Podłączenie alarmu Tornado CS3 łopatologicznie proszę

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
_Lucas_
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt maja 25, 2010 22:44
Lokalizacja: Słubice FSL

Podłączenie alarmu Tornado CS3 łopatologicznie proszę

Post autor: _Lucas_ » wt paź 12, 2010 21:33

Witam, kupiłem alarm z jednej z aukcji http://allegro.pl/alarm-vw-polo-golf-bo ... 00844.html" onclick="window.open(this.href);return false;
+ dodatkowe czujniki ultradźwiękowe http://allegro.pl/ultradzwiekowy-czujni ... 76211.html" onclick="window.open(this.href);return false;

No i pojawił się problem bo dostałem tylko instrukcję obsługi i schemat, spodziewałem się bardziej instrukcji łopatologicznej jak z tej aukcji: :dol:
http://allegro.pl/sam-zamontuj-alarm-do ... 05920.html" onclick="window.open(this.href);return false; ale niestety się przejechałem,

chciałbym prosić wszystkich Guru elektryki w Golfie o pomoc. :okej: Chciałbym abyście pomogli mi odnaleźć wszystkie potrzebne kable aby podłączyć ten alarm, będę go montować z elektrykiem znajomym ale chciałbym wiedzieć ,które kable do których i gdzie je podłączać.

teraz napiszę co rozumiem a z czym potrzebowałbym pomocy:
Auto to Golf IV 1.4 16V z końcówki 2000 roku, 3 drzwiowy ma elektryczne szyby, elektryczne lusterka i domykanie szyb z kluczyka, centralny z kluczyka, na szybach było napisane ,że auto ma alarm ale na czym on polegał to nie mam pojęcia, dioda sygnalizująca aktywuje się dopiero wtedy kiedy zamknę drzwi wyciągnę klucz znowu włożę klucz i jeszcze raz przekręcę kluczyk w stronę zamknięcia wtedy dopiero zapala się migająca dioda. Czy wszystko jest ok z tym alarmem?

Poniżej schemat instalacji z instrukcji obsługi:
Obrazek
Więc zaczynamy:
1 kabelek koloru pomarańczowego jest to funkcja automatycznego ryglowania drzwi ,którą podłącza się pod styk hamulca - jednakże ja nie chce tej opcji więc ten kabelek izoluje. NIEPOTRZEBNE

2 kabelek koloru białego do +12V po zapłonie - i tu zaczynają się schody bo nie wiem gdzie znaleźć +12V po zapłonie,

3 kabelek koloru niebieskiego to krańcówki z tym to już w ogóle jest masakryczny problem, ale póki co to mogłoby poczekać na zrobienie potem, czy trzeba by się podpiąć pod jeden z tych dwóch kabelków niebieski lub czerwony czy to w ogóle gdzie indziej i na innej zasadzie trzeba podłączyć? Chodzi o kabelki nie o te strzałki (zdjęcie zapożyczone)
Obrazek

4 kabelek koloru brązowego to prawy kierunkowskaz, gdzieś znalazłem ,że najlepiej podłączyć się po przewodach idących do manetki kierunkowskazu ale który to dokładnie kabelek i gdzie się znajduje?
Czy kable od kierunkowskazów znajdują się w tej wiązce idącej od manetek
Obrazek

5 kabelek koloru brązowo-czarnego to otwieranie bagażnika do tego trzeba dodatkowy przekaźnik także ta opcja odpada póki co. NIEPOTRZEBNE

6 kabelek koloru brązowego to lewy kierunkowskaz pytanie analogicznie do kabelka czwartego. Te samo pytanie.

7 kabelek koloru niebiesko-czarnego do sygnału komfortu - tu też nie wiem jaki kabelek, jakiego koloru gdzie znaleźć.
Gdzie szukać tego
ObrazekObrazekObrazek

8 kabelek koloru różowego - kabel ma iść do syreny i ma być połączony z czerwonym kablem od syreny, a czarny kabel idący od syreny ma iść do masy? dobrze rozumiem?

9 kabelek koloru czarno białego - doświetlanie kabiny - tu też trzeba dodatkowy przekaźnik więc póki co. NIEPOTRZEBNE

10 kabelek koloru żółtego - blokada zapłonu to już w ogóle czarna magia

11 kabelek koloru czarnego - to kabelek mający iść do masy, gdzie najlepiej wziąć masę czy te miejsce jest odpowiednie?
Czy te miejsce będzie dobre
Obrazek
12 kabelek koloru czerwonego to +12V, brać je prosto z akumulatora czy jest jeszcze jakaś inna opcja?
ObrazekObrazekObrazek

Kolejny problem to wiązka sterowania centralnym zamkiem ,który schemat jest prawidłowy z czterech poniżej:
Obrazek
Od sprzedawcy dostałem taki oto schemat ale nie zbyt dużo z niego rozumiem:
Obrazek
1 pomarańczowy - ma zostać nie podłączony
2 biały - biały ma iść do żółto-niebieskiego w wiązce w drzwiach? gdzie ją znajdę? Czy w tej wiązce idącej do drzwi nad zawiasami drzwi?
3 żółty ma być połączony z żółto-czarnym i poprowadzonym do masy czy może być do tego samego miejsca co centralka
Obrazek
4 pomarańczowo-czarny ma zostać nie podłączony
5 biało-czarny ma iść do zielono-czerwonego w drzwiach? I te same pytanie gdzie je znajdę.
6 opisany w punkcie drugim.

I skąd wziąć ten czerwony kabel sterowania szyb? gdzie go znajdę i jak mam to podłączyć do białego i z tym do żółto-niebieskiego czy to nie ma różnicy? Na tym schemacie od sprzedawcy jakoś to chaotycznie rozpisane jest.

Proszę nie komentować "było milion razy, poszukaj, itp itd." Jeżeli się nie podoba trudno, ja osobiście uważam, że temat może pomóc ewentualnie następnym laikom ,którzy kupili akurat ten sam alarm, albo kupili inny alarm a nie wiedzą gdzie znaleźć poszczególne kable.
Za pomoc w temacie punkciki :pub:



ArturRed
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 19:29
Kontakt:

Podłączenie alarmu Tornado CS3 łopatologicznie proszę

Post autor: ArturRed » wt paź 12, 2010 21:44

Siemka Kolego napisz do mnie na GyGy to wszystko jak tylko moge Tobie wytłumacze montowałem w swoim to powinno byc podobnie :)
A tak patrze to do tej sróbki co zazanaczyłes możesz zaczepic jedną blaszke od mocowania siłownika drzwi i na to zamątowac centrale będzie dobrze schowana i za dwoma grodziami bezpieczna przed złodziejami itp. Reszte napisze na gygy poniewaz to jest alarm i nikt nie może z osób trzecich wiedzieć co gdzie jest i jak podłączone .



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Podłączenie alarmu Tornado CS3 łopatologicznie proszę

Post autor: Qto » wt paź 12, 2010 21:57

Tyle co wiem to podpowiem, nie wiem czy u mnie coś nie halo ale fotki mi się nie wczytują...tylko miniaturki
_Lucas_ pisze:2 kabelek koloru białego do +12V po zapłonie - i tu zaczynają się schody bo nie wiem gdzie znaleźć +12V po zapłonie
pod płytą przekaźników styk 75 X oznaczony kolorem żółtym
_Lucas_ pisze:4 kabelek koloru brązowego to prawy kierunkowskaz, gdzieś znalazłem ,że najlepiej podłączyć się po przewodach idących do manetki kierunkowskazu ale który to dokładnie kabelek i gdzie się znajduje?
Kabelek czarno/zielony znaleźć można przy manetce kierunków lub przy włączniku awaryjek
_Lucas_ pisze:6 kabelek koloru brązowego to lewy kierunkowskaz
kabelek czarno biały...lokalizacja j.w.
_Lucas_ pisze:3 kabelek koloru niebieskiego to krańcówki z tym to już w ogóle jest masakryczny problem, ale póki co to mogłoby poczekać na zrobienie potem, czy trzeba by się podpiąć pod jeden z tych dwóch kabelków niebieski lub czerwony czy to w ogóle gdzie indziej i na innej zasadzie trzeba podłączyć? Chodzi o kabelki nie o te strzałki (zdjęcie zapożyczone)
o co dokładnie kaman? Z każdych drzwi sygnał potrzebny czy jak ?? Najlepiej przy module komfortu się wpiąć...fotka moja ;)
_Lucas_ pisze: 8 kabelek koloru różowego - kabel ma iść do syreny i ma być połączony z czerwonym kablem od syreny, a czarny kabel idący od syreny ma iść do masy? dobrze rozumiem?
tak, do masy
_Lucas_ pisze:11 kabelek koloru czarnego - to kabelek mający iść do masy, gdzie najlepiej wziąć masę czy te miejsce jest odpowiednie?
Czy te miejsce będzie dobre
dobre miejsce
_Lucas_ pisze:12 kabelek koloru czerwonego to +12V, brać je prosto z akumulatora czy jest jeszcze jakaś inna opcja?
pod przekaźnikami styk 30, kolor czerwony

Najlepiej wpinać się możliwie daleko we wiązkach...te styki pod przekaźnikami to taki przykład, lepiej rozbebeszyć skrzynkę bezpieczników i tam się wpiąć



Awatar użytkownika
_Lucas_
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt maja 25, 2010 22:44
Lokalizacja: Słubice FSL

Podłączenie alarmu Tornado CS3 łopatologicznie proszę

Post autor: _Lucas_ » wt paź 12, 2010 22:05

Qto pisze: _Lucas_ napisał(a):3 kabelek koloru niebieskiego to krańcówki z tym to już w ogóle jest masakryczny problem, ale póki co to mogłoby poczekać na zrobienie potem, czy trzeba by się podpiąć pod jeden z tych dwóch kabelków niebieski lub czerwony czy to w ogóle gdzie indziej i na innej zasadzie trzeba podłączyć? Chodzi o kabelki nie o te strzałki (zdjęcie zapożyczone)


o co dokładnie kaman? Z każdych drzwi sygnał potrzebny czy jak ?? Najlepiej przy module komfortu się wpiąć...fotka moja ;)
jeżeli się da bezpośrednio do modułu komfortu to ,który to kabelek, jest na jakimś zdjęciu zrobionym przeze mnie? Jeżeli tak to prosiłbym o dokładne zaznaczenie ,który to dokładnie. Bo z tego schematu wywnioskowałem ,że trzeba każdą krańcówkę podłączać osobno ale jeżeli da się to obejść jestem za :okej:Znalazłem Twoje zdjęcie w jednym z tematów
Obrazek
a czy masz jakieś dokładniejsze , z kabelkiem do którego trzeba byłoby się wpiąć?
Dzięki wielkie za wyczerpującą wypowiedź! :pub: dla Ciebie ;)

@edit
Qto pisze:Najlepiej wpinać się możliwie daleko we wiązkach...te styki pod przekaźnikami to taki przykład, lepiej rozbebeszyć skrzynkę bezpieczników i tam się wpiąć
Jeżeli chciałbym się wbić tym sposobem jak znajdę odpowiednie kable?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Podłączenie alarmu Tornado CS3 łopatologicznie proszę

Post autor: Qto » wt paź 12, 2010 22:23

Odezwij się na gadu...



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Podłączenie alarmu Tornado CS3 łopatologicznie proszę

Post autor: roger18sx » śr paź 13, 2010 00:14

według mnie alarmy z remotroniksa sa chyba najprostrze do montarzu i niezawodne .


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Podłączenie alarmu Tornado CS3 łopatologicznie proszę

Post autor: Paweł Marek » śr paź 13, 2010 09:36

koledzy może by ty finalnie opisać tu a nie tylko GG, przyda się innym.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
_Lucas_
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt maja 25, 2010 22:44
Lokalizacja: Słubice FSL

Re: Podłączenie alarmu Tornado CS3 łopatologicznie proszę

Post autor: _Lucas_ » śr paź 13, 2010 11:48

roger18sx pisze:według mnie alarmy z remotroniksa sa chyba najprostrze do montarzu i niezawodne .
To może opowiesz nam coś w tym temacie? :bigok:
Paweł Marek pisze:koledzy może by ty finalnie opisać tu a nie tylko GG, przyda się innym.
Ja również jestem za, nigdy nie za wiele przydatnych informacji czy wskazówek :food: Także jak jeszcze ktoś miałby coś do powiedzenia w tym temacie zapraszamy :okej:



Awatar użytkownika
Kospar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 22:30

Podłączenie alarmu Tornado CS3 łopatologicznie proszę

Post autor: Kospar » pt cze 06, 2014 06:48

- kabel 3 - Gdzie znajdują sie krańcówki od drzwi i w którym miejscu się do nich podpiąć najlepiej(gdzie jest ten moduł i który kabel od jakich drzwi) ?

- kabel 5 - O co chodzi z tymi opcjami nr 1, 2, 3 mam wszystkie podłączyć czy wybrać jedną z nich ? (jeżeli wszystkie mam podłączyć to co to jest za siłownik i skąd + 12 brać najlepiej ? )

- kabel 7 - jak wykonać to połączenie(dokładnie)

- kabel 9 - widnieje ten sam przekaźnik lecz zamiast siłownika jest oświetlenie( więc pod tą samą nóżkę wpinam oświetlenie ? i gdzie znaleźć przewód od tego najbliżej ? )

- kabel 10 -całkowita dla mnie magia ponieważ gdyż jest jakiś obwód rozrusznika jakiś bezpiecznik blokady i co właściwie mam tutaj wykonać ?

I odnośnie sterowania centralnym zamkiem:

Który wariant mam wybrać i jak to zrobić ?



Awatar użytkownika
Kospar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 22:30

Podłączenie alarmu Tornado CS3 łopatologicznie proszę

Post autor: Kospar » czw cze 19, 2014 14:39

Czy jest ktoś kto odpowie na mój post ? czy nikt nie jest chętny...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości