Wspomaganie buczy :(

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
InoBynkS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt sty 03, 2012 01:20
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Wspomaganie buczy :(

Post autor: InoBynkS » pn mar 26, 2012 23:15

Odświeżam! Zrobiłem pompę, złożyłem, wszystko cacy, wspomaganie chodziło o wiele lepiej przez 2/3 minuty, do puki rolka nie spadła z wałka. Wnętrze całego klocka z 3 otworami na śruby do rolki, którego się nabija na wałek było 'zjechane' i gorące. Co było przyczyną? nabiłem to samo, w to samo miejsce. Pompa obracała się swobodnie (sprawdzałem po montażu w aucie, a przed założeniem paska), nowiutki płyn atf dexron ii mobil 220, oczywiście nowe łożysko, wyszlifowane i poprawnie złożone elementy wg manuala. Dodam, że spadło to w czasie obracania kierownicą w miejscu, wtedy też były zgrzyty i piski. Mogło być przyczyną nieodtłuszczenie wałka przed wbiciem tego klocka? Pompę wymontowałem, dalej się bez problemu obracała, rozłożyłem, wszystko w porządku.

Mam jeszcze ten klocek od pompy wodnej, jest delikatnie mniejsza średnica od wałka, 'na chama' powinna wejść.Czy nałożenie sylikonu do wysokich temperatur pomp na wałek, byłoby głupim pomysłem?

Co do simmeringa i łożyska, to najlepiej sprawdzają się łożysko 6203 ZZ i simmering 19x36x6.5 z metalową osłoną zewnętrzną, wysokie ciśnienie, temperatura. W Grudziądzu dostaniecie tylko w sklepie na Armii Krajowej przy 1000-lecia/Piłsudskiego.
Ostatnio zmieniony wt mar 27, 2012 16:02 przez InoBynkS, łącznie zmieniany 1 raz.



Matysssss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 25, 2013 16:29

Wspomaganie buczy :(

Post autor: Matysssss » pn sty 28, 2013 21:50

Siemanko Panowie.

Mam problem ze wspomaganiem.
Otóż po poradach jak zregenerować wyjące łożysko w pomipie poskładałem wszystko do kupy. Zalałem układ świerzym płynem zielonym, odpowietrzyłem i wszystko zadziałało.
Wspomaganie pieknie chodziło, ale po przejechaniu 5km zostawiłem auto na parkingu i po odpaleniu wspomagania juz nie było.
Co się mogło stać?? nie widać żadnych wycieków, oleju nie ubyło, pompa obraca sie lekko.
Pomocy



Awatar użytkownika
DieselPower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:11
Lokalizacja: Trójmisto

Wspomaganie buczy :(

Post autor: DieselPower » śr wrz 21, 2016 19:21

W instrukcji jest podane zbijamy podstawę koła z wałka.
Fizycznie raczej nie da sie tego zrobić.
Można by próbować zbić pompę z podstawy koła pobijając środek wałka w podstawie.
No ale to raczej chyba nie jest najlepszy pomysł.
Więc rozwiązanie jest proste, mianowicie wkładamy pompę w duże imadło, pasuje idealnie.
Lekko wkręcamy dłuższe śruby m8 (klucz 13) w podstawe.
Pod śruby podkładamy kawał grubszej blachy najlepiej w 1 lub 2 kawałkach by sie nie przesuwały.
I po malym obrocie dokrecamy, podstawa stopniowo bedzie schodzić z wałka.
W szczelinę można kapnąć oliwki lub wd40 by był poślizg, bardzo gładko schodzi.
Po regeneracji zgodnie z podaną instrukcją wciscamy podstawę na wałek w imadle. :smoke:


Przeglądam forum =]

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości