wymiana napinacza paska mikro mk3 tdi 1Z 90 km

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

wymiana napinacza paska mikro mk3 tdi 1Z 90 km

Post autor: jaszczur » sob lut 24, 2007 15:46

więc tak zestaw narzędzi potrzebnych do wymiany;
-kombinerki,płaski klucz nr 13,klucze imbusowe,młotek,breszka :dol:

Obrazek

na początek proponuję aby było więcej miejsca wyciągnąć obudowę filtra :dol:

Obrazek


Obrazek



aby ściągnąć pasek musimy użyć breszki w celu odciągnięcia ramienia napinacza,miejsce podłożenia breszki zaznaczone na fotce,proponuje aby na przedni pas podłożyć sobie kawałek szmaty aby nic nie uszkodzić i odciągamy ramię w kierunku zaznaczonym na fotce(do tej czynności przydała by się 2 osoba,gdyż trzeba użyć większej siły a my w tym czasie ściągamy pasek :dol:

Obrazek

Obrazek

po wykonaniu tej czynności bierzemy się za wykręcanie samego napinacza(kolejnośc wykręcania śrub) fotka :dol:

Obrazek

Obrazek

po wykręceniu śrub napinacza i jego mocowania do ramienia(środkowa śruba nr 1) ścigamy go z ramienia,i teraz tak u mnie wystąpił problem ze ściągnięciem więc poradziłem sobie tak:odkręciłem płaskim kluczem(13) rolkę napinacza aby jej nie uszkodzić i w miejscu zaznaczonym na fotce :dol: podłożyłem breszkę i w nią uderzyłem młotkiem aby ściągnąć napinacz

Obrazek

po jego ściągnięciu montujemy nowy napinacz przykręcając w 1 kolejności śrubę(środkową-mniejszy imbus),następnie 2 większe,reszta odwrotnie od zdemontowania
czas lekkiej pracy ok 30 do 40 min



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » ndz lut 25, 2007 19:55

Świetna porada :bigok: , ja także szykuje się do wymiany , i już wszystko wiem :bajer:
Możesz powiedzieć ile dałeś za napinacz ??

pozdrawiam
damcio151



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » ndz lut 25, 2007 20:07

damcio151, 164 zł



czyrimbolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn lut 20, 2006 00:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

napinacz

Post autor: czyrimbolo » ndz mar 18, 2007 00:57

a tam jeszcze jest ten drazek i na nim tulejka, ktore prawdopodobnie powoduja mi dosyc mocne "piszczenie" na zimnym silniku, czy je nie 3ba wymieniac??????



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pt mar 30, 2007 18:59

Fajna porada, w moim trzeba napinacz wymienic i byc moze tez tuleje ramienia, tylko gdzie kupic te tuleje.... w archiwum jak szukalem o napinaczu, to gdzies bylo napisane, ze w zaleznosci od rocznika czyms sie one roznily przez co kat mocowania ramienia byl inny, ktos cos wie o tym :?: :bajer:



kaszub
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 10:42
Lokalizacja: ustroń

Post autor: kaszub » śr kwie 18, 2007 10:58

jaszczur, witam mam takie pytanie gdzie moge kupic tuleje ramienia napinacza paska alternatora pytałem w kilku punktach ale nikt niewie o co chodzi a tulejki mam wykołatane bardzo prosze o jakies namiary abo porade



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » śr kwie 18, 2007 11:05

kaszub pisze:jaszczur, witam mam takie pytanie gdzie moge kupic tuleje ramienia napinacza paska alternatora pytałem w kilku punktach ale nikt niewie o co chodzi a tulejki mam wykołatane bardzo prosze o jakies namiary abo porade
Ja tez poszukiwalem tulei i znalazlem na allegro, oryginalki. Juz mam kupione, dostarczone i czekaja na zalozenie. U tego goscia tez kupilem oryginalny napinacz :pub:
http://www.allegro.pl/item184424329_tul ... _seat.html



kaszub
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 10:42
Lokalizacja: ustroń

Post autor: kaszub » sob kwie 21, 2007 21:19

Goofi dzieki za namiar na te tulejki przynajmniej wiem w którym kierunku mam szukać



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » sob kwie 21, 2007 21:29

kaszub pisze:Goofi dzieki za namiar na te tulejki przynajmniej wiem w którym kierunku mam szukać
Nie ma sprawy, ja swoje w koncu jutro bede wymienial razem z napinaczem, mam nadzieje ze sa odpowiednie :pub:



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pt lip 20, 2007 00:02

Te tuleje sa na allegro
http://www.allegro.pl/item217107676_tul ... _seat.html
u tego goscia kupilem tuleje i napinacz i polecam, 100% oryginal i bez problemu pasowalo, ma tez ramie napinacza jak by ktos potrzebowal bo przy zjechanych tulejach ramie tez moze byc do wymiany ;)



Awatar użytkownika
west_kolo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 17:12
Lokalizacja: koło , poznań
Kontakt:

Post autor: west_kolo » pt lip 20, 2007 13:44

a mam takie skromne pytanie ile tych tulejek jest potrzebnych , bo rozumiem ze samo kupienie napinacza nic nie da a u mnie halasuje i to zdrowo...



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pt lip 20, 2007 15:13

west_kolo pisze:a mam takie skromne pytanie ile tych tulejek jest potrzebnych , bo rozumiem ze samo kupienie napinacza nic nie da a u mnie halasuje i to zdrowo...
Nie zawsze trzeba wymieniac tuleje i ramie, to zalezy jak dlugo jezdzisz na zuzytym napinaczu, jak dlugo to luzy mogly wyrobic tuleje i ramie, jak krotko, to wystarczy sam napinacz zmienic. Tuleje sa dwie, po obu stronach lapu alternatora, jeden od strony napinacza, drugi od strony paska.

U mnie jednej tulei praktycznie nie bylo tak ja wytarlo, ramienia nie wymienilem bo nie wiedzielem w jakim jest stanie a u tego goscia co link podawalem kosztuje kolo 120zl i zastanawiam sie czy tego w najblizszym czasie nie zrobic bo od strony paska jest troche cienszy, zeby nie dorobic sie kolejnej wymiany tulei...



Awatar użytkownika
west_kolo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 17:12
Lokalizacja: koło , poznań
Kontakt:

Post autor: west_kolo » pt lip 20, 2007 23:51

hm to chyba zamowie tez te tulejki zawsze pewnosc wieksza... a niby golf ma 177 tys ale halasuje .. jak sie docisnie napinacz to jak nie ten silnik cichutko i ladnie...



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pt lip 20, 2007 23:57

west_kolo pisze:hm to chyba zamowie tez te tulejki zawsze pewnosc wieksza... a niby golf ma 177 tys ale halasuje .. jak sie docisnie napinacz to jak nie ten silnik cichutko i ladnie...
U mnie podobnie bylo, na pewno do wymiany napinacz, pewnie tuleje i przydalo by sie pewnie ramie, mozna jeszcze zobaczyc w jakim stanie jest kolko napinacza ;) Pozniej cieszyc sie czystym klekotem :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości