MANUAL : Wymiana uszczelki tylnej szyby. MK3

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

pawelgdz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 17:41
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

MANUAL : Wymiana uszczelki tylnej szyby. MK3

Post autor: pawelgdz » czw sie 24, 2006 23:15

Czesc Wam napisze bo być moze sie komuś przyda.


Jak wiecie, lub nie wiecie w naszych Golfach III często lubią wyskakiwać bąbelki na uszczelce. Wygląda to conajmniej nie estetycznie. I kiedy znajomi zaczęli się nabijać że mój samochód "dojrzewa" bo wyskakują mu pryszcze postanowiłem to zmienić ;).

Co jest potrzebne ?

- nowa uszczelka - ja zakupiłem ze szrotu koszt: 20 zł UWAGA ! Jeśli nie bedzie uszczelki od Golf II to świetnie pasuje od VW Vento.

- płyn do mycia naczyń
- bardzo cienki papier ścierny
- śrubokręt krzyżowy


ZACZYNAMY : przed pracą opuszczamy na maxa szybę w dół.

1) Pierwszym etapem jest zdjęcie tapicerki.

Zdejmujemy uchwyt podwazając go malutkim śrubokrętem również w ten samo sposób ściągamy obudowę wewnętrznej klamkiodkręcamy dwie śruby króte nam się ukazują. Kolejnym krokiem jest zdjęcie klamki od otwierania szyby. Jeśli ktos tego nie robił błagam nie wyrywajcie na siłe wystarczy popchnąć pierscien plastikowy przy klamce w którąś ze stron i klameczka sama wychodzi.

Delikatnie sciagamy tapicerkę ponieważ jest na zatrzaski.

2) Jeśli macie jakąs osłonę z tworzywa naklejoną odklejcie ją lekko i mniej wiecej na poziomie prętu dzielącego tylną szybe od strony wewnętrznej szukajcie śruby od tego właśnie prętu ponieważ będziemy musieli go wyjąć. Bez obaw możemy wyciągnąć uszczelkę z miejsca ghdzie miesci się szyba którą opuściliśmy.

TERAZ UWAGA. Druga śruba Od prętu dzielącego szybę znajduje się pod gumową uszczelką u góry. Śruba wkręcana jest pod kątem więc delikatnie ją wykręcamy. Po tych zabiega wyjmujemy ten pręt uważając na uszczelkę do niego przyczepioną bo ona bedzie nam potrzebna.

3) Opuszczoną szybe jednym palcem odchylamy max. w stronę środka auta ( tu bedzie nam potrzebna druga osoba, która pcha drugą część szyby razem z uszczelką w stronę przednich drzwi, a dlaczego? ponieważ wtedy ta mała szyba wychodzi nam razem z całą uszczelką.

W ten sposób pozbyliśmy się całej uszczelki.

Aby wyciągnąć szybkę ze starej uszczelki użyjemy trochę płynu do naczyć polecam Ludwik ;) W brew pozorom szyba jest strasznie giętka i łatwo można ją uszkodzić.

Zauważcie że na drzwiach tam gdzie miescila sie uszczelka mamy resztki aluminium które reagowało z wodą tworząc dziwny osad i troszkę rdzy. Więc użyjemy teraz cieniutkiego papieru sciernego i lekko to zetrzemy ( UWAGA NIE DO GOŁEJ BLACHY ) Ja posmarowałem to miejsce smarem do maszyn dlaczego? żeby woda która tam się dostanie następnym razem nie weszła w blachę ;)

Po tych zabiegach mozemy wkładać naszą nową uszczelkę. Postępujemy analogicznie w odwrotnej kolejności. Szybkę wkładamy na płyn do mycia naczyń później wszystko wykonujemy tak samo.




Koszt takiej wymiany w warsztacie 70 zł. Ja zrobiłem to w 1,5 godziny. W razie pytań proszę pytać. Może nikomu to się nie przyda ale ja szukałem kiedys takiego opisu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości