Pobór prądu czy nie za duży?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

madmac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sie 09, 2010 08:07
Lokalizacja: Rzeszów / Przemyśl

Pobór prądu czy nie za duży?

Post autor: madmac » pn lis 29, 2010 23:52

Witam jak w temacie czy jak pomierzyłem ile akumulator pobiera prądu po zamknieciu samochodu. U mnie wychodzi 0,05 - 0,06 ampera czy to jest dużo? Mam problem bo podczas kręcenia zapala mi się lampka od ABS ( z tego co ktoś kiedyś powiedział znaczy że jest za niskie napiecie poniżej 10V) I słysze jak mój rozrusznik wolnej kręci. Wiec podpiełem aku na ładowarke na 15h i za 2 dni znów ta lampka ABS sie przyswieca przy zapalaniu. Także obstawiam że aku do wymiany. Ale dla swietego spokoju sprawdziłem ile prądu mi zjada na wyłaczonym zapłonie i zamknietym aucie.



Awatar użytkownika
mody1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: śr lut 24, 2010 00:19
Lokalizacja: Ruda Ślaska

Re: Pobór prądu czy nie za duży?

Post autor: mody1 » wt lis 30, 2010 00:06

a jak przyłożyłeś amperomierz na aku i kleme poczekałeś jakieś 30sek i więcej,aż sie pobory "wyciszą" bo po chwili dopiero jest dobre wskazanie ile pobiera faktycznie do 0,05 to takie górne granice



madmac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sie 09, 2010 08:07
Lokalizacja: Rzeszów / Przemyśl

Pobór prądu czy nie za duży?

Post autor: madmac » wt lis 30, 2010 00:10

tak poczekałem chwile bo na poczatku pokazywało mi 0,17 - 0,15 dopiero po chwili pokazło się 0,05 ( gdzieś w auto świecie wyczytałem że niby górna granica to 0,08) ale wolałem się spytać na forum. To co to może tak dobijać moj aku? A i jeszcze jedno do ilu powinno spadać napiecie na sprawnym aku podczas zapalania ?



boniek00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 20:02
Lokalizacja: Wrocław

Pobór prądu czy nie za duży?

Post autor: boniek00 » wt lis 30, 2010 00:45

madmac, Mam podobny problem jak ty. Wydaje mi się, że przyczyna leży po stronie akumulatora. Ja mam pobór prądu ok. 0,04A. Jeśli nie jeżdżę nim przez 1-2 dni to rozrusznik za pierwszym razem ledwo kręci. Mam akumulator Centra Futura 75Ah/760A z "oczkiem", jednak nawet po całonocnym ładowaniu, magiczne oko nie jest zielone (akumulator w pełni naładowany). Samochód mam od niecałych 2 lat. Nie wiem ile ma mój akumulator, na oko max 2-3 lata. Trochę mnie dziwi, taki akumulator ma tak krótką żywotność. Teraz mam dylemat jaki model wybrać, żebym nie musiał przechodzić przez to samo za 2 lata.



madmac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sie 09, 2010 08:07
Lokalizacja: Rzeszów / Przemyśl

Pobór prądu czy nie za duży?

Post autor: madmac » wt lis 30, 2010 19:04

to tak wiem co tyle amperów zabierało jakiś alarm wiec do odłaczyłem i pokazywało mi po chwili 0,02 ampera czyli już dobrze. Teraz druga sprawa mierzyłem jakie ma napiecie i wychodziło 12.52 V ( po prawie całym dniu nie zapalania auta i to przy -9,st) czyli niby naładowany w 75 % ale jak zapalam to znów pali się podczas uruchamiania silnika kontrolka ABS. Czyli duży spadek napiecia.
1. Czyżby akumulator już był do wymiany?
2. Czy rozrusznik do zrobienia ( że ciezko kreci) można to jakoś sprawdzić . Bo nie chce sie wkopać kupić nowy aku a za tydzien bede miał to samo .
3. Jeśli nowy aku to ile Ah ? do 1.9 tdi



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Pobór prądu czy nie za duży?

Post autor: Qto » wt lis 30, 2010 19:22

madmac pisze:1. Czyżby akumulator już był do wymiany?
sprawdź jakie ma napięcie podczas rozruchu...jeżeli spada to do wymiany
madmac pisze:2. Czy rozrusznik do zrobienia ( że ciezko kreci) można to jakoś sprawdzić . Bo nie chce sie wkopać kupić nowy aku a za tydzien bede miał to samo .
najlepiej zbadać jak zapali na innym aku, albo na kablach (tylko porządnych) od innego auta
madmac pisze:3. Jeśli nowy aku to ile Ah ? do 1.9 tdi
google.pl



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Pobór prądu czy nie za duży?

Post autor: martinezz123 » wt lis 30, 2010 19:27

wygląda na to że aku masz dobre , ale tego tak nie stwierdzisz .
stawiam na to że rozrusznik do regeneracji albo całkiem inny powód , powiedzmy kable luźne , posprawdzać po dokręcać itd .
co do sprawdzenia to da rady trzeba podjechać do lepszego warsztatu elektryki samochodowej i tam powinni mieć przyrząd którym możesz sprawdzić pobory prądu , napięcia , itd . dosłownie koło 10 podpunktów na koniec dostajesz wydruk i płacisz 10 zł tyle to u nas w kg kosztuje . takie same urządzenia powinni mieć w sklepach z akumulatorami .
a jeżeli o wielkośc aku to 72 A powinny wytarczyć .


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Pobór prądu czy nie za duży?

Post autor: skaktus » wt lis 30, 2010 19:38

boniek00 pisze:madmac, Mam podobny problem jak ty. Wydaje mi się, że przyczyna leży po stronie akumulatora. Ja mam pobór prądu ok. 0,04A. Jeśli nie jeżdżę nim przez 1-2 dni to rozrusznik za pierwszym razem ledwo kręci. Mam akumulator Centra Futura 75Ah/760A z "oczkiem", jednak nawet po całonocnym ładowaniu, magiczne oko nie jest zielone (akumulator w pełni naładowany). Samochód mam od niecałych 2 lat. Nie wiem ile ma mój akumulator, na oko max 2-3 lata. Trochę mnie dziwi, taki akumulator ma tak krótką żywotność. Teraz mam dylemat jaki model wybrać, żebym nie musiał przechodzić przez to samo za 2 lata.

Zamiast odrazu wymieniać akumulator radzę sprawdzić stan regulatora napięcia i ładowania. Mam do czynienia z Centra Plus Futura CA od ponad 2 lat i trzyma akumulator znakomicie. Od czasu wyjścia ze sklepu ani razu nie był ładowany. Napięcie na pracującym silniku to 14,29 V. Po zgaszeniu napięcie wynosi ok 12,6 V. Odpala auto bez względu czy to mróz czy lato.



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Pobór prądu czy nie za duży?

Post autor: TheBiSHoP » wt lis 30, 2010 19:54

Mnie Centra Futura Plus padła po 2,5 roku. 0,05A to bardzo normalny prąd auta w spoczynku.


Obrazek Obrazek

madmac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sie 09, 2010 08:07
Lokalizacja: Rzeszów / Przemyśl

Pobór prądu czy nie za duży?

Post autor: madmac » wt lis 30, 2010 22:31

jeśli chodzi o alternator i ładowanie to mam ksiazkowe bo sprawdzałem.
A jeśli chodzi
Qto pisze:sprawdź jakie ma napięcie podczas rozruchu...jeżeli spada to do wymiany
to do ilu możę najwiecej spaść to napięcie ?? A z tym paleniem to tylko rano tak ciezko kreci jak jest juz choc troszke ciepły to ledwo rozrusznik zakreci i auto pali.



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Pobór prądu czy nie za duży?

Post autor: KAROL 84 » śr gru 01, 2010 00:58

Sprawdź jaki prąd bierze rozrusznik przy odpalaniu. Ja co prawda mam słaby już aku ale przy ok +5 stopni mi brał 217 A a teraz jak wymieniłem tulejki i szczutki to przy -15 stopniach pobór wynosi 40A czyli 5 razy mniej.



madmac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sie 09, 2010 08:07
Lokalizacja: Rzeszów / Przemyśl

Pobór prądu czy nie za duży?

Post autor: madmac » śr gru 01, 2010 10:59

czy zwykłym multimetrem to zmierze ? Bo jak sprawdzałęm na wyłączonym aucie to nawet centralny zamek mi sie nie otworzył.



madmac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sie 09, 2010 08:07
Lokalizacja: Rzeszów / Przemyśl

Pobór prądu czy nie za duży?

Post autor: madmac » śr gru 01, 2010 23:54

byłem dzisiaj na teście akumulatora w warsztacie i wykazało że jest w 100% naładowany a jego sprawność to 0% i powiedzieli goście że do wymiany aku. A rozrusznika ładnie kreci.



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Pobór prądu czy nie za duży?

Post autor: martinezz123 » śr gru 01, 2010 23:58

no widzisz kolego czyli tak jak pisałem czasem warto pojechac na test żeby dowiedzieć się prawdy , ile kosztował cię ten test ?? .


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości