Ksenon włącza się za którymś razem.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paulex
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lut 24, 2011 17:19
Lokalizacja: Rytro

Ksenon włącza się za którymś razem.

Post autor: Paulex » czw mar 24, 2011 20:07

Witam wszystkich. Mam problem, ponieważ gdy włączam światła mijania, to prawy ksenon włącza się od razu, a lewy nie. Dopiero za którymś razem przekręcając włącznik świateł 'załapuje' lewe światło. Ksenony są oryginalne, silnik TDI. Jeden elektryk mi mówił, że to wina wtyczki, więc próbowałem tam coś poruszać, ale jak sami wiecie dostęp jest utrudniony :-) . Nie pomogło ruszanie wtyczką, po przekręceniu stacyjki słychać takie "bzyczenie" właśnie z lewego światła. I powstaje pytanie co to może być. Przetwornica, starter czy sama żarówka? A i mam jeszcze jedno nurtujące pytanie czy kontrolka zielona od świateł pozycyjnych/mijania powinna się świecić na desce? Czy w ogóle jej nie ma? Proszę o pomoc. Jeżeli temat już jest to proszę mnie odesłać a ten usunąć. Szukałem ale nic podobnego nie znalazłem.


TDI -> The Devil Inside

Salwinek91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 386
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:05
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Ksenon włącza się za którymś razem.

Post autor: Salwinek91 » czw mar 24, 2011 20:46

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=2&t=183651" onclick="window.open(this.href);return false; tu masz cos podobnego moze pomoze


VCDS, VAG K+CAN COMMANDER, VAG-COM, OP-COM

Awatar użytkownika
Paulex
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lut 24, 2011 17:19
Lokalizacja: Rytro

Ksenon włącza się za którymś razem.

Post autor: Paulex » pt mar 25, 2011 10:16

W sumie mogę spróbować zamienić żarówki lewa na prawą i napiszę co i jak wszyło. Ale i tak czekam na odpowiedź, może ktoś już tak miał bo mi się nie świeci od razu po włączeniu, tylko muszę kilka razy przekręcić włącznik świateł.


TDI -> The Devil Inside

Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

Ksenon włącza się za którymś razem.

Post autor: Warren. » pt mar 25, 2011 13:08

Przetwornica umiera. Też tak miałem. Musiałem kilkakrotnie włączać i wyłączyć światła, żeby zaskoczyła.



mikew_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1185
Rejestracja: pn mar 16, 2009 18:26

Ksenon włącza się za którymś razem.

Post autor: mikew_86 » pt mar 25, 2011 15:37

Ostatnio pojawił się u mnie podobny problem, tyle że nie za każdym razem i jak już się nie zapalają to obie strony. Tj. powiedzmy 2/10 razy się nie zapalają. Przekręcam włącznik na środek na pozycyjne i światła się zapalają, deska podświetla się za każdym razem, dopiero jak przełączam na światła mijania to xenony te 2/10 razy nie załapują... po przełączeniu na pozycje i ponownym włączeniu zapalają się obie (jak się nie zapalą za pierwszym to za drugim razem załapują zawsze)... przetwornice ? ale to możliwe żeby za każdym razem obie strony świeciły lub nie ? a może coś nie łączy na włączniku świateł ? Aha dodam jeszcze że światła nie pomrygują ani nie gasną w trakcie jak już się zapalą.

Update: Wyjąłem u siebie włącznik świateł, przeczyściłem piny i wpiąłem z powrotem... problem jakby zniknął... przynajmniej od kilku dni xenon odpala się zawsze za pierwszym razem.



Awatar użytkownika
Paulex
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lut 24, 2011 17:19
Lokalizacja: Rytro

Ksenon włącza się za którymś razem.

Post autor: Paulex » śr mar 06, 2013 11:47

Przepraszam za odkopanie ale po zmianie przetwornic z lewej na prawa dalej problem występował, dlatego padło na starter(cewkę, zapłonnik różne nazwy ludzie podają). Wymieniłem i problem zniknął. Pisze bo może to komuś w czymś pomoże:)


TDI -> The Devil Inside

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości