MK VI montaż haka holowniczego Oris. Golf VI.

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Holiii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt mar 20, 2007 12:42
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

MK VI montaż haka holowniczego Oris. Golf VI.

Post autor: Holiii » sob paź 26, 2013 21:35

Witam w dniu dzisiejszym chciałbym przedstawić krótki opis montażu haka odpinanego firmy Oris- dotyczy montażu części mechanicznej . Na wstępie trochę o samym zakupie haku. Ja zdecydowałem się na montowany ,oryginalnie w VW z uwagi na odpinaną kulę, a nie zabawę w przykręcanie lub odkręcanie jakimiś kluczami. Ponadto spasowanie oraz wykonanie część moim zdaniem jest na o wiele wyższym poziomie niż podróbek. Tak więc hak zakupiłem za kwotę 199 złotych, co myślę jest dobrą ceną niestety był zapięty bez kluczyka. Na otwarcie straciłem niecałe 3 minuty ( ceny w Poznaniu wraz z dorobieniem do 100 złotych) . Ważną rzeczą przy zakupie jest sprawdzenie czy w miejscu łączenia rozpinania nie ma rdzy w takiej sytuacji gdy nie ma kluczyków rozpięcie może okazać się niemożliwe. To tyle tytułem wstępu.

[/urlObrazek

Pracę zaczynamy od odkręcenia kół tylnych oraz osadzenia samochodu na koziołkach ( u mnie służą do tego pieńki i sprawdzają się bardzo dobrze)

Obrazek

[URL=http://www.fotem.pl/show/full/8a6de00f3 ... 1f428457be]Obrazek
ObrazekObrazek

Nie zapominamy rozłączyć wtyczki od czujników cofania oraz oświetlenia tablicy rejestracyjnej znajduję się ona z prawej strony pojazdu ( po stronie wlewu paliwa) pomiędzy zderzakiem a nadkolem.

Obrazek

Następnie przechodzimy do wnętrza bagażnika wyjąć trzeba koło zapasowe i dobrze również jest zdemontować te styropiany które później przeszkadzają i możemy zabierać się za plastikową osłonę maskującą próg bagażnika, odczepić na słupkach po dwa zatrzaski oraz jeden pod kołem, całą osłonę wyciągamy do góry odginając przy zaczepach na bagaż.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
W tym momencie zderzak jest już uwolniony .Odkładamy go z boku na wcześniej uszykowany kocyk. No i możemy przystąpić do demontażu tylnego pasa.


Obrazek
Po odkręceniu pasa wkładamy hak ,który idealnie pasuję w ramę pojazdu u mnie było tam troszkę piachu, który wcześniej wyczyściłem odkurzaczem. Śruby dokręcamy bardzo mocno gdyż są to wzmocnione śruby na klucz 17 mm, raczej nie da się ich przekręcić ,aczkolwiek nie zapewniam gdyż znam możliwości niektórych rodaków tak wiec dokręcamy bardzo mocno lecz z wyczuciem.

Obrazek
Obrazek

Następnie przetykamy wiązkę przez wyciętą wcześniej uszczelkę w bagażniku, kierując ją w lewą stronę pojazdu aż za nadkole gdzie możną ją tymczasowo schować wraz z wtyczkami.
Obrazek
całość wygląda tak
ObrazekObrazek

Dalej musimy wypiąć z zderzaka tzw spojler, dyfuzor lub dokładkę którą niestety nie ma jak w poprzednich wersjach MK zaznaczonego miejsca na wycięcie lecz musimy dokupić za ok 100 złotych , w serwisie 380 zł dokładkę z wyjmowaną zaślepką to ta poniżej na fotce.

Obrazek

Całość montujemy w odwrotnej kolejności. Mam nadzieję że cały post komuś pomoże no i nie pójdzie moja praca na marne. Część dotyczącą montażu modułu elektronicznego sterowania opiszę jak znajdę jeszcze chwilkę czasu na to.


Holi MK4

cichy00000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sty 28, 2016 23:18

MK VI montaż haka holowniczego Oris. Golf VI.

Post autor: cichy00000 » pn maja 02, 2016 14:06

Holiii, hej a jak zalegalizowałeś hak ? Miałeś jakieś problemy z podłaczeniem wiąski ? Jak ją podłaczyłeś ? Czy odrazu miałeś z modułem wiązke ? Gdzie ją zamontowałeś moduł ?



fazer78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 04, 2018 13:04

Re: MK VI montaż haka holowniczego Oris. Golf VI.

Post autor: fazer78 » sob kwie 18, 2020 09:34

witam
Proszę odświeżyć zdjęcia

pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości