[bora]Montaż drl led ledów okrągłych fotoporada

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
zimnylech
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob sie 21, 2010 14:40
Lokalizacja: EL/D.

[bora]Montaż drl led ledów okrągłych fotoporada

Post autor: zimnylech » śr sie 10, 2011 18:43

Oto jak sensownie (w 10 punktach) według mnie zainstalowac lampy led w vw bora. na poczatku chcialem kupic tube bas reflex i rzezbic w kratce ale ...w tubie bedzie slaba wentylacja, trudno ustawic odpowiednie kąty i razem z kratka ledy beda ciezkie i balem sie ze wyskocza wiec wybralem montaz na stale. Zdjecia robione telefonem i ich jakosc jest niestety slaba. tak wiec :
KROK 1 :
kupujemy lampy ( ja zakupilem takie z dodatkowa ramka nakladana )
Obrazek

KROK 2 :
zdejmujemy zderzak [tu golf ale zasada ta sama ( http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=155975" onclick="window.open(this.href);return false;)] i kladziemy tak zeby nam bylo wygodnie, ja polozylem na 2 przednich fotelach ustawionych do siebie oparciami

KROK 3 :
musimy spiłować krawędz ( swykla szlifieka lub pilnikiem )
Obrazek

KROK 4 :
Ta krawedz jest prostopadla do bryly auta wiec według niej ustawiamy uchwyt lampy ( mala wiertarka robimy dziury, ja nie mialem malej wiertarki wiec zrobilem dziury goracym gwozdziem )
Obrazek


KROK 5 :
przykrecamy lampe
Obrazek

KROK 6
Odwracamy zderzak i ma to wygladac tak ( nie musze pisac ze to samo robimy z drugiej strony :hmm: )
Obrazek Obrazek

KROK 7 :
RZEZBA :food: ROBIMY MNIEJSZY OTWOR I CEGAMI POWOLI ZWIEKSZAMY DZIURE PRZYKLADAJAC CO TROCHE DO DZIURY ZDERZAKA. ja posiadalem 2 prawe kratki wiec jedna poszla na probe i jest do przerobienia ale juz mi sie nie chcialo. lewa wyszla lepjej
Obrazek Obrazek

KROK 8 :
kladziemy kable, ja pociagnolem po przewodzie spryskiwacza i spiolem opaskami a przekaznik wlozylem do pokrywy akumulatora
Obrazek

KROK 9 :
skladamy lampy ,zderzak i ma byc tak
Obrazek ObrazekObrazekObrazek

KROK 10
podlaczamy elektryke wlaczamy zaplon i swiatla sa zapalone ( nie zaplacimy mandatu ), wlaczamy swiatla mijania i ledy automatycznie sie wylącza.



:grin: dodam ze mam 2 lewe rece a jakos dalem rade wiec nic strasznego :bajer:


ROBIĘ TO CO LUBIĘ, LUBIĘ TO CO ROBIĘ
Obrazek
Obrazek

miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

[bora]Montaż drl led ledów okrągłych fotoporada

Post autor: miskieusz » pn maja 06, 2013 20:14

może ja dorzucę 3 fotki od siebie, bo zimnylech, ciągle ma nokię 3310...
Ogólnie jeśli chodzi o same lampy, to jest to: nssc model 510b. Trzeba uważać, bo ja dostałem inne uchwyty mocujące, z których nie jestem zbytnio zadowolony;) wydawały się za krótkie i lampy nie są w 100% tak ustawione jak bym chciał.
Tutaj mamy zdjęcia w trakcie montażu w zderzaku:
do zrobienia dziurek też używałem gorącego gwoździa;)
ObrazekObrazekObrazek
Do przycięcia kratek u mnie nie szły obcęgi więc poszedł brzeszczot ;)

zimnylech, zapomniał o przejściu z kabelkami do środka (są 3 kabelki, czarny do aku, czerwony do "+ po stacyjce" i żółty do + od pozycji). W gruncie rzeczy wszystkie trzy można sobie puścić do środka, wtedy będzie najbardziej profesjonalnie;)
tutaj fotki przejścia z komory silnika do środka:
ObrazekObrazek
Otworek jest zagumkowany, lekko za serwo od hebli. Od środka można wypchnąć korek.
Ja przedłużałem tylko jeden kabelek - czerwony. Czarny mam na aku, źółty jest wlutowany w 3 pin przy wtyczce (przy xenie, w zwykłej lampie może być inaczej).
Obrazek
tutaj schowałem "automat" podobnie jak kolega z resztą;)
A tutaj efekt końcowy:
Obrazek
:okej:



aura1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob maja 23, 2009 14:25
Lokalizacja: Elbląg

[bora]Montaż drl led ledów okrągłych fotoporada

Post autor: aura1 » wt maja 07, 2013 21:49

Kwestia mocowania lamp zależy od ich kształtu, ja mam podłużne więc mocowanie jest trochę inne. Podłączenie elektryczne mam na zasadzie że ledy zapalają się po uruchomieniu silnika i w momencie kiedy alternator zacznie ładować.

U mnie ledy są podłużne więc mocowanie jest trochę inne. Podłączenie elektryczne mam na zasadzie że ledy zapalają się po uruchomieniu silnika i w momencie kiedy alternator zacznie ładować.

Shmatan edit: Nie doublepostuj



VWOBER
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn sty 12, 2009 23:26
Kontakt:

[bora]Montaż drl led ledów okrągłych fotoporada

Post autor: VWOBER » wt cze 04, 2013 18:51

To ja dodam tez cos od siebie w tym temacie kabel swiatel postojowych (+ od pozycji) wpinamy w 10 PIn wiazki do lewej lampy (zwykle lampy)
Obrazek
Tak jak kolega miskieusz juz napisal czarny kabel podpinamy pod "-" w AKU, przedłużamy kabel czerwony
Obrazek
Przeprowadzamy przedlużany kabel do kabiny tutaj, gumowa zaslepke wciskamy do srodka auta robimy dziurke przeprowadzamy kabelek i wkladamy spowrotem na swoje miejsce od strony komory silnika
Obrazek
Przedlużany kabelek czerwony "+" po stacyjce podłaczylem tutaj tak jak to zrobil kolega guziolek pod przekaznikiem 53/75X
Obrazek
Calosc reszty wiazki z jednostka sterujaca chowamy tak jak inni uzytkownicy pod oslona AKU, estetycznie pod maska nie widac zadnych kabli :bigok:


viewtopic.php?f=89&t=437896
KUPIE PRZEDNI LEWY BŁOTNIK BEZ RUDEJ LB5N

Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

[bora]Montaż drl led ledów okrągłych fotoporada

Post autor: steniu4 » pt cze 14, 2013 08:55

Ja nie mam nic do LEDów. Każdego indywidualna sprawa...
Ale Panowie robicie poradę używając gorących gwoździ zamiast wiertła, szczypcami wyłamujecie żeberka w kratkach...
zdjęcia jak najbardziej spoko, mogą być robione nawet nokią 3210 jak ktoś umie. Chodzi o "szkic sytuacji" więc wystarczy w zupełności, ale jak to wygląda dla tych co to oglądają i jak wypadamy przed innymi ludźmi??
Potem wszystkich wrzucają do jednego wora i nie ma się co dziwić... bmw, hondy i golfy mają swoją łatkę jak każdy wie i zamiast to potępiać to jeszcze pomagacie potwierdzać opinię choćby o druciarstwie...
Pomysł fajny i nie mam nic do tego ale trzeba być estetą i dbać też o bezpieczeństwo robiąc poradę...
Przewody w pojedynczej izolacji u każdego z was lecą luzem po całości... Gratulacje!!

VWOBER, pochwała za bezpiecznik i końcówki przewodów, ale minus za szybko złączkę... Może nieświadomie jej użyłeś, bo tak wydaje się dobrze i prosto... Nie stosujcie takich rzeczy w autach. Szczególnie poza kabiną gdzie mamy działanie wilgoci. Mniejsze czy większe to już nieważne. Szybkozłączki w aucie to zło
zimnylech, robi dziury gwoździem i niepotrzebnie się tym chwali przed całym światem. Cel osiągnięty i wystarczy. Co to kogo czym dłubiesz.
A "kratki poprawić mi się nie chciało"... Czytam i ryczeć się chce :rozpacz:
miskieusz, ma bekę z aparatu kolegi, bierze swój super fajny GT-I9100 (no bo jest fajny) a dziury robi gwoździem :banghead: i jeszcze się z tego cieszy :rozpacz:
Ja was chłopaki lubię jak czytam wasze posty czasem, ale tu poszło fatalnie...
moderator co Ty na to?? :wazniak:


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

pitekt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:11
Lokalizacja: koło wlkp

[bora]Montaż drl led ledów okrągłych fotoporada

Post autor: pitekt » pn cze 24, 2013 21:29

witam koledzy odnosnie temetu. pomysł fajny tez chce takie sobie zamontowac w moim mk4 ale szukam kratek z otworami na halogeny jak to było montowane w niektorych wersjach zeby nie wycinac kratki tylko w to własnie miejsce zamontowac ledy pomoze ktos?



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

[bora]Montaż drl led ledów okrągłych fotoporada

Post autor: miskieusz » wt lip 30, 2013 17:37

steniu4, kurczę kolego wydaje mi się, że trochę się niepotrzebnie spinasz :) GT-i9100 ma już ze 3 lata i chodziło bardziej o wyraźniejsze zdjęcia, więc uwagę odnośnie lansu na stary telefon uważam za nietrafioną. Co do gwoździa, pewnie lepiej było zrobić wiertełkiem, ale na podorędziu takiego małego nie posiadałem, więc musiałem sobie radzić. Co do kratek i obcęg - masz lepszy pomysł? Podziel się nim śmiało, serio serio, zero szydery. Ja robiłem tak, bo niestety w borze kratki z otworami okrągłymi pod hella micro de to towar wręcz mityczny. Wiadomo, że nie jest tu super profi, ale no VW poskąpił ori mocowań pod halogen w kratki niestety :)



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

[bora]Montaż drl led ledów okrągłych fotoporada

Post autor: steniu4 » wt lip 30, 2013 21:58

pitekt pisze:szukam kratek z otworami na halogeny jak to było montowane w niektorych wersjach zeby nie wycinac kratki tylko w to własnie miejsce zamontowac ledy
Masz na allegro kratki z halogenem. Jeśli koszt Cię nie obchodzi wstaw sobie ledy... Lepiej wyciąć kratki :grin:
miskieusz pisze:uwagę odnośnie lansu na stary telefon uważam za nietrafioną
tak to odebrałeś, spoko inaczej miało być. Przepraszam, nie było tematu. :pub:
miskieusz pisze:na podorędziu takiego małego nie posiadałem, więc musiałem sobie radzić
spoko, nie mam nic. Wystarczyło się tylko nie chwalić, bo nie tylko my czytamy forum...
miskieusz pisze:Co do kratek i obcęg - masz lepszy pomysł? Podziel się nim śmiało, serio serio, zero szydery
od wąskiego brzeszczotu do metalu po "cięcie" na ciepło lutownicą z wydłużonym grotem. Po prostu kratka po kilku latach już nie jest tak elastyczna i szkoda, żeby przy końcowym cięciu pękła nie tam gdzie trzeba...
miskieusz pisze:niestety w borze kratki z otworami okrągłymi pod hella micro de to towar wręcz mityczny
ŁO żeby tylko!! Do golfa trudno trafić i drogie a jest ich więcej przecież (nie mówię o chinolach po 90pln które są nowe już krzywe)
miskieusz pisze:ale no VW poskąpił ori mocowań pod halogen w kratki niestety
bo wymyślił, po dziadowsku, żeby wrzucić go do lampy co wg mnie nie jest ani zbyt rozsądne, ani zbyt estetyczne (ale księgowi mają ostatnie słowo)
PEACE :pub:


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Awatar użytkownika
tqmeh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr cze 15, 2011 15:31
Lokalizacja: Złotoryja*

[bora]Montaż drl led ledów okrągłych fotoporada

Post autor: tqmeh » ndz lis 17, 2013 10:13

Witam,

zabierałem się podobnie jak Wy do tematu ale, właśnie jest jak dla nie duże ALE ;) mianowicie w/g przepisów w autach wyprodukowanych do końca 2009 po założeniu świateł dziennych mają się także świecić światła obrysowe .
To zaś jak dla mnie zmienia całkowicie temat, skoro i tak w aucie ma się świecić cała reszta to wydanie kasy na dzienne + ich instalacja to pomijając aspekt poboru energii z auta słaby pomysł. Szukam zatem gotowego rozwiązania lub sam wykonam układzik zapalający światła po 5 sek od uruchomienia silnika

Pozdr



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

[bora]Montaż drl led ledów okrągłych fotoporada

Post autor: steniu4 » ndz lis 17, 2013 18:57

tqmeh pisze:mianowicie w/g przepisów w autach wyprodukowanych do końca 2009 po założeniu świateł dziennych mają się także świecić światła obrysowe
WTF?? To gdzie można wyczytać? Podeślij coś oki?? Bo pewnie więcej osoób robi duże oczy i chętnie skorzysta...
Ja pierwsze słyszę... Na pewno chodzi o osobówki?? Przecież nie mają obrysówek albo coś nie załapałem...
Ja mam w e46 oryginalnie DRL i zapalają się wg dotychczas znanych mi przepisów razem z zapłonem i świeca tylko one (żadne wskaźniki, tablica ani nic nie pali). Po włączeniu świateł mijania gasną...
A przy okazji offtopu przepisy przepisami a gro ludzi nie ma pojęcia kiedy np. DRLów używać nie wolno...
szczególnie widać to u seniorów w nowszych autach gdzie mają fabryczne światła dzienne. Deszcz, mgła zmierzch a oni twardo "bez świateł" i podejrzewam, że po prostu "nieświadomie" tak jeżdżą... :-(


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Awatar użytkownika
tqmeh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr cze 15, 2011 15:31
Lokalizacja: Złotoryja*

[bora]Montaż drl led ledów okrągłych fotoporada

Post autor: tqmeh » ndz lis 17, 2013 21:40

Cześć,

chodzi oczywiście o światła pozycyjne, temat jest opisany w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 4 maja 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, Dz.U. 2009 nr 75 poz. 639

Tekst można przeczytać tu:

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0090750639" onclick="window.open(this.href);return false;

odnośnik 45 brzmi:
"Dla pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2009 r. W pojazdach zarejestrowanych do dnia 31 grudnia 2009 r. dopuszcza się następujące wymagania w zakresie połączeń elektrycznych: połączenie elektryczne może być takie, aby nie można było ich włączyć, jeśli nie są jednocześnie włączone tylne światła pozycyjne."
Orientuje się ktoś czy kratki dolne z przedniego zderzaka z Golfa pasują do Bory? Widzę z etki że mają różne numery, na fotkach wyglądają tak samo ;)

Pozdr



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

[bora]Montaż drl led ledów okrągłych fotoporada

Post autor: steniu4 » pn lis 18, 2013 20:05

ok to coś mi mówi... Z tym, że u mnie fabrycznie palą tylko żarówki od świateł drogowych na 18% mocy jako drl... To muszę się zagłębić w rozporządzeniu...

Kratki bory i golfa na 100% są różne. Może wyglądają podobnie, ale tylko na fotach. Jest trochę inny kształt i bora ma większe. Pozdr


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Re: [bora]Montaż drl led ledów okrągłych fotoporada

Post autor: G0 Karcio » ndz lut 16, 2014 09:12

KROK 3 :
musimy spiłować krawędz ( swykla szlifieka lub pilnikiem )
Obrazek

U mnie w Golf IV nie ma tych mocowan do spilowania, jak to rozwiazac procz przykrecania do kratki??



pyra666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn sie 16, 2010 00:16
Lokalizacja: Poznań

[bora]Montaż drl led ledów okrągłych fotoporada

Post autor: pyra666 » pt sie 28, 2015 10:02

Panowie, czy boczne kratki w zderzaku podejdą mi z golfa do bory?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości