Renowacja / odnawianie alufelg

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
pepepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 02, 2013 18:35

Renowacja / odnawianie alufelg

Post autor: pepepe » wt lip 26, 2016 17:32

Witajcie,

Przedstawiam Wam ogródkowo-altankowy sposób na odświeżenie alufelg :okej:

Do 4. alufelg przygotowujemy sie w ten o to sposób:

Obrazek
______________________________________________________________
1 x 600ml primer podkład Motip (ja mialem 2 x 600ml ale oddam teściowi bo nie tknąłem)
2 x 500ml baza, czyli Wasz kolor (ja robiłem Motip by mieć pewność ze odmienne firmy sie nie pogryzą)
1 x 500ml klar, bezbarwny
1 x rolka ręcznik papierowy lub papier ręcznikowy byle nie był pylący
1 x 250ml benzyny estrakcyjnej

- 4 arkusze papieru ściernego o gradacji 600 oraz
- 4 arkusze papieru o gradacji 800
- 4 pady ścierne gradacji ok 220
- taśma malarska - żółta jaką znacie z widoku malowanego pokoju (u mnie firma Baum)
- wiaderko z wodą + Ludwik np 250ml + szmatka

Koszt ok 150zl - 170zl

Za motip bazę, podklad/primer wraz z papierem ściernym i benzyną (1l) zapłaciłem 140zl.
Z czasem dokupilem pad ścierny i klar 500ml
______________________________________________________________

Przygotowujemy podłoże pod odkręcone koła.
Ja użyłem duzego kawałka folli i rozmieścilem na trawie.

Zabrałem się za szlifowanie.
Najpierw obmyłem szmatką z Ludwikiem (płynem do naczyń bez balsamu) całe usyfione felgi. Najgorzej było z lewą tylnią bo od 2tyg jeździła na -0 klocku i praktycznie cala byla czarna w pyle. :ass:

...i zabrałem się za matowienie felg.

Papier ścierny 600 do widocznych miejsc a pad 220 (gąbka do zakamarków).
Po zakończeniu oraz dokładnym i starannym obmyciu szmatką z Ludwikiem odczekałem w słońcu +29 :los2: aż przeschło i zabrałem się za oklejenie taśma malarską.
Proponuję wklejać 5-8cm kawałki by lepiej i precyzyjniej trafić w szczeliny między oponą a felgą.
Następnym krokiem to odtłuszczenie felgi z mikrosyfu przed nałożeniem Primera czyli pierwszej warstwy podkładu. Nie szczędzimy do tego benzyny estrakcyjnej. Wszędzie paluszkami z papierem ręcznikowym zajeżdżamy w zakamarki itp by mieć pewność ze podklad ładnie przylgnie do podłoża.

Psikamy najpierw Primerem w zakamarki i "zakręty" felgi. Później szybkimi *#cenzura#* psikamy na otwarte miejsca.
Pierwsza warstwa nie musi być całkowita. Druga również. Ważne by było cienka. Trzecia warstwa niech będzie już "pewna".
Kolejne warstwy oddzielamy 10 minutowymi przerwami. Ja wykonałem ich 3.

Obrazek
Tak wygląda felga + podkład. tzw Primer

A tak wygląda felga z bazą czyli kolorem właściwym.
Nawet przelatujaca osa sie załapała :jezor:
Obrazek

Po wyschnięciu primera nie matowiłem warstw dlatego ze nie miałem pojecia dlaczego / why i bałem sie, że zejdzie warstwa.
Spróbowałem przy 3. feldze i doszedłem do wniosku ze proces nawodnienia papieru 800 i matowienia usuwa kurz i pył oraz matowi warstwę. Jak tam chcecie ale ja robiłem to 1wszy raz w życiu.

Psikanie klarem również przyjemna sprawa. Nabłyszcza i chroni Wam bazę :elegant:

Najważniejszą pracą jest szlif papierem i czyszczenie benzyną a uprzednio Ludwikiem!

Robota skończona, plecy zjarane tak , że pośladki wyglądają na tle pleców jak "biały delfin".

Robota wygląda tak:

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lip 27, 2016 21:22 przez pepepe, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14107
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Renowacja / odnawianie alufelg

Post autor: Michał_1977 » śr lip 27, 2016 07:04

Od siebie dodam,a trochę się znam,że przynajmniej pod podkład,nie ma co się rozczulać i męczyć papierem wodnym. Spokojnie można użyć papieru P240,a później wygładzić go (opcja) P320 lub P400.
Można także użyć włókniny matującej (zielonej lub bordowej) i przynajmniej w zakamarkach fajnie się nią robi.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
pepepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 02, 2013 18:35

Renowacja / odnawianie alufelg

Post autor: pepepe » śr lip 27, 2016 09:34

Tak dokładnie. Włóknina matująca została mi zaproponowana przy kasie z uśmiechem szalonego doktorka :hmm:

Nie wiem jak u Was ale mi proponował robic 5minutowe przerwy przy pierwszych warstwach by lepiej sie zlały czy coś...

Jesli chodzi o czystość to kwestia kurzu w powietrzu faktycznie jest kłopotliwa. Przydałby się jakis garaż zamknięty niestety nie miałem możliwości :smirk:



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości