Wymiana kierownicy - porada

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: Wymiana kierownicy - porada

Post autor: riccardoa » śr sty 21, 2015 20:06

karacz pisze:Jak to jest w końcu z tymi poduchami do 3ramiennej? każda pasuje do każdej kierownicy?
Każda z takiej samej kierownicy.
Np: z tej http://allegro.pl/kierownica-z-poduszka ... 42510.html" onclick="window.open(this.href);return false; nie będzie pasowała do tej http://allegro.pl/kierownica-vw-bora-wy ... 96456.html" onclick="window.open(this.href);return false; ,ani żadna z nich nie będzie pasować do czteroramiennej i odwrotnie.



sokol27je
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 18:50

Wymiana kierownicy - porada

Post autor: sokol27je » czw kwie 09, 2015 16:05

zdejmowałem własnie poduszke w kierownicy trojramienej myslę ze przyda sie jeszcze pare zdjec, precik musi zejsc około 1cm w dół i chodzi dosc ciezko(wiec srubokret w miare sztywny):
z tyłu(widok po zdjeciu poduszki)
ObrazekObrazekObrazek

z bok

ObrazekObrazek

z przodu w ta strone wkłada sie srubokret wkładajac w otwór

ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

Wymiana kierownicy - porada

Post autor: Yoo! » pt sie 07, 2015 19:23

Nie no to jakies jaja są z tą kierownicą. Próbuje od trzech dni ściagnąć moją czteroramienna i za cholerę nie chce zejść. Jeszcze z tyłu są jakieś dziwnie ciasnę otwory :D
Wkładam śrubokręt, imbus 6, różne wkrętaki itp i nic.
Cały dzień męczyłem się, aby obszyć nową skórą kierownicę, a teraz nie mogę jej zamienić.
Jak próbuję na sucho ściągnąć poduszkę z nowej trójramiennej to schodzi bez niczego, 3s i po sprawie, nie wiem co jest grane, miał ktoś podobny problem



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14106
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Wymiana kierownicy - porada

Post autor: Michał_1977 » sob sie 08, 2015 04:49

Ja nie pomogę,ale przypomniało mi się ,jak kiedyś miałem odkręcić poduszkę w Polo Classic... :panna: Do lusterka męczyłem.Istny dramat :banghead:
Tak jakby nie można było na 2 imbusy 6 przykręcić...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

Wymiana kierownicy - porada

Post autor: Yoo! » wt sie 18, 2015 19:46

Dzisiaj podjąłem kolejna próbę, stare lusterko wstęczne i jazda, niestety skończylo się na porysaniu licznika i kolejnym niepowodzeniem. Już nie mam pomysłu. chyba wezmę powiększę dziury do rozmiarów mega, może to cos pomoże.



karacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt sie 22, 2014 09:44

Wymiana kierownicy - porada

Post autor: karacz » wt sie 18, 2015 20:39

Weź któregoś z kolegów, pewnie pójdzie mu od kopa ;)



Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

Re: Wymiana kierownicy - porada

Post autor: Yoo! » sob mar 26, 2016 17:49

Yoo! pisze:Dzisiaj podjąłem kolejna próbę, stare lusterko wstęczne i jazda, niestety skończylo się na porysaniu licznika i kolejnym niepowodzeniem. Już nie mam pomysłu. chyba wezmę powiększę dziury do rozmiarów mega, może to cos pomoże.
Po krótkim czasie podjąłem trzecią próbe, ale tym razem nie dałem za wygraną, w efekcie zostały wyciete większe otwory w starej kierownicy. Troszkę jej szkoda, ale wybrałem większe dobry :satan:
OLGRAN ja wybrałem inny sposób montażu drugiej wtyczki. Podłączyłem ją do tego wystającego "cypelka" :D

Obrazek

Tak wygląda stara kierownica
Obrazek
Obrazek

A tu juz nowa
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości