Nie działa Klakson (MK3)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

czajnior20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw lip 08, 2010 19:12
Lokalizacja: Strzegom

Nie działa Klakson (MK3)

Post autor: czajnior20 » wt cze 21, 2011 22:15

Witam, postanowiłem uporac się z niedziałającym klaksonem w moim Golfie (VR6 92r.), przeczuwałem bezpiecznik czy przerwany kabel, ale niestety problem okazal się bardziej złożony :-( Tzn. bezpiecznik ok, kable ok, (podłączałem na krótko i trąbi), styki w kierownicy ok (załączają przekaźnik bez problemu) ,jak się okazało nie ma napięcia 12V na przekaźniku chociaż bezpiecznik jest ok, kompletnie tego nie kumam, więc postanowiłem sie zwrócić do Was, może jakieś podpowiedzi ???? przydałby sie również schemat jeśli ktoś posiada. Może coś nie tak z płyta przekaźników/bezpieczników???? Dzieki z góry za wszelka pomoc.



Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Nie działa Klakson (MK3)

Post autor: sokol26 » wt cze 21, 2011 22:53

Z tego co piszesz to wszystko jest ok :) Instalacja od klasonu niejest skomplikowana, to przekaźnik, bezpiecznik, styk w kierownicy i pare kabelków. Więc tak: Próbowałeś zewrzeć koncówki kabelków od klaksonu w kierownicy? W którym dokładnie miejscu podłączałeś na krótko? Sprawdź wtyczke A1 w skrzynce bezpieczników, dokładnie pin 7 i 8 i sprawdź próbnikiem czy jest napięcie na bezpieczniku, na włączonym zapłonie oczywiście.



czajnior20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw lip 08, 2010 19:12
Lokalizacja: Strzegom

Nie działa Klakson (MK3)

Post autor: czajnior20 » ndz lip 03, 2011 23:19

Przyczyna okazał się przerwany kabel zasilający klakson, spojrzałem na schemat, przekaźnik jest na kablu masowym, a nie na zasilającym, jak wcześniej myslałem, dlatego nie mogłem dojść co i jak, sokol26 dzięki za podpowiedź. :pub:



karol52
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 04, 2011 21:13

Nie działa Klakson (MK3)

Post autor: karol52 » pn lip 04, 2011 21:52

ja mam podobny problem w mk4 tylko że u mnie działa ale bardzo cicho też chciałbym się z nim uporać ale nie wiem od czego się zabrać



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Nie działa Klakson (MK3)

Post autor: grg474 » pn lip 04, 2011 22:00

od sprawdzenia samej trąbki - podłącz pod nią napięcie i zobaczysz
jak chodzi cicho - wymiana


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości