MK3 światła mijania

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

_model_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 07:57
Lokalizacja: Toruń / Osiek nad Wisłą
Auto: Skoda Rapid Liftback 1,0TSI 110KM MY2019
Silnik: DKRC
Kontakt:

MK3 światła mijania

Post autor: _model_ » pn maja 30, 2011 10:25

Witam. Od wczoraj objawił się problem ze światłami mijania. Po włączeniu przełącznika na pozycję światła włączają się tylko postojówki. Powłączanie kierunków i świateł długich ożywają światła mijania. Wtedy nawet wyłączanie i włączanie świateł działa normalnie. Po dłuższym postoju od nowa zaczyna się coś dziać. Czy przęłącznik od kierunków i świateł drogowych ma wpływ na działanie świateł mijania?? Kiedyś takie coś mi się zrobiło w malczanie, że światła się wogóle nie włączały i wymiana przełącznika zaspolonego pod kierownicą śwoatła odżyły. Czy w przypadku Golfa MK3 jest podobnie. Czy można coś wyczyścić w przełączniku, ew. podgiąc blaszkę czy trzeba cały wymienić?? Ew. jak sprawdzić czy to na pewno wina tego przełączniak zespolonego od kierunków


Skoda Rapid Liftback 1,0TSI MY 2019, Ambition+Audio+Sunset

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

MK3 światła mijania

Post autor: Zico63b » pn maja 30, 2011 11:02

Złączyć przy manetkach biało-czarny z żółtym i sprawdzić (mają być mijania); odłączyć i złączyć z białym (mają być drogowe). Naturalnie po włączeniu gałki. Jak nie ma prądu na biało-czarnym - to nie manetki.
Naprawa jest możliwa, ale teraz lepiej kupić kolejną a tą zepsutą próbować naprawić na spokojnie by była na zapas.



_model_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 07:57
Lokalizacja: Toruń / Osiek nad Wisłą
Auto: Skoda Rapid Liftback 1,0TSI 110KM MY2019
Silnik: DKRC
Kontakt:

MK3 światła mijania

Post autor: _model_ » pn maja 30, 2011 11:12

Ok. Dzięki. Będę testował po powrocie z pracy.

No to sprawdzone. Rzeczywiście uwalony przełącznik zespolony pod kierownicą (sprawdzałem na krótko i światła działają). Jak go rozebrałem to są już zajechane i ponadpalane styki i jak nim trochę poruszałem to zaskoczyło i światełka były. Jutro udaje się do sklepu i kupuje przełączniki. Wielkie dzięki


Skoda Rapid Liftback 1,0TSI MY 2019, Ambition+Audio+Sunset

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości