mk2 montaz kierunkowskazow bocznych w blotnikach

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

mk2 montaz kierunkowskazow bocznych w blotnikach

Post autor: daaroo » ndz sie 20, 2006 02:27

Wiec tak


Najlepiej abysmy sie zaopatrzyli w orginalna instalacje np. z drugiego samochodu, szrotu itp.. Mozna tez zrobic samemu ale jestem zwolennikiem orginalnych rozwiazan :wink: Przydaloby sie tez pare spinek do podtrzymania kabla.

Obrazek

Aby przeprowadzic przewody nalezy zdemontowac plastik oslaniajacy podszybie. Naszym oczom ukaze sie o to taki obraz.

Obrazek

Kable przeprowadzamy podszybiem mocujac go spinkami aby nie latal

Obrazek

Jesli ktos ma sprawne i w miare szcuple palce to kable wyciagnie na zewnatrz blotnika bez zdejmowania nadkola :)


Obrazek

analogicznie kabel przeciagamy rowniez z drugiej strony auta. Nastepnie podlaczmy przewody do kierunkowskazow i mocujaemy w blotniku. ( niestety brak zdjecia )

Aby wszystko zadzialalo wystarczy teraz tylko wpiac sie do kostek mieszczacych pod zbiorniczkiem wyrownawczym.


Obrazek


Pracy na ok 20 min. W tym czas na :kufel:



-------------------------------------------------------------------------------------
odbiegajac od tematu

Dla osob nie posiadajacych filterka przeciwpylkowego polecam takie badz podobne rozwiazanie. Kawalek materialu, gazy, ponczoch i nigdy wiecej liscy w kratkach nawiewu.
Dodam ze po przejechaniu ponad 1000 km mozna zaowrzyc ze zbiera sie tam troche syfu.

Obrazek



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pt sie 25, 2006 20:04

Dzisiaj zagladalem tam, by podlaczyc jeden kierunkowskaz na blotniku - lewy i pod zbiorniczkiem znalazlem 3 zlaczki widoczne ponizej:
- czerwona ramka - prawy z dwoma stykami: meskim i zenskim, takim samym, jak przy przednich kierunkowskazach
- zielona ramka - z dwoma stykami zenskimi
- niebieska ramka - jeden styk zenski

Jest tylko zlacze do prawego kierunkowskaza (czerwona ramka), myslalem, ze ten drugi podwojny (zielona ramka) jest od lewego, ale nie podlaczeniu nie miga i zlocze jest inne niz chyba powinno byc.

Jakie powinny byc zlaczki i od czego sa te inne :?: czy to mozliwe, ze np. ta (zielona ramka) jest od przecimgielnych :?: teraz na to wpadlem, bede musial sprawdzic ;)

Obrazek



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pt sie 25, 2006 20:21

ten w niebieskiej ramce i czerwonej powinien byc od kierunkowskazow. Masa na lewy i prawy kierunek idzie z wtyczki w czerwonej ramce.

[ Dodano: Pią Sie 25, 2006 8:25 pm ]
Goofi pisze:czy to mozliwe, ze np. ta (zielona ramka) jest od przecimgielnych
chyba tak ale tego juz nie jestem pewny



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pt sie 25, 2006 20:33

daaroo pisze:ten w niebieskiej ramce i czerwonej powinien byc od kierunkowskazow. Masa na lewy i prawy kierunek idzie z wtyczki w czerwonej ramce.
Hmmm, na to nie wpadlem, bede musial sprawdzic, ale skoro tak mowisz, to napewno tak jest :grin:
daaroo pisze:
Goofi pisze:czy to mozliwe, ze np. ta (zielona ramka) jest od przecimgielnych
chyba tak ale tego juz nie jestem pewny
Tez sprawdza, chetnie bym zalozyl jakies przeciwmgielne, ale do waskiego zderzaka nie bardzo jest co zalozyc, by wygladalo dobrze :chytry:



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pt sie 25, 2006 20:42

Goofi pisze:Tez sprawdza, chetnie bym zalozyl jakies przeciwmgielne, ale do waskiego zderzaka nie bardzo jest co zalozyc, by wygladalo dobrze :chytry:
Myslalem ze mowa o swiatlach wewnetrznych w grillu na cztery lampy
Goofi pisze:Hmmm, na to nie wpadlem, bede musial sprawdzic, ale skoro tak mowisz, to napewno tak jest :grin:
najlepiej miernikiem, wlaczysz np lewy kierunek i sprawdzisz gdzie pojawia sie napiecie.



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pt sie 25, 2006 20:52

daaroo pisze:
Goofi pisze:Tez sprawdza, chetnie bym zalozyl jakies przeciwmgielne, ale do waskiego zderzaka nie bardzo jest co zalozyc, by wygladalo dobrze :chytry:
Myslalem ze mowa o swiatlach wewnetrznych w grillu na cztery lampy
Wewnetrzne w grillu, to dlugie, ale bywaly tam tez chyba przeciwmgielne, tylko dla mnie to kiepskie miejsce na nie, bo przeciwmgielne montuje sie jak najnizej, zeby swiecily pod mgla...
daaroo pisze:
Goofi pisze:Hmmm, na to nie wpadlem, bede musial sprawdzic, ale skoro tak mowisz, to napewno tak jest :grin:
najlepiej miernikiem, wlaczysz np lewy kierunek i sprawdzisz gdzie pojawia sie napiecie.
Spoko, zawsze jeszcze moge podlaczyc na krotko boczny kierunkowskaz - jak to robilem dzies - do ktorego kable jeszcze nigdzie nie sa podlaczone ;)



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pt sie 25, 2006 21:22

Goofi pisze:Wewnetrzne w grillu, to dlugie, ale bywaly tam tez chyba przeciwmgielne, tylko dla mnie to kiepskie miejsce na nie, bo przeciwmgielne montuje sie jak najnizej, zeby swiecily pod mgla...
jesli chodzi o przeciwmgielne to mozna by zamontowac je w szerokiej dokladce, tylko pytanie czy by sie stabilnie trzymaly ??



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pt sie 25, 2006 21:27

daaroo pisze:
Goofi pisze:Wewnetrzne w grillu, to dlugie, ale bywaly tam tez chyba przeciwmgielne, tylko dla mnie to kiepskie miejsce na nie, bo przeciwmgielne montuje sie jak najnizej, zeby swiecily pod mgla...
jesli chodzi o przeciwmgielne to mozna by zamontowac je w szerokiej dokladce, tylko pytanie czy by sie stabilnie trzymaly ??
Tez o tym myslalem, nawet porade widzialem, ale ta dokladka roznie jest traktowana przez krawezniki i inne, wiec chyba do niej nie bede nic pakowal ;)


daaroo: nie masz drugiej takie wiazki do kierunkowskazow :?: :hmm:



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pt sie 25, 2006 21:45

Goofi pisze:daaroo: nie masz drugiej takie wiazki do kierunkowskazow :?: :hmm:
niestety nie mam :wink:



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » sob sie 26, 2006 17:17

Wlasnie podlaczylem kieruneczek :D

Jak wymienialem przednie kierunkowskazy, to zostawilem sobie od nich kable ze zlaczkami. Jedna podwojna zlaczka pasuje do tamtej podwojnej, od drugiej ucialem polowe, by weszla na ta pojedyncza, polutowalem do tamtych wiekowych kabli nowe, wyprowadzilem dziwe pary, podlaczylem i dziala :bigok: narazie lewy bo kable do prawego nie pociagniete, ale beda oba :P

Przy okazji, sprawdzilem ta podwojna zenska zlaczke i rzeczywiscie jest od przecimgielnych :grin:



Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: Marszall » sob gru 02, 2006 11:12

Witam. Mam pytanie troche z innej beczki. Jeśli mam te plastikowe zaślepki z oznaczeniem modelu (C, CL, GL, GT itp.) to czy po ich zdjęciu bede miał otworki przystosowane do orginalnych kierunkowskazów czy trzeba cos przerabiać?


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » sob gru 02, 2006 23:59

Witam. Mam pytanie troche z innej beczki. Jeśli mam te plastikowe zaślepki z oznaczeniem modelu (C, CL, GL, GT itp.) to czy po ich zdjęciu bede miał otworki przystosowane do orginalnych kierunkowskazów czy trzeba cos przerabiać?
wyjmujesz zaslepki i wkladasz kierunki, tylko musisz poprowadzic pierw kable do nich. :pub:



Dexter18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:49

mk2 montaz kierunkowskazow bocznych w blotnikach

Post autor: Dexter18 » czw lut 17, 2011 18:50

Siema. Posiadam takie kierunki od poloneza jak myślicie nadadzą sie bez przerubek do mojego Wolfa ? :chytry:
Jak sie dostać bez wykrecania nadkola żeby tam kable wprowdzić bo nie mam pojęcia



cover88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lip 18, 2012 20:44

mk2 montaz kierunkowskazow bocznych w blotnikach

Post autor: cover88 » pn paź 08, 2012 22:33

witam. jak juz piszecie na temat kierunkowskazow i wtyczek to tez sie o cos zapytam.
Otoz pod maska przy przednich reflektorach po jednej i drugiej stronie posiadam po jednej wtyczce. Nie sprawdzalem do czego sluza. pytanie brzmi czy to moga byc wtyczki do halogenów czy może do bocznych kierunkowskazów.
P.S. jesli ktos posiada golfa z halogenami tymi w grilu prosilbym o zdjecie spod maski jak podlaczone sa te halogeny.
dzieki wielkie pozdrawaim wszystkich


są to gniazda z 3ma pinami posiada kable żółty czerwony czarny - czarny i czerwony idzie w wiazce przewodow w strone podszybia a ten żółty podpiety jest do przedniej lampy


coVer

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości