[ Golf 2] Jak zrobić tanio elektryczne lusterka + montaż

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

[ Golf 2] Jak zrobić tanio elektryczne lusterka + montaż

Post autor: grandi » pt maja 01, 2015 17:06

Wertując internet można na allegro spotkać elektryczne lusterka do mk 2 ich ceny wahają się od 150 zł do 250 zł :goof: . Czas temu zaradzić. :pub:


1. Pierwszym krokiem jaki musimy zrobić to zakup najlepiej na szrocie elektrycznych lusterek z passata B3 bo występowały o wiele częściej niż w mk 2, za silniczki wiązkę i joya na szocie zapłaciłem całe 50 zł.
2. Z passatowych lusterek wyciągamy szkła i wiązki i wykręcamy silniczki.
3.W naszym golfie zdejmujemy boczek lewy i schowek kierowcy pod nogami , po prawej stronie również boczek i prawy schowek delikatnie odkrawamy folie ochroną.
4.Koło skrzynki bezpieczników w okolicy punktu masowego pod takim zielonym filcem mamy wejście do przelotki kierowcy lewej , wypinamy przelotkę by było nam łatwiej i przeciągamy 3 kostki do drzwi joya i lewego lusterka - ja przeciąganiem najpierw drut potem do druta przyczepiłem linkę i linka przeciągałem poklei wtyczki .
Tak samo przeciągamy wiązkę do prawych drzwi pod kierownicą nagrzewnicą i schowkiem .
5.-Z metalowej blachy zaznaczonej kolorem zielonym zdejmujemy nakrętkę po czym blachę usuwamy wiertarką lub nity zrywamy przecinakiem
-Odkręcamy i zdejmujemy lusterko trzymające się na 3 śrubach - kolor żółty

Obrazek

6. Kiedy mamy już nasze golfowe lusterko w ręku przecinamy pancerz w dowolnym miejscu i wyjmujemy wkłąd.

Obrazek

7.Na dole lusterka wyciągamy zaślepkę plastikową , podważamy płaskim śrubokrętem od strony która się składa. Wyjmujemy reszte pancerza przeciągamy wiązkę po czym zakładamy zaślepkę.

Obrazek

8.Teraz podpinamy przewody do silniczków - zaznaczone na zdjęciu , z tyłu na obudowie jest opisane gdzie podpiąć dany przewódl ( black , brown itd.
Zostają nam dwa przewody które są do podgrzewanych luster .

Obrazek

9. Układamy kabelki pod silniczkiem (dwóch nie układamy brązowego i czarno czerwonego zostają luzem) i silniczek przykręcamy do obudowy na 4 śruby

Obrazek

10. Przeciągamy wiązkę lusterka przez drzwi i łączymy obie wiązki w miejscu zaznaczonym na pierwszym zdjęciu zdjęciu kolorem czarnym , przez otwór przeciągamy trytyke i spinamy kostki do karoserii lusterko przykręcamy do drzwi.

11. Wyjmujemy z boczka gumkę harmonijkę i w jej miejsce zakładamy joya . Ja poupinałem wiązkę w oryginalnych dziurkach - przeprowadziłem mała tytrytkę przez otwór oplotłem kabel i od środka znowu przeprowadziłem zipa na zewnątrz zaciągamy ile się da po czym uciołęm najkrócej , łepek zipa spokojnie trzyma się w otworze - jeśli tego nie zrobimy szyba może przeciąć nam wiązkę jak będziemy ją opuszczać.

12.Po stronie pasażera robimy tak samo z tym że blacha zostaje bo nam nie przeszkadza a w miejsce gumki kupujemy w budowlanym trochę większa zaślepkę docinamy lekko od środka i zakładamy o taką.

Obrazek

13.Z wkładu lusterka wyjmujemy pozostałości regulacji lusterka i delikatnie podważamy zaczepy

Obrazek

14.Teraz decyzja należny do was bo zostają nam dwa kabelki od podgrzewanych lusterek brązowy i czarno czerwony albo je izolujemy albo zakładamy maty grzewcze.
Wykorzystam link do kolegi z forum bo procedura jest ta sama a nie będę jej opisywał . viewtopic.php?t=201556

15.Jeśli już mamy maty gotowe montujemy wkład lusterka - pamiętamy aby wcelować w bolce bo wtedy nic nie połamiemy za zatrzaski ładnie się zatrzasną.

Obrazek

16.Podpięcie pod skrzynkę bezpieczników

-Brązowy kabel -robimy konektor żeński i podpinamy pod punkt masowy w okolicy skrzynnki bezpieczników (po lewo u góry przy scianie grodziowej)
-Czerwono czarny zasilanie lusterek - zarabiamy korektorek iso i wpinamy w zieloną kość numer D pole nr 11.
-Zielono biały albo biały + grzanych mat podłączamy pod tylną szybę , zarabiamy konektor iso i wpinamy w dużą czarną K pole 12


Przy składaniu boczków nie zapomnijcie przykleić foli najlepiej na taśmę przezroczystą , jeśli tego nie zrobimy to woda będzie lała nam się do środka a boczki drzwi będą gnić od środka.
Ostatnio zmieniony ndz maja 03, 2015 12:23 przez grandi, łącznie zmieniany 3 razy.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[ Golf 2] Jak zrobić łatwo i tanio elektryczne lusterka

Post autor: Michał_1977 » pt maja 01, 2015 17:58

Dobra robota,niech służy potomnym :pub:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości