znikające podświetlenie kokpitu, po wył i wł powraca

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

znikające podświetlenie kokpitu, po wył i wł powraca

Post autor: micky » pn cze 20, 2011 09:46

Witam!
Ostatnio zauważyłem bardzo denerwującą przypadłość w moim aucie. Mianowicie nieustanne wyłączanie podświetlenia całego kokpitu. Czasem lekko mruga jak przepalająca się żarówka (takie migotanie) innym razem całkowicie. Można w tym czasie kręcić regulacją natężenia światła podświetlenia. Nic się nie zminia. Co ciekawe, po przekręceniu pokrętła włączającego światła mijania do pozycji wyłączone i ponownie ich włącznenie na nowo uruchamia podświetlenie deski. Czasem na 2 sek. Czasem na dłużej. Nie ma reguły. Zauważyłem również, nie wiem czy to istotne, ale po tym jak zgasnie mi cale podświetlenie deski nie świeci się nawet pokrętło od włączania świateł. Bardzo proszę pomóżcie. Może ktoś z was też miał ten problem.



Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

znikające podświetlenie kokpitu, po wył i wł powraca

Post autor: sokol26 » pn cze 20, 2011 11:02

Ja stwaiałbym na przełącznik... Musisz wyjąć zaślepke obok niego po lewej stronie, jak masz AIRBAGa to jest tam diodka, jak zdjemiesz to na włączniku z boku musisz wciśnąć takie wsytające coś co trzyma go na miejscu i równocześnie ciągnąć. Obejrzyj wtyczke, a w szczególności pin 58b na włączniku i we wtyczce, jak i również kabelek. Jeżeli wszystko w porządku to podjedź na szrot i podmień go żeby zobaczyć czy inny będzie działać.



Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

znikające podświetlenie kokpitu, po wył i wł powraca

Post autor: micky » wt cze 21, 2011 06:38

Sprawdze, ale co mi sie wydaje ze to moze slaby styk w skrzynce bespiecznikow.



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

znikające podświetlenie kokpitu, po wył i wł powraca

Post autor: Gawior » wt cze 21, 2011 10:08

Miałem to samo :D
Byłem u elektromechanika akurat z sondą i jak już miałem wyjeżdżać, to zaczepiłem przechodzącego chłopaka tam na praktykach.
Powiedział żebym spróbował wymienić 2 bezpieczniki ( nie pamiętam które ).
Wsiadłem i pojechałem. Jakoś nie chciało mi się wierzyć że głupi bezpiecznik, nie spalony może coś tam powodować, ale w domu wyjąłem bezpieczniki i były całe. Pomyślałem że coś ten chłopak pierdzielił i tyle i zostawiłem temat.

Jednakże drażniło mnie to i w końcu wyjąłem te dwa bezpieczniki ( dobre, originale jeszcze ) i wsadziłem inne ( jakieś z kupionego kompletu o odp. wartościach ). Po wsadzeniu innych bezpieczników problem zniknął i już jest ok jakieś ponad 1.5 roku.
Dodam że po bezpieczniku nie było NIC widać, tak więc nie sugeruj się jakimś uszkodzeniem bezpiecznika po jego obejrzeniu, bo u mnie wyglądały dobrze tak samo jak inne działające dobrze.

Dodam że u mnie gasło całe podświetlanie najczęściej po otworzeniu drzwi pasażera z przodu. Wtedy wyłączałem i włączałem światła i było OK.
Kable były w tych drzwiach dobre, bo przeglądałem. W kablach od drzwi pasażera do tej pory nic nie grzebałem. Co innego w drzwiach od kierowcy już 2 razy kabel wymieniałem i w jednych drzwiach z tyłu.

Nie pamiętam które to były bezpieczniki, ale mogę iść do auta i zobaczyć, które bezpieczniki mam nieoryginalne. To powinny być któreś z tych "innych" bezpieczników.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

znikające podświetlenie kokpitu, po wył i wł powraca

Post autor: Gawior » wt cze 21, 2011 10:31

Bezpieczniki inne niż oryginalne mam 1,2 ( światła ), 8, 9, 13, 14, i o te chyba chodziło 21 i 22


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

znikające podświetlenie kokpitu, po wył i wł powraca

Post autor: micky » wt cze 21, 2011 15:21

Dzieki kolego. Pomysl troche nieprawdopodobny, ale sprobowac mozna. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

znikające podświetlenie kokpitu, po wył i wł powraca

Post autor: Gawior » wt cze 21, 2011 17:55

Ja też tak uważałem jak mi to ten chłopak powiedział i ogólnie to zlałem, ale jednak okazało się że wymiana bezpieczników zadziałała. Dalej jakoś ciężko mi to przez myśli przechodzi, że sama podmiana wystarczyła, ale tak jest.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości