Instalacja halogenów w kratce GOLF IV

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Tw1nS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw gru 09, 2010 12:06

Instalacja halogenów w kratce GOLF IV

Post autor: Tw1nS » pn sty 03, 2011 14:14

Witam wszystkich userów forum :) Nie dawno zakupiłem sobie VW GOLF IV 1.4 i postanowiłem co nie co w nim pozmieniać ot, żeby trochę ładniej wyglądał ... Na początek zabrałem się za halogeny i tu zaczyna się problem, bo jestem totalnym laikiem w tej kwestii ... Poczytałem sporo tematów na forum o wszystkim co dotyczy halogenów, jednak wolę się upewnić, że jestem na dobrej drodze do pozytywnego zakończenia tej sprawy ... Do rzeczy ...

Otóż mam zamiar zakupić halogeny firmy Hella montowane w kratce w zderzaku ... Z tego co wyczytałem, każdy GOLF IV ma zamontowane fabrycznie halogeny z przodu w reflektorach (jednak mogę się mylić). W mojej IV są przednie halogeny, które jednak nie działają (są lampy, pewnie brak żarówek), włącznik wygląda tak jak na zdjęciu poniżej:

http://allegro.pl/vw-golf-iv-a3-seat-sk ... ml#gallery

Czy przy posiadaniu takiego włącznika w moim Golfie mogę mieć pewność, że nie będę musiał robić dodatkowej instalacji pod halogeny w kratce (tj. że mam wspominane na forum 10 kabelków i dodatkowa instalacja nie bedzie potrzebna) ?

Czy wymiana włącznika świateł jest konieczna w wypadku jakbym chciał zamontować halogeny Helli w kratce ?

Z góry dzieki za pomoc i przepraszam, jeżeli coś źle napisałem :)



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Instalacja halogenów w kratce GOLF IV

Post autor: guziolek » pn sty 03, 2011 17:12

Skoro reflektory z wbudowanymi halogenami i przełącznik też masz do halogenów, to wszystko powinno być ok. Tylko trochę nie rozumiem po co ci te w kratce? Bo one były chyba w przypadku lamp z ksenonem, bo one nie mają tych wbudowanych jak mi się dobrze kojarzy. Chyba że takie widzi mi się masz i ci się podobają, bo innej możliwości nie widzę. Druga sprawa, to nie wiem jak chcesz to zrobić. Mają działać te dołożone i te oryginalne czy tylko jedne z nich? Jak jedne i drugie to nie wiem czy instalacji i tak nie trzeba przerabiać znaczy się wzmacniać zawsze to 100% większy pobór prądu na przekaźniku i kablach. Jeśli tylko jedne to ok, ale tutaj z kolei pojawia się problem z przepisami, bo z tego co się orientuję, to każde oświetlenie ma być sprawne, no chyba że jest przykryte przez pokrowce (popularny zabieg dla halogenów dalekosiężnych w terenówkach).



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Instalacja halogenów w kratce GOLF IV

Post autor: stonefree » pn sty 03, 2011 17:22

Tw1nS pisze:Z tego co wyczytałem, każdy GOLF IV ma zamontowane fabrycznie halogeny z przodu w reflektorach
Nie każdy, niektóre zamiast soczewki mają błyszczący kapselek, przełacznik wyciągany " na raz" i 9 kableków we wtykach lamp.Nie zawsze wystarczy wymienić przełacznik.



Tw1nS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw gru 09, 2010 12:06

Instalacja halogenów w kratce GOLF IV

Post autor: Tw1nS » pn sty 03, 2011 17:25

Chodzi konkretnie o ten zestaw:

http://allegro.pl/halogeny-hella-golf-i ... 48299.html

Jak na nowe halogeny Helli to jest dość dobra cena ... Chciałbym je zamontować w kratce i działać mają tylko one, więc dużego problemu być nie powinno ... Kabelki z halogenów w reflektorach podpinam do halogenów na dole i wszystko powinno grać, jak myślisz ? ... W takim wypadku będę mógł te halogeny w dolnej kratce włączyć standardowo na włączniku świateł tak jakbym miał włączać halogeny w reflektorach tak ?

Dzięki za pomoc :)



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Instalacja halogenów w kratce GOLF IV

Post autor: stonefree » pn sty 03, 2011 17:34

Tw1nS pisze:Kabelki z halogenów w reflektorach podpinam do halogenów na dole i wszystko powinno grać
Do tego masa i teoretycznie powinno.



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Instalacja halogenów w kratce GOLF IV

Post autor: guziolek » pn sty 03, 2011 17:53

Tw1nS pisze:Chodzi konkretnie o ten zestaw:

http://allegro.pl/halogeny-hella-golf-i ... 48299.html

Jak na nowe halogeny Helli to jest dość dobra cena ... Chciałbym je zamontować w kratce i działać mają tylko one, więc dużego problemu być nie powinno ... Kabelki z halogenów w reflektorach podpinam do halogenów na dole i wszystko powinno grać, jak myślisz ? ... W takim wypadku będę mógł te halogeny w dolnej kratce włączyć standardowo na włączniku świateł tak jakbym miał włączać halogeny w reflektorach tak ?

Dzięki za pomoc :)
Tylko tak jak pisałem, to jest niezgodne z przepisami. Trafisz na czepialskiego i skrupulatnego pana władzę, to ci da mandacik za niesprawne lampki, a jak będzie jakiś upierdliwiec to jeszcze i kwitów się czepi :jezor: Mnie już jeden kazał demontować homologowane lampki :grin: :grin: Niestety nie udało mu się mnie zmusić do tego, bo pokazałem mu wszelkie możliwe wytłoczenia na szybce i niezadowolony dał spokój :ass: Nie myśl tylko, że nie pochwalam modzenia, ale staram się napisać o ewentualnych konsekwencjach i problemach.

Wracając do tematu, to takie podłączenie jak piszesz powinno być ok. Co najwyżej sterowanie żarówek w halogenach może być po masie, a nie po plusie, kwestia sprawdzenia jak to jest i tyle.



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Instalacja halogenów w kratce GOLF IV

Post autor: martinezz123 » wt sty 04, 2011 00:37

przeczytałem i nasuwa mi się pytanie a dlaczego nie zrobisz oryginalnych tych co masz ?? , przecież wyglądają świetnie jak działają i nie trzeba wydawać 500zł :hmm: najwyżej 20 zł na nowe żarówki .
jeżeli chodzi o podłączenie kabli o których piszesz to nie bedzie z tym problemu tak zrób jak piszesz i bedzie git


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Instalacja halogenów w kratce GOLF IV

Post autor: katerpi » wt sty 04, 2011 13:51

500zyla na halogeny :panna: rób te ori bo szkoda kasy. Z resztą kiedy będziesz używał tych halogenów. Włączysz je 3razy w roku i wsio. Posprawdzaj kabelki, bezpieczniki, połączenia, żarówki i musi hulać :bigok:

Wszystko na temat ori halogenów jest ładnie opisane na forum. Ostatnio miałem to u siebie zakładać ale zrezygnowałem bo po moim modzie lamp farba może się przytopić :hmm: Zrobię sobie podwójny kierunek :okej:



Awatar użytkownika
golfiktdi116
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw sty 13, 2011 16:47

Instalacja halogenów w kratce GOLF IV

Post autor: golfiktdi116 » czw sty 13, 2011 17:24

http://allegro.pl/halogeny-hella-golf-i ... 48299.html" onclick="window.open(this.href);return false; POTRZEBUJE prawą kratke na ten halogen pomocy!!! gdzie moge to dostac??


VW
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=410898" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Instalacja halogenów w kratce GOLF IV

Post autor: martinezz123 » czw sty 13, 2011 23:49

na pewno w ASO dostaniesz
jest też coś takiego na alledrogo http://allegro.pl/kratka-zderzaka-vw-bo ... 36750.html" onclick="window.open(this.href);return false;


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
golfiktdi116
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw sty 13, 2011 16:47

Instalacja halogenów w kratce GOLF IV

Post autor: golfiktdi116 » pt sty 14, 2011 16:27

NIestety ta co wyslales kolego rózni się od mojej moja jest identyczna jak w linku wyzej:(


VW
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=410898" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Instalacja halogenów w kratce GOLF IV

Post autor: martinezz123 » śr lut 02, 2011 12:38

tu masz kolego na golfie w dziale giełda ktoś sprzedaje 2 szt w rozsądnych pieniądzach http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=381472" onclick="window.open(this.href);return false;


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
Golf_Ekipa
GOLF BANDA
GOLF BANDA
Posty: 665
Rejestracja: wt maja 26, 2009 22:02
Lokalizacja: kraina KRA

Re: Instalacja halogenów w kratce GOLF IV

Post autor: Golf_Ekipa » czw lut 03, 2011 17:04

Witam Was,

Mam problem, ponieważ w kostce pinowej lamp jest tylko 9 kabelków, a mam zamiar wstawić soczewki w przednie lampy bo obecnie posiadam zaślepki.
Jak wyprowadzić taką instalację wogóle ? Trzeba przerabiać dodatkowy pin, czy sprzedają piny może już z całą wtyczką gotową do podpięcia żarówki) i wystarczy wsadzić żaróweczke i podpiąć go do kostki pinowej lamp?
I kolejny problem, wystarczy podpięcie nowego pinu do kostki lamp, czy trzeba przebijać się aż do przełącznika, który też muszę zakupić (na dwa światła przeciwmgłowe) ?
Zaznaczam odrazu, że nie umiem odczytywać schematów elektrycznych, więc liczyłbym na łopatologiczne wytłumaczenie co gdzie i jak ;)
Można by jechać do elektryka czy coś, ale ja uważam, że niektóre rzeczy trzeba zrobić i wiem, że tutaj jest multum fachowców.
Będe niezmiernie wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam ;) :)


VW GOLF MK IV

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Instalacja halogenów w kratce GOLF IV

Post autor: guziolek » czw lut 03, 2011 18:47

Golf_Ekipa pisze:Witam Was,

Mam problem, ponieważ w kostce pinowej lamp jest tylko 9 kabelków, a mam zamiar wstawić soczewki w przednie lampy bo obecnie posiadam zaślepki.
Jak wyprowadzić taką instalację wogóle ? Trzeba przerabiać dodatkowy pin, czy sprzedają piny może już z całą wtyczką gotową do podpięcia żarówki) i wystarczy wsadzić żaróweczke i podpiąć go do kostki pinowej lamp?
I kolejny problem, wystarczy podpięcie nowego pinu do kostki lamp, czy trzeba przebijać się aż do przełącznika, który też muszę zakupić (na dwa światła przeciwmgłowe) ?
Zaznaczam odrazu, że nie umiem odczytywać schematów elektrycznych, więc liczyłbym na łopatologiczne wytłumaczenie co gdzie i jak ;)
Można by jechać do elektryka czy coś, ale ja uważam, że niektóre rzeczy trzeba zrobić i wiem, że tutaj jest multum fachowców.
Będe niezmiernie wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam ;) :)
:bylo: :bylo: :bylo: :spam: Poszukać się nie chce?

Musisz sobie dokupić przekaźnik i przełącznik świateł z funkcją halogenów, dociągnąć kabelek do lampy i ogólnie sklecić całą instalację do tego. Z resztą czytaj
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=94513" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości