MK4 awaria klamki schowka (schowek klamka)

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

MK4 awaria klamki schowka (schowek klamka)

Post autor: Waqa » śr lip 18, 2012 12:23

Witam.
Wiem, że klamka schowka w naszych Golfach nie jest najwyższych lotów i ze często są z nią problemy, postanowiłem kliknąć parę fotek przy okazji kolejnej awarii mojego schowka. Do całej akcji potrzebujemy TORXa 20 i... ja użyłem dłut, ale równie dobrze może to być coś innego, czym łatwo i w miarę sprawnie podważy się sklejone elementy klapki.

Obrazek
Na poczatek trzeba go otworzyć, ponieważ tylko w pozycji otwartej można go odkręcić. Schowek posiada dwie zapadki po obu stronach.

Obrazek

z prawą zapadką nie będzie problemu, ponieważ wystarczy zdjąć prawy boczek deski i zapadka jest nasza :hmm: Z lewa niestety nie bedzie tak latwo. trzeba użyć wytrycha i próbować pociągnąć za zapadkę. Nieraz bywa ze tylko jedna zapadka odmawia posłuszeństwa. Żeby to sprawdzić ciągniemy delikatnie za klamkę obserwując który bok się rusza.

Obrazek

Gdy już uda się nam go otworzyć trzeba go odkręcić. Trzy śruby znajdują się w górnej części schowka, kolejne trzy w dolnej.
Nastepnie, gdy juz mamy schowek odkrecony. odkreecamy hamulec klapki i wybijamy kolki. Obrazek

Teraz trzeba rozpruć klapkę schowka. Do tego celu użyłem dłut. Zaczynamy z dolnej części i stopniowo podważamy elementy. Po rozpołowieniu mamy dostep do mechanizmu klamki.
Obrazek
Obrazek

Jak widac moim problemem z klamką bylo odłamane zabezpieczenie zapadki.
Obrazek

Naprawiłem to wkrętem odpowiednio go skracając. Wkręcony wkręt uniemożliwia wypadanie zapadki. Oczywiście sama naprawa zależy od rodzaju defektu.
Po wszystkim sklejamy schowek (ja użyłem kleju szybkoschnącego, jak na razie wszytko się trzyma) i ściskamy elementy np. imadłem. Skrecamy wszystko do kupy i cieszymy sie sprawnym schowkiem :hmm:

Obrazek

Pozdrawiam i mam nadzieje ze komuś to pomoże w mniejszym lub większym stopniu.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

MK4 awaria klamki schowka (schowek klamka)

Post autor: Michał_1977 » śr lip 18, 2012 14:48

Warto by chyba było dodać,że używając tych dłutek warto je trochę stępić lub bardzo uważać,żeby nic nie pokancerować :bajer:
Poza tym,nie mam żadnych zastrzeżeń do foto-porady.Good job :pub:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

szymczak90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 19:55

Re: MK4 awaria klamki schowka (schowek klamka)

Post autor: szymczak90 » wt maja 28, 2013 19:10

Ok, zatrzymałem się na wyjęciu schowka i wybiciu kołka z prawej strony, z lewej wcale się nie rusza...podpowie ktoś jak go wybić? wrzucam jeszcze zdjęcie tego kołka...Obrazek



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

MK4 awaria klamki schowka (schowek klamka)

Post autor: Waqa » wt maja 28, 2013 23:19

jak poczekasz do weekendu to rozbiorę u siebie schowek i porobię dokładne fotki, bo szczerze przyznaje ze cholerę nie mogę sobie przypomnieć jak te kołki są tam wkomponowane, a to dlatego, ze nie miałem z nimi problemu...



szymczak90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 19:55

MK4 awaria klamki schowka (schowek klamka)

Post autor: szymczak90 » pt maja 31, 2013 20:38

Dzięki już sobie poradziłem, z prawej strony kołek trzeba wbić a z lewej 'wydłubać" :P schowek śmiga jak nowy:)



Awatar użytkownika
krissMK4
TDI - The Devil Inside
TDI - The Devil Inside
Posty: 664
Rejestracja: pt cze 24, 2011 15:29
Lokalizacja: Lipsko

MK4 awaria klamki schowka (schowek klamka)

Post autor: krissMK4 » sob paź 17, 2015 22:41

Panowie pytanie za 100pkt, czym wsunąć te kołeczki do klamki bo mi obydwa wypadły , i za każdym razem mi klamka zostaje w rękach :) Co by takiego się nadawało to takiej operacji ?


Obrazek

Znajdź przyczynę, rozwiąż problem
Bo inaczej za daleko nie pojedziesz już tym golfem ;)

srubox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: śr lis 25, 2009 15:33
Lokalizacja: Tczew

MK4 awaria klamki schowka (schowek klamka)

Post autor: srubox » ndz paź 18, 2015 16:55

krissMK4Ja wsunąłem małym gwoździkem wygiętym w ''L" operując nim szczypcami.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości