Jak przerobic el od szyb

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
JakizO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 16, 2011 20:03

Jak przerobic el od szyb

Post autor: JakizO » śr kwie 20, 2011 21:44

witam mam wstawione podnośniki szyb w mk2 i kabelki leca prosto do aku wiec działaja przez cały czas, czy mogą sie spalić albo aku szybciej sie rozładuje ?
jak można przerobic żeby działały po przekreceniu kluczyka co by było potrzebne ?
oto foto jak sa podłączone
Obrazek
z góry dzięki


"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam bo mógłbym się mylić ale ja się nie mylę."

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Jak przerobic el od szyb

Post autor: jeryk10 » śr kwie 20, 2011 22:07

Potrzebujesz przekaznik i przez niego podasz zasilanie po zaplonie Piny przekaznika 30 staly plus z aku 85 masa 86 plus po zaplonie 87 wyjscie zasilania na wlacznik szyb tam gdzie masz narysowane na czerwono i benda smigac jak glupie po zaplonie


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
JakizO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 16, 2011 20:03

Jak przerobic el od szyb

Post autor: JakizO » śr kwie 20, 2011 22:26

A byś mógł podac jakś szczegółowy opis jaki przekaźnik i jak i gdzie to powpinać bo ja jestem w tym zielony ;/


"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam bo mógłbym się mylić ale ja się nie mylę."

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jak przerobic el od szyb

Post autor: Paweł Marek » śr kwie 20, 2011 22:41

JakizO, Po co, zostaw jak jest. A jak ci przyjdzie do głowy jeszcze zrobić np domykanie szyb z pilota to właśnie do stałego plusa będziesz potrzebował tak jak jest teraz. Rozładowanie aku mogło by się zdarzyć tylko w razie jakiejś awarii tego włącznika co jest mało prawdopodobne. A jeśli już chcesz koniecznie to nie musisz dawać dodatkowego przekaźnika. W aucie już jest linia X czyli plus po zapłonie z przerwą w trakcie rozruchu. Jest zasilana przekaźnikiem nr 18 wystarczająco obciążalna dla silniczków szyb.. Konkretnie znajdziesz linie X np przy włączniku szyby tylnej albo dmuchawy (czarnoczerwony)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Boobek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 22:45
Lokalizacja: Legnica

Jak przerobic el od szyb

Post autor: Boobek » śr kwie 20, 2011 22:59

Obrazek
tutaj masz jak wygląda taki przekaźnik zwierny. możesz taki kupić w każdym sklepie motoryzacyjnym. a wpinasz go tak jak napisał kolega jeryk10 a bardziej łopatologicznie tłumacząc to rozcinasz przewód od twoich przełączników który idzie do "+" na akumulatorze i przewód od strony aku podpinasz pod pin30 na przekaźniku, a pod pin87 albo pin87a przewód do przełączników od szyb. Pin85 do masy pojazdu a Pin86 po prowadź np. do "+" na cewce zapłonowej


"wartburgiem wyjeżdżam na pętle, bo spier...ił mi się Bentley"

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Jak przerobic el od szyb

Post autor: jeryk10 » czw kwie 21, 2011 21:20

Na zacisku X jest juz pare odbiornikow wienc polecam dolozyc przekaznik dlatego ze z mechanizmami jest roznie i silniczki maja ciezko oczywiscie mowa o mk2


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
JakizO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 16, 2011 20:03

Jak przerobic el od szyb

Post autor: JakizO » sob kwie 23, 2011 23:50

już zrobiłem i śmigaja bardzo dobrze podłączyłem sie pod kabel od dmuchawy :grin:


"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam bo mógłbym się mylić ale ja się nie mylę."

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jak przerobic el od szyb

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 24, 2011 08:36

Linia X nie jest jedna, dzieli sie na dwie. Część bez przekaźnika zasila światła i obciąża stacyjkę. Druga część po przekaźniku zasila ogrzewanie szyby, dmuchawę i nie obciąża stacyjki niema zwiększonego ryzyka awarii.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Jak przerobic el od szyb

Post autor: jeryk10 » ndz kwie 24, 2011 11:30

Pawel Marek nie chodzi o awarie ale kolega ma juz podlaczone wiec nie bende tlumaczyl czemu mialby zalozyc dodatkowy przekaznik


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości