abs wariuje przy hamowaniu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Robertuss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 22:54
Lokalizacja: Świecie

abs wariuje przy hamowaniu

Post autor: Robertuss » pt kwie 15, 2011 19:01

Dziś podłączyłem wtyczkę do kontrolek abs i airbag, abs świrował co dziesiąte hamowanie i kontrolka raz się paliła a raz gasła, masakra :blush:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

abs wariuje przy hamowaniu

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 15, 2011 19:53

Robertuss, dużo błędów sugeruje najprędzaj jakiś błąd w okablowaniu. Popraw jeszcze wtyczkę przy pompie, a potem mozesz łatwo zwykłym miernikim sprawdzić czy sa potrzebne napięcia i masy we wtyczce sterownika. Opis jest w książce WKiŁ Volkswagen Golf III i Vento , tylko sa tam błędy w numerach styków, trzeba się wspomóc schematem. Może to tylko jakiś słabo kontaktujący bezpiecznik nad skrzynka i chwilowy brak zasilania na sterownik, stąd brak komunikacji. A jakby co to taki sterownik stówki nie kosztuje, można pożyczyć na podmiane z zastrzeżeniem zwrotu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

abs wariuje przy hamowaniu

Post autor: mg-maciek » pt maja 06, 2011 14:48

dymek100, i nie napisałeś czy udało Ci się rozwiązać Twój problem z drżącym pedałem hamulca.
U mnie w passacie jest dokładnie ten sam problem czyli tuż przed zatrzymaniem pracuje ABS tak jak by koła łapały poślizg choć cały czas się toczą.
Daj info proszę - ja obstawiam, któryś czujnik ABS ale chciałbym się upewnić
pozdrawiam


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

elis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 20:45
Lokalizacja: ok. Tychów

abs wariuje przy hamowaniu

Post autor: elis » sob maja 07, 2011 11:30

Witam
Miałem ten sam objaw w peugeocie 406 (włączanie abs przy zatrzymywaniu się samochodu), winowajcą okazał się lekko odgięty lewy tylny czujnik. Ktoś cos robił i odgiął go mechanicznie. Po ustawieniu odpowiedniej przerwy czujnik koronka wszystko wróciło do normy. Nie wiem czy w golfie , passacie jest możliwość mechanicznego zwiekszenia przerwy. Z tego co pamiętam to odległość to ok 1mm



Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

abs wariuje przy hamowaniu

Post autor: mg-maciek » sob maja 07, 2011 20:46

dzisiaj sprawdzałem czujniki, czyścielem i wydają się ok ale po ich wyjęciu i włożeniu zaczęła na stałę świecić kontrolka abs
może po wymianie płynu hamulcowego coś się popoier.... znalazłęm post o zerowaniu jakiś czujników czy adaptacji pompy abs
sam już nie wiem chyba pojadę do gości którzy ostatnio pomogli mi kiedy miałem problemy z turbiną


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

Bigos II
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 11:14
Lokalizacja: K/ Nowego Sącza

Re: abs wariuje przy hamowaniu

Post autor: Bigos II » śr mar 14, 2012 20:44

Panowie jak któryś już rozwiązał problem to prosiłbym o info bo u mnie w golfie IV 1.9tdi to samo się dzieje :grrr: takie same objawy tzn. przy dojeżdżaniu do skrzyżowania przy niewielkiej prędkości załącza się abs :grrr: co ciekawe jak przejeżdżałem przez hopkę to auto samo przyhamowało bez dotykania pedału hamulca :kac: czary!!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 18 gości