętła :)
Po wszystkim wygląda to tak:
Obrazek

Obrazek

Aby wyciągnąć żarówkę, trzeba użyć pincety ;p miejsca jest tam bowiem bardzo mało. i tutaj niestety trzeba użyć jakiejś cienkiej gumy bo przyczepność samego narzędzia jest zbyt mała... żarówka zwyczajnie się wyślizguje. ja rozwiązałem to tak:
Obrazek

Łapiemy tak skonstruowanymi szczypcami żaróweczkę i jednym konkretnym szarpnięciem żaróweczkę wyciągamy... i tu znów siła nie jest konieczna... trzeba to zrobić wręcz z wyczuciem żeby nie ukruszyć żarówki.

Obrazek

Analogicznie jak z wyciąganiem tak samo należy włożyć nową żaróweczkę, ja złapałem ją najpierw pincetą z gumką i dopiero wcisnąłem w złącze. spłaszczenie żarówki powinno być ustawione pionowo :)
Obrazek

pokrętło wystarczy wcisnąć w swoje miejsce wchodzi bardzo delikatnie :)
Obrazek


Pozdrawiam i powodzenia ;p


Uploaded with ImageShack.us



PawełB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw paź 07, 2010 08:31

Wymiana żarówki oświetlenia nawiewu

Post autor: PawełB » sob paź 30, 2010 21:10

no fajnie ale u mnie akurat tylko ta żarówka działa pozostałe pokrętła nie świecą i co teraz tak samo? u mnie ten plastik w którym są 3 otwory się zdejmuj. i co dalej?



yakubn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 04, 2010 11:32

Wymiana żarówki oświetlenia nawiewu

Post autor: yakubn » pn lis 08, 2010 03:07

po ściągnięciu mojej siwej strzały z reichu brak podświetlenia zauważyłem najszybciej,o razu znalazłem porade, ale jakoś nie mogłem się zabrać za wymianę;) w każdym razie takie ostrzeżenie: przy wymianie żaróweczki przestał działać nawiew. normalnie to by nie przeszkadzało, ale była ostra zima, a auto czesto stało na dworze( dojazdy do szkoły, pracy itp.), co skutkowało rozmrażaniem szyby zapalniczką. aby następni "wykonawcy" tej porady od razu podpowiem jak to naprawić. należy wyciągnąć wszystkie pokrętła od nawiewu, podważyć od boku maskownice(ten plastik otaczający pokrętła),wyjąć czerwony plastik, wyciągnąć środkowe koło(potencjometr nawiewu). na tylnej części koła znajduje się wyżłobienie na blaszany "ząbek" zwierający styki. w moim wypadku ten ząbek wypadł i nie zwierało. należy go wcisnąć w żłobienie, dopasować na swoje miejsce, i zmontować całość w odwrotnej kolejności.

Wiem że to banalna sprawa, ale tydzień zajęło mi, laikowi, rozgryzienie co jest nie tak. A ile nerwów mi zjadło to nawet nie wspomnę. no i jazda zimą z otwartym oknem, żeby szyby nie parowały - bezcenne ;) Gdyby jeszcze mi się zdarzyło to rozbierać to zrobię zdjęcia, na razie nie mam możliwości( ja na studiach, auto w domu).



mikew_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1185
Rejestracja: pn mar 16, 2009 18:26

Wymiana żarówki oświetlenia nawiewu

Post autor: mikew_86 » pt lis 19, 2010 09:55

Z tego co wiem jest to żarówka 1,2W. Jak powiesz że do podświetlenia pokręteł nawiewu w Golfie to będą wiedzieć (zaokrąglona i płasko zakończona w miejscu styku).

Ja mam natomiast inne pytanie, bo też muszę ją wymienić u siebie. Czy żarówkę kupić barwy białej czy czerwonej ? tj. czy te oznaczenia na panelu zmieniają światło białe w czerwone tak jak lampy samochodowe tylne czy nie i trzeba kupić czerwoną żarówkę ?



matteusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 23, 2010 21:05
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Wymiana żarówki oświetlenia nawiewu

Post autor: matteusz » sob lis 20, 2010 21:05

Musisz kupić żarówkę barwy białej, a za zamianę koloru podświetlenia na czerwony odpowiada już panel pokręteł ogrzewania:)



rl1

Wymiana żarówki oświetlenia nawiewu

Post autor: rl1 » pn gru 20, 2010 12:37

Mam ten sam problemik...i myślałem że trzeba rozebrać cały ten kokpit a tu proszę tylko to cuś...a mam pytanie to pokrętło musi być ustawione na 0 jak jest na zdjęciu czy bez różnicy?



roccobuli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 05, 2010 12:55
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Wymiana żarówki oświetlenia nawiewu

Post autor: roccobuli » pn gru 20, 2010 23:08

Witam,zrobiłem tak jak na zdjeciach i od razu świeci super,dzięki za foto miły kolego pozdrawiam :pub:



rl1

Wymiana żarówki oświetlenia nawiewu

Post autor: rl1 » wt gru 21, 2010 01:23

Tak tylko mi raz świeci raz nie świeci czym to może być spowodowane?



rl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 22:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Wymiana żarówki oświetlenia nawiewu

Post autor: rl » pn lut 14, 2011 22:03

Dobra już sobie poradziłem. Cholernie ciężko jest wyciągnąc tą żarówkę pencetą więc zakupiłem sobie takie specjalne długie kombinerki. Koszt niewielki, a w chacie też się przydadzą. Pincetą to zapomnij o głodzie że ją się wyciagnie, a tymi kombinerkami na raz bez problemu. Jutro zapodam jak one wyglądają. Polecam też jak koledzy wyżej ten dynks ochranijacy (pokrętło) od nawiewu przy wyciąganiu kombinerkami zawinąc czymś żeby nie staśtac ja użyłem skarpety bo akurat miałem po ręką :los2:



rl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 22:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Wymiana żarówki oświetlenia nawiewu

Post autor: rl » czw lut 24, 2011 00:57

Proszę bardzo...tym narzędziem bez problemu wyciąga się wspomnianą żarówkę...tylko tak z czuciem w ręku nie jak kowal :los2:
Pozdrawiam i powodzenia jak ktoś by potrzebował pomocy PW pisać :helm: :panna:

Obrazek



seil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt mar 22, 2011 00:48

Wymiana żarówki oświetlenia nawiewu

Post autor: seil » wt sie 09, 2011 22:12

a u mnie za cholerę nie chce wyjść, już całe pokrętło porysowałem, kombinerkami przez szmatę, lekko mocno i pupa............:-(



rl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 22:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Wymiana żarówki oświetlenia nawiewu

Post autor: rl » czw sie 11, 2011 22:59

Spokojnie wychodzi tylko musisz mocno chwycic u nasady nie na samym koncu i wyjdzie. :los2:



ejaemil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 19, 2012 12:41

Wymiana żarówki oświetlenia nawiewu

Post autor: ejaemil » pn sty 23, 2012 15:29

Można tę żarówkę wymienić w sekundę a nie w pięć:D
Wystarczy ten plastik od dybla szóstki.
Popychamy ten plastik tak aby żarówka się w niego wcisnęła i pociągamy.
Sekunda roboty !!!!
Penseta i szczypce przy tym wymiękają.
Obrazek Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości