bardzo słabe świecenie świateł

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

duchu123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 16:53
Lokalizacja: Łowicz

bardzo słabe świecenie świateł

Post autor: duchu123 » czw sty 13, 2011 16:13

Po kupnie samochodu widzę że bardzo słabo mi świecą światła tzw jak na innym samochodzie są krótkie to takie są długie u mnie a na krótkich prawie nic nie widać jedzie się na czuja.
Byłem ustawić światełka i ustawił ale i tak nic to nie pomogło mam żarówki H7 może na jakieś zmienić ?? inne odbłyśniki są moim zdaniem w bardzo dobrym stanie. Co jeszcze zrobić by zlikwidować ten efekt słabego świecenia świateł


Sprzedam kostkę stacyjki, czujnik prędkości do MK4 - priv

jacek1554
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 16, 2009 19:31
Lokalizacja: PODKARPACIE RRS

bardzo słabe świecenie świateł

Post autor: jacek1554 » czw sty 13, 2011 18:39

zobacz czy masz przekazniki do świateł podobno w MK 4 jeszcze nie było tu masz jak je zrobic http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=64358" onclick="window.open(this.href);return false; pozdrawiam



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

bardzo słabe świecenie świateł

Post autor: skaktus » czw sty 13, 2011 20:00

W MK4 nie było, nie zmienia to faktu że należy zacząć od sprawdzenia napięcia na żarówkach przy odpalonym silniku i założonych żarówkach. Powinno być minimum 13,2 V. PRzy 10 V żarówki bardziej dają na pomarańczowo niż biało.

Do tego zmienić żarówki na porządne a nie jakieś z marketu. Polecam zakupić Tungsram +90% - bardzo tanie a jakościowo równe z Philips X-Treme.



duchu123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 16:53
Lokalizacja: Łowicz

bardzo słabe świecenie świateł

Post autor: duchu123 » czw sty 13, 2011 20:34

a możesz mi powiedzieć łopatologicznie jak zmierzyć na akumulatorze pewnie ale odłączać klemy przy mierzeniu czy przy odpalonym silniku mierzyć ???
a w lampie które miejsce w tyce wsadzić miernik by zmierzyć i też przy odpalonym czy zgaszonym silniku ???

które żarówki te
http://allegro.pl/zarowki-tungsram-h7-m ... 02142.html" onclick="window.open(this.href);return false;
która lepsza
http://allegro.pl/tungsram-h7-megalight ... 82436.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Sprzedam kostkę stacyjki, czujnik prędkości do MK4 - priv

zebra2008
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 20:54
Lokalizacja: EPJ

bardzo słabe świecenie świateł

Post autor: zebra2008 » czw sty 13, 2011 21:17

na odpalonym najpierw na aku pozniej na wtyczce co wciskasz w zarowke



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

bardzo słabe świecenie świateł

Post autor: Tical » pt sty 14, 2011 12:48

Te Tungsramy mialem u siebie jak mialem jeszcze mk3 i moge je smialo polecic.
Fakt, ze na przekaznikach nie wytrzymaly dlugo, kilka miesiecy, ale akurat tego sie spodziewalem.
A zarowki same w sobie za ta cene warte zakupu.

Pomiar napiecia robisz tak, odpalasz auto, mierzysz najpierw na aku pozniej na wtyczce do zarowek tez na odpalonym silniku.
Sprawdz ile masz i bedzie wiadomo co dalej robic.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości