Podświetlenie zegarów

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maćkowiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lis 14, 2008 17:53
Lokalizacja: z łódzkiego

Podświetlenie zegarów

Post autor: maćkowiak » pt gru 31, 2010 01:11

Witam spaliła mi się żaróweczka w podświetleniu zegarów w MK3 jakie tam są żarówki i czy nie można zamiast żarówek wkręcić jakiś diod bez żadnego kombinowania żeby to wszystko jaśniej świeciło jeżeli nie to jakie najlepsze będą żaróweczki Golf 3 97r AFN


VW MK3 TDI GT special AFN 140ps

evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Podświetlenie zegarów

Post autor: evil666 » pt gru 31, 2010 02:06

tam są diody bodajże 2 :) ale jak już ściągasz licznik zainwestuj w małą przeróbkę :)


np. coś takiego roboty użytkownika tego forum achamerski(taki sam chyba nick na allegro)
Obrazek

koszt na allegro około 30-40zł, kolory sobie możesz wybrać jakie chcesz, roboty na godzinkę :) i jakbyś miał to robić kup sobie lakier fluorescencyjny i pomaluj nim wskazówki i czerwone miejsca na liczniku :) dużo lepiej :)



Awatar użytkownika
maćkowiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lis 14, 2008 17:53
Lokalizacja: z łódzkiego

Podświetlenie zegarów

Post autor: maćkowiak » pt gru 31, 2010 10:03

Obrazek Obrazek chciałem założyć takie diody białe bez żadnych przeróbek na pewno lepiej świecą niż oryginalne żaróweczki


VW MK3 TDI GT special AFN 140ps

Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

Podświetlenie zegarów

Post autor: pawelek1z2 » sob sty 01, 2011 21:04

tak trochę poza tematem, ale chciałem zapytać evil666, czy taka modyfikacja jest trudna? poradzi sobie taki średnio umiejętny gość? bo jeśli to dość trudne, to dziękuję - nie chcę nowych zegarów kupować:)



Awatar użytkownika
Vagoviec
Demon prędkości
Demon prędkości
Posty: 378
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 09:47
Lokalizacja: Gorlice

Podświetlenie zegarów

Post autor: Vagoviec » sob sty 01, 2011 21:18

maćkowiak sory za spam,ale jak już będziesz miał sciągnięte zegary to może by je przerobić na ala Passat B5FL ? :helm: Dla mnie seria "niebieskich" budzików Volkswagena to bustwo :kac: :bigok: Do tego chromowane obwódki i mamy http://www.tuning1.com/info,2550" onclick="window.open(this.href);return false; :food: :food:
Sory ale nie mogłem się powstrzymać :satan: :bigok:


Numquam Desperaveris...

Awatar użytkownika
maćkowiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lis 14, 2008 17:53
Lokalizacja: z łódzkiego

Podświetlenie zegarów

Post autor: maćkowiak » ndz sty 02, 2011 17:56

Jednak założę żarówki takie jak były do podświetlenia zegarów tylko ja ma R5 1.1W czy można założyć jakieś o większej mocy 1.5W czy 2.0W czy są takie i czy będą one lepiej podświetlały zegary


VW MK3 TDI GT special AFN 140ps

Awatar użytkownika
Vagoviec
Demon prędkości
Demon prędkości
Posty: 378
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 09:47
Lokalizacja: Gorlice

Podświetlenie zegarów

Post autor: Vagoviec » ndz sty 02, 2011 19:11

Będą podświetlały lepiej. Nie wiem jak w Golfie, ale w Focusach założenie mocniejszych powodowało że topiły się ich obudowy :panna: . pzdr


Numquam Desperaveris...

Awatar użytkownika
maćkowiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lis 14, 2008 17:53
Lokalizacja: z łódzkiego

Podświetlenie zegarów

Post autor: maćkowiak » ndz sty 02, 2011 19:57

A zakładał już ktoś mocniejsze żaróweczki do podświetlania zegarów w MK3 takie R5 2.0W A co sądzicie o takich diodach Obrazek


VW MK3 TDI GT special AFN 140ps

evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Re: Podświetlenie zegarów

Post autor: evil666 » ndz sty 02, 2011 20:04

maćkowiak pisze:Obrazek Obrazek chciałem założyć takie diody białe bez żadnych przeróbek na pewno lepiej świecą niż oryginalne żaróweczki


jakbyś chciał założyć takie diody to tylko zielone, bo gdybyś chciał dać inny jak zielony kolor to musisz powyciągać filtry czy zasłonki jak to tam sobie nazwiesz :)

tak trochę poza tematem, ale chciałem zapytać evil666, czy taka modyfikacja jest trudna? poradzi sobie taki średnio umiejętny gość? bo jeśli to dość trudne, to dziękuję - nie chcę nowych zegarów kupować:)
ja to robiłem godzinę czasu może trochę więcej, instrukcję montażu dostajesz wraz z elementami do zamontowania, załatw sobie lutownicę jakbyś o tym myślał bo lepiej jest od razu polutować, ja tego nie zrobiłem i po pół roku musiałem zrobić poprawki :)
co do umiejętności to trzeba tylko mieć zdolności manualne :) cierpliwość :) no i jak ci się ręka będzie trząść to kup sobie piwo ;)



Awatar użytkownika
maćkowiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lis 14, 2008 17:53
Lokalizacja: z łódzkiego

Podświetlenie zegarów

Post autor: maćkowiak » ndz sty 02, 2011 20:34

A takie gotowce białe jak będą świecić w MK3 w podświetleniu zegarów będzie jaśniej niż w serii Obrazek


VW MK3 TDI GT special AFN 140ps

evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Podświetlenie zegarów

Post autor: evil666 » pn sty 03, 2011 16:46

będzie jaśniej i tylko tyle, odrazu mówie nie spodziewaj się dużej różnicy. różnica jest po wyciągnięciu ori filtrów



Awatar użytkownika
maćkowiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt lis 14, 2008 17:53
Lokalizacja: z łódzkiego

Podświetlenie zegarów

Post autor: maćkowiak » pn sty 03, 2011 21:48

Nie chce mi się grzebać za bardzo w zegarach wystarczy żeby było jaśniej niż na seryjnych żarówkach i dlatego pytanie o diody smd czy będzie jaśniej niemcy i tak dali ciała za podświetlenie zegarów w trójkach bo jest taka sama lipa jak w MK2


VW MK3 TDI GT special AFN 140ps

Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Podświetlenie zegarów

Post autor: roger18sx » pn sty 03, 2011 22:37

ja u siebie tez pozakładalem diody tylko niebieskie takie z allegro i zanim sie kupi trzeba pomyslec bo wiekszosc diód swieci tak słabe ze nie widac dolnych zegarów w nocy, wiec załozylem mocniejsze i jest nawet spoko tylko zwykłe diody led maja mały kont swiecenia


VW NA ZAWSZE

evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Re: Podświetlenie zegarów

Post autor: evil666 » wt sty 04, 2011 15:58

maćkowiak pisze:Nie chce mi się grzebać za bardzo w zegarach wystarczy żeby było jaśniej niż na seryjnych żarówkach i dlatego pytanie o diody smd czy będzie jaśniej niemcy i tak dali ciała za podświetlenie zegarów w trójkach bo jest taka sama lipa jak w MK2

czytać nie umiesz... :foch: napisałem że nie ma rewelacji jak wsadzisz inne diody, trzeba wyciągać te zasłonki żeby było widać różnice...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości