słabe światło w lampie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
golon113
...
...
Posty: 108
Rejestracja: śr gru 24, 2008 01:42
Lokalizacja: WGM
Kontakt:

słabe światło w lampie

Post autor: golon113 » śr sty 05, 2011 20:42

Mam problem z prawą lampą. A dokładnie żarówka nie świeci pełnym blaskiem. Jest to lampa typu h4 gdzie w jednej żarówce jest światło mijanie i długie. Oba świeca słabym światłem..Przekładałem żarówkę do drugiej lampy i ta żarówka świeci normalnie tylko w tej lampie tak właśnie świeci...Co to może być za przyczyna,słaba masa czy co???Proszę o porady.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=300941][b]Moje TDI[/b][/url]

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

słabe światło w lampie

Post autor: Zico63b » śr sty 05, 2011 20:52

Nie wiem na którym z Forów odpowiadać Koledze, ale tak, to masy brak :bigok: Masa to przewód koloru brązowego; kontakt musi być nie tylko przy żarówce ale i do nadwozia, czyli punkt masowy pod akumulatorem (trzeba akumulator wyjąć i się ukaże).



Awatar użytkownika
golon113
...
...
Posty: 108
Rejestracja: śr gru 24, 2008 01:42
Lokalizacja: WGM
Kontakt:

słabe światło w lampie

Post autor: golon113 » śr sty 05, 2011 21:10

wiązka z przewodami co idzie do lampy miała łaczenie,tzn ktoś to połatał byle jak,ja to poprawiłem ale jest nadal to samo. Podobno,bo to nie problem w moim aucie,jak była ruszana wtyczka co się podpina pod żarówkę to czasem żarówka zaświecała normalnie, ale teraz to już ruszanie w tym miejscu nic nie powoduję...
Zico63b,piszesz że pod akumulatorem jeszcze trzeba sprawdzić masę??? nadmienię że akum. był czesto wyjmowany na noc jak byly mrozy bo był słaby, to moze przez to tam cos nie laczy lub slabo laczy,co ty o tym myslisz???


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=300941][b]Moje TDI[/b][/url]

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

słabe światło w lampie

Post autor: Zico63b » czw sty 06, 2011 02:22

Doraźnie można spróbować dogiąć na ciasno te konektorki na żarówce. A docelowo można też zamiast szukać tej oryginalnej masy - dać swoją, nową po wyrzuceniu zapewne przegrzanego i nietrzymającego w sposób pewny konektora.
Konektorki takie można uciąć na złomie z wiązki dowolnego auta z żarówkami H4.



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

słabe światło w lampie

Post autor: 89Bartezz » czw sty 06, 2011 12:57

Zico63b pisze:onektorki takie można uciąć na złomie z wiązki dowolnego auta z żarówkami H4.
lub kupić w sklepie za aż 2.20 wtyczkę na H4 wraz z konektorkami



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości