Centralny Zamek

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dobry zakup (stosunek ceny do jakości)

Tak
4
50%
Nie mam zdania
3
38%
Nie
1
13%
Widziałem lepsze zestawy
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 8

Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Centralny Zamek

Post autor: reanimat » śr sie 04, 2010 13:50

Zakupiłem do VW Golf [MK2] za 99zł na allegro.pl zestaw centralnego zamka firmy remotronix: RTX CL9 (Tornado).
Chciałbym aby wszyscy, którzy mają pojęcie dotyczące instalacji siłowników i podłączenia cięgien podzielili się tutaj swoim doświadczeniem podczas montażu zestawów tego typu.
Piszcie na temat problemów z jakimi się spotkaliście przy montażu.
Informacje:
W skład zestawu wchodzi:
-siłowniki elektryczne 4 szt
-centralka sterująca
-okablowanie-
-4 szyny montażowe
-4 złącza do połączenia cięgien
-2 piloty (sterowanie radiowe)
-możliwość podłączenia dodatkowego siłownika do sterowania klapą bagażnika z pilota
-istrukcja podłączenia oraz montażu - (niezbyt dokładna).



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Centralny Zamek

Post autor: marcinek84 » sob sie 07, 2010 20:49

W dziale FAQ jest porada dotyczącą montażu centralnego zamka. Choć ja z przodu wykorzystałem fabryczny otwór na pręt od siłownika ale wtedy trzeba idealnie prawie otwory zrobić pod siłownik. Dobrze mieć te przelotki gumowe między drzwiami na przewody. No nie wiem co jeszcze.
Ostatnio zmieniony sob sie 07, 2010 22:18 przez marcinek84, łącznie zmieniany 1 raz.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Centralny Zamek

Post autor: Paweł Marek » sob sie 07, 2010 20:54

Dodam ci taką uwagę: w siłowniku master są styki. Guma osłaniająca siłownik od góry jest nietrwała, za dwa lata może ci pęknąć puścić do środka wodę i central zwariuje. Ja zastosowałem jakby kapelusik umieszczony na cięgnie zrobiony z jakiejś zakrętki który chroni przynajmniej przed wodą kapiącą od góry.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ralfix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob gru 01, 2007 01:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Centralny Zamek

Post autor: ralfix » ndz sie 08, 2010 20:44

Jeśli nie zastosujesz przelotek w drzwi to woda napewno będzie Ci się wlewała do środka. Tylne drzwi montuje się w dość łatwy sposób. Ja osobiście z tyłu miałem zamontowane siłowniki poziomo. Z kolei z przodu dość trzeba się nagimnastykować aby podłączyć cięgno do siłownika ale da się to zrobić. Siłownik z przodu pionowo umieszczony. Zastosuj się również do rady Kolegi jak powyżej, bo właśnie jak mi zalało mastera to central mi zwariował. Oczywiście guma była popękana.
Wszystkie połączenia do instalacji samochodu takie jak masa czy zasilanie powinny być lutowane i zabezpieczone rurą termokurczliwą. Nie stosuj szybkozłączek zaciskanych na kablach ponieważ po czasie możesz mieć kłopoty z brakiem połączeń w miejscach gdzie zacisnąłeś tą szybkozłączkę.



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Centralny Zamek

Post autor: reanimat » pn sie 09, 2010 08:43

Co do połączeń to w pierwszy dzień po kupnie zestawu usunąłem te szybkozłączki. zależy mi na trwałości zestawu, nie na prędkości montażu. ralfix, jakbyś mógł to prześlij pare zdjęć odnośnie montażu tych siłowników najlepiej z przodu jak i z tyłu, a teraz pytanie do wszystkich; od czego zacząć?? bo wydaje mi się że powinienem zacząć od pociągnięcia instalacji a dopiero montaż siłowników.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Centralny Zamek

Post autor: Paweł Marek » pn sie 09, 2010 09:15

marcinek84 pisze:W dziale FAQ jest porada dotyczącą montażu centralnego zamka
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=205711" onclick="window.open(this.href);return false;

czy to ci nie wystarczy?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ralfix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob gru 01, 2007 01:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Centralny Zamek

Post autor: ralfix » pn sie 09, 2010 17:11

Kolego reanimat niestety siłowniki zakładałem dość dawno i nie dysponuję żadnymi zdjęciami. Co Ci tu mogę jeszcze podpowiedzieć..... skorzystaj z tego linku co podał Paweł Marek. Odnośnie montażu samych siłowników: staraj się aby cięgno było ciągnięte w osi siłownika.

Ps. Osobiście bym zaczął od montażu wiązki kablowej, ale to już kwestia gustu :bigok:
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Centralny Zamek

Post autor: Tomasz Bis » pn sie 09, 2010 20:47

Wnioskuję że masz 5d , na podstawie linku powyżej montowałem u siebie ale znalazłem kilka udogodnień.W poradzie jest montowany prawdo podobnie na 3d ,więc drzwi są inne , gwintowanie prętów zbędne , blaszki montażowe zbędne w przednich jak i w tylnych.Zrobiłem to bez wyjmowania zamków , w prz... d... jest odpowiednio wygięty pręt . Natomiast z tyłu zastosowałem zaciski z zestawu na pręcie od rygla .
W prz...d... znalazłem jeden gotowy otwór i pomocniczy technologiczny do ustawienia siłownika /po przykręceniu na jeden wkręt i wciśnięciu siłownika w duł w otworze technologicznym widać oczko siłownika / Jak znaleźć drugi otwór ? To proste , przykładamy siłownik od zewnątrz do gotowego otw... oczkiem na techn... i trasujemy przez siłownik :bigok:
Z przednich d. posiadam foty , tylnych nie robiłem ale jak nalegasz to odkręcę boczek :chytry
Zdjęcia są tutaj , proszę korzystać :bigok:http://www.mojageneracja.pl/15553164/ga ... f117e18505" onclick="window.open(this.href);return false; tylne po niedzieli .
Ostatnio zmieniony śr sie 11, 2010 22:18 przez Tomasz Bis, łącznie zmieniany 2 razy.


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Centralny Zamek

Post autor: reanimat » śr sie 11, 2010 12:23

Zapraszam do brania udziału w ankiecie wszystkich, którzy mieli styczność z instalacją centralnego zamka w golf II i nie tylko



Awatar użytkownika
mateuszma85
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 14:27
Lokalizacja: Wrocław/Oława [ DOA ]

Centralny Zamek

Post autor: mateuszma85 » wt sie 17, 2010 12:11

Przy zakładaniu trzeba tylko uważać jak się podłączy kabelki. Radzę aby przed założeniem tapicerki wszystko dokładnie sprawdzić bo czasami można pomylić "kierunki" kabli, ponieważ kiedy jeden zamek będzie się zamykał to inny może się w tym czasie otwierać... Metodą prób i błędów polecam. Ja tak robiłem bo znawcą elektryki to nie jestem :helm:

Mam za to pytanie jak można poradzić sobie z podłączeniem centralki w bagażniku? Jeżeli ktoś ma jakieś fotki ewentualnie może zrobić zdjęcia jak wygląda podłączony centralny w bagażniku to będę wdzięczny za pomoc. :pub:



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Centralny Zamek

Post autor: marcinek84 » wt sie 17, 2010 19:57

mateuszma85, Aby zrobić jak w oryginale potrzebował byś wkładki zamka pod centralny bo była inna. W większości nowych alarmów i centralnych zamków jest opcja/standard wyjście po siłownik taki że tylko pociągnie cięgno i otwiera tak jak wciśnięcie zamka z tyłu. To jest takie otwieranie z przycisku. Przez taki siłownik http://allegro.pl/item1160880045_silown ... lamek.html" onclick="window.open(this.href);return false; lub taki sam jak w pozostałych drzwiach, a o otwieraniu klapy jest w tym temacie mowa http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 0&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Centralny Zamek

Post autor: reanimat » czw sie 19, 2010 18:24

Cały zamek podłączony... działa przez tydzień wręcz idealnie, dziś jednak (po tygodniu normalnego działania) drzwi pasażera od strony kierowcy zablokowały się... tzn. po zamknięciu auta cięgno drzwi zostało normalnie schowane, drzwi się zamknęły, przy próbie otwarcia drzwi cięgno nie chce się do góry podnieść, nawet ręcznie, jeszcze tapicerki drzwi nie ściągałem więc mam pytanie czy może być to wina poluzowanej śruby mocującej ze sobą dwa cięgna?? nic innego mi do głowy nie przychodzi:/



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Centralny Zamek

Post autor: Tomasz Bis » czw sie 19, 2010 22:24

reanimat, Mogło Się poluzować i zaciąć , ja skręciłem na dwa zaciski . Niestety nie robiłem fot jak obiecałem :( nieoczekiwane zdarzenia .
Ostatnio zmieniony pt sie 20, 2010 07:02 przez Tomasz Bis, łącznie zmieniany 1 raz.


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Krzychu_ManUtd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: czw sie 19, 2010 20:59
Lokalizacja: Kamienna Góra

Centralny Zamek

Post autor: Krzychu_ManUtd » pt sie 20, 2010 00:15

a wiec tak problem rozwiazany z centralnym zamkiem oswietleniem wnetrza bagaznika zegarem itd byl walniety bezpiecznik uhhh... ale problem z szybami wystepuje nadal nie chce mi sie otwierac od strony kierowcy. i czasami pasazera a jak wlacze podgrzewanie tylnej szyby to juz calkiem od strony kierowcy przyciski do opuszczania szyb gasna ( nie sa podswietlane) i nie moge nic nimi zrobic ani opuscic szybe kierowcy ani pasazera:( chcialem zapytac ktory bezpiecznik/przekaznik jest od szybek bo nie moge znalezc:( a wlasnie i na dodatek jeszcze zaczal mi swirowac z odpalaniem:( nie chce zapalic i teraz nie 2 razy na 10 tylko 8 razy na 10 odpalen czy to moze stacyjka robi jakies zwarcie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości